REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki ze względu na nowy wariant wirusa

2021-11-26 14:56, akt.2021-11-27 08:08
publikacja
2021-11-26 14:56
aktualizacja
2021-11-27 08:08
Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki ze względu na nowy wariant wirusa
Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki ze względu na nowy wariant wirusa
fot. Thanakorn.P / / Shutterstock

Kolejne państwa zawieszają w piątek loty z południa Afryki ze względu na nowy wariant koronawirusa Omikron. Decyzje o zawieszeniu lotów z południa Afryki podjęły w piątek między innymi władze Maroka, Wielkiej Brytanii, Izraela, Francji, Włoch, Austrii, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii, Kanady i Filipin. Ograniczenia wprowadzają również USA.

Światowa Organizacja Zdrowia określiła nowy wariant koronawirusa mianem "niepokojącego". Odmiana znana dotychczas jako B.1.1.529 otrzymała nazwę greckiej litery Omikron - podała Agencja Reutera.

Analizując w piątek nowy wariant koronawirusa, specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) określili go odmianą wysoce zaraźliwą. Poprzednim umieszczonym w tej kategorii wariantem koronawirusa był dominujący obecnie na świecie wariant Delta - przypomniała agencja Associated Press.

WHO podała, że w skali globu odnotowano dotąd nieco poniżej 100 przypadków wariantu Omikron, głównie w RPA i Botswanie.

Minister zdrowia Francji Olivier Veran poinformował, że wszystkie loty z południa Afryki zostają zawieszone w trybie natychmiastowym na 48 godzin, a osoby, które niedawno przybyły z regionu, w którym występuje nowy wariant, będą poddane testom i monitorowane.

Minister zdrowia Holandii Hugo de Jonge również ogłosił, że rząd jego kraju wprowadza zakaz lotów z krajów południowej części Afryki, a ograniczenia, które dotyczą RPA, Botswany, Eswatini, Lesoto, Namibii i Zimbabwe, wchodzą w życie w trybie natychmiastowym. Podróżni, którzy w piątek przylecą z tych krajów do Holandii, muszą zostać poddani 10-dniowej kwarantannie.

Także Austria zdecydowała się na wprowadzenie zakazu podróżowania do krajów Afryki Południowej, a rozporządzenie w tej kwestii wejdzie w życie o północy z piątku na sobotę.

Po wejściu w życie nowego przepisu obywatele austriaccy powracający z zagrożonych rejonów będą mieli prawo wjazdu do kraju, ale będą ich obowiązywać 10-dniowa kwarantanna, test PCR przy wjeździe i rejestracja wjazdu. Ponadto na loty z krajów afrykańskich ujętych w rozporządzeniu zostanie nałożony zakaz lądowania w Austrii.

Hiszpańska telewizja TVE podała, że rząd w Madrycie we wtorek zawiesi loty z państw, w których występuje już nowy wariant wirusa.

Wcześniej w piątek brytyjski minister zdrowia Sajid Javid podkreślił, że Wielka Brytania jako pierwszy kraj zidentyfikowała "potencjalne zagrożenie związane z tym nowym wariantem i zaalarmowała zagranicznych partnerów" oraz zawiesiła loty z niebezpiecznych kierunków.

W południe w Wielkiej Brytanii zawieszone zostały wszystkie loty z RPA, Namibii, Zimbabwe, Lesoto, Botswany i Eswatini. Wstrzymanie lotów początkowo przewidziane jest do niedzieli rano, a później wjechać z tych krajów będą mogli tylko obywatele i rezydenci Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Będą jednak musieli odbyć 10-dniową płatną kwarantannę w hotelu.

W USA doradca medyczny Białego Domu dr Anthony Fauci poinformował, że urzędnicy federalni odpowiedzialni za zdrowie publiczne prowadzą konsultacje z naukowcami w RPA w sprawie nowego wariantu, a amerykańskie władze nie podjęły jeszcze decyzji o ewentualnym zamknięciu granic.

Rząd Republiki Afryki Południowej poinformował w komunikacie, że prezydent Cyril Ramaphosa zwołuje na niedzielę posiedzenie Krajowej Rady ds. Koronawirusa, w związku z wykryciem w kraju przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa.

Niemcy zawieszają loty z RPA

Od północy z piątku na sobotę w Niemczech wchodzi obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie z Republiki Południowej Afryki – poinformował w piątek federalny minister zdrowia Jens Spahn. Minister zaapelował także o dobrowolne poddanie się izolacji tych podróżnych, którzy powrócili z zagrożonego regionu Afryki w ciągu ostatnich kilku dni.

Spahn poinformował w piątek na Twitterze: „Niemcy ogłoszą m.in. RPA jako obszar nowego wariantu wirusa. Wchodzący w życie dzisiejszej nocy przepis stanowi, że linie lotnicze będą mogły przywozić jedynie Niemców do Niemiec, a 14-dniowa kwarantanna będzie dotyczyć wszystkich podróżnych, także osoby zaszczepione. (…) Przy wjeździe do kraju zachowajmy ostrożność. Niepokoi nas nowo odkryty wariant #B11529, dlatego działamy proaktywnie i zawczasu. Ostatnią rzeczą, której nam teraz brakuje, byłoby przywiezienie nowej mutacji, sprawiającej jeszcze więcej problemów”.

Zgodnie z nowym przepisem niemieckiego rządu RPA jest uznawana za obszar występowania niebezpiecznego wariantu koronawirusa. Od północy z piątku na sobotę ma zacząć obowiązywać zakaz lotów. Do Niemiec z RPA będą mogli przylecieć wyłącznie obywatele Niemiec lub osoby mające pozwolenie na pobyt stały w Niemczech.

Zakazem tym mają zostać objęte także inne kraje sąsiadujące z RPA, ale „nie osiągnięto jeszcze konkretnego porozumienia co do tego, które kraje zostaną włączone do tego zakazu” – wyjaśnił Spahn, cytowany przez RND. Inne kraje, np. Wielka Brytania, umieściły na liście krajów niebezpiecznych RPA, Namibię, Botswanę, Zimbabwe, Lesotho i Eswatini.

„UE rozważa jeszcze bardziej radykalne środki, w tym całkowite zatrzymanie ruchu lotniczego między Europą a południową częścią Afryki. W takim przypadku żaden samolot z południowej Afryki nie byłby dopuszczony do lądowania w Europie, a Niemcy powracający do kraju musieliby wlecieć tylko przez kraje trzecie” – wyjaśnia RND.

„Tylko UE może legalnie nakazać wstrzymanie ruchu lotniczego” – wyjaśnił w piątek Spahn i dodał, że „niemieckie przepisy są na razie wystarczające”.

Wykryto pierwszy w Europie przypadek nowego wariantu

W Belgii wykryto pierwszy w Europie przypadek nowego wariantu koronawirusa B.1.1.529, który pierwotnie zidentyfikowano na południu Afryki - poinformował w piątek minister zdrowia Frank Vandenbroucke.

"Mamy pierwszy potwierdzony przypadek tego wariantu u osoby, która wróciła z zagranicy, 22 listopada otrzymała pozytywny wynikm testu i nie była zaszczepiona" - poinformował minister na konferencji prasowej.

O pierwszym przypadku poinformował także cytowany przez Reutersa belgijski wirusolog Marc Van Ranst, którego laboratorium współpracuje z belgijskim instytutem zdrowia publicznego Sciensano.

Jak podał Van Ranst, nowy wariant stwierdzono u turysty, który 11 listopada wrócił do Belgii z Egiptu.

Szefowa KE: Wiadomość o nowym wariancie bardzo niepokojąca

Wiadomość o nowym wariancie koronawirusa jest bardzo niepokojąca - przekazała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w wydanym w piątek oświadczeniu. Jak dodała, rozmawiała z naukowcami i producentami szczepionek, którzy podzielają jej obawy.

"Trzeba zaszczepić się jak najszybciej, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. I należy postępować zgodnie ze znanymi zasadami, aby się chronić" - dodała.

Wskazała, że mutacje mogą prowadzić do pojawiania się bardziej zaraźliwych wariantów wirusa, zdolnych do szybkiego rozprzestrzenienia się po świecie.

Szefowa KE wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa. „Wszystkie podróże lotnicze do tych krajów powinny zostać zawieszone, dopóki nie będziemy lepiej rozumieć niebezpieczeństwa stwarzanego przez ten nowy wariant” – powiedziała.

„Teraz ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali bardzo szybko, zdecydowanie i zjednoczeni” – powiedziała.

Umowy Unii Europejskiej z producentami mówią, że szczepionka musi być natychmiast dostosowywana do nowych wariantów, gdy tylko się pojawią - poinformowała w piątek szefowa KE Ursula von der Leyen.

Wskazała, że mutacje mogą prowadzić do pojawiania się bardziej zaraźliwych wariantów wirusa, zdolnych do szybkiego rozprzestrzenienia się po świecie.

USA wprowadzą zakaz przekraczania granicy dla przybywających z 8 krajów afrykańskich

Poczynając od poniedziałku 29 bm.Stany Zjednoczone wprowadzą zakaz przekraczania swojej granicy dla przybywających z 8 krajów afrykańskich w związku z wykryciem w Afryce Południowej bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa, nazwanego Omikron - oświadczył w piątek prezydent Joe Biden.

Zakaz dotyczy osób przybywających z RPA, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesoto, Eswatini (dawniej Suazi), Mozambiku i Malawi. Osoby, które nie są obywatelami USA i przebywały w tych krajach na 14 dni przed podróżą, nie będą mogły przekroczyć granicy amerykańskiej.

Według źródeł w administracji, lista może być rozszerzona.

Prezydent poinformował, że zakaz nie dotyczy samych lotów z tych krajów ani obywateli USA i osób posiadających prawo do stałego pobytu w USA.

Kanada wprowadza ograniczenia dla przylatujących z Afryki

W związku z nowym i prawdopodobnie bardziej zakaźnym wariantem koronawirusa, Kanada wprowadziła ograniczenia dla podróżnych z siedmiu krajów Afryki, gdzie wariant ten odnotowano – poinformował w piątek minister zdrowia Kanady Jean-Yves Duclos.

Zakaz wjazdu do Kanady wprowadzono dla wszystkich podróżnych, którzy w ciągu ostatnich 14 dni byli w RPA, Botswanie, Eswatini (d.Suazi), Lesotho, Mozambiku, Namibii i Zimbabwe.

Z żadnego z tych krajów nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych do Kanady, ale wciąż latają z nich samoloty do USA, krajów europejskich i Bliskiego Wschodu. Wszyscy, którzy przylecieli z tych siedmiu krajów afrykańskich w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zostali poproszeni o niezwłoczne przeprowadzenie testu na Covid-19 i pozostanie w domu przez dwa tygodnie.

Do Kanady będą mogli wjechać podróżujący z nich Kanadyjczycy i posiadający prawo stałego pobytu w Kanadzie, ale nałożono na nich kilka obowiązków. Osoby te będą musiały poddać się testowi molekularnemu w kraju, z którego będą lecieć do Kanady. Zaś po wylądowaniu będą musiały przeprowadzić jeszcze jeden test, a na jego wyniki trzeba będzie czekać w wyznaczonym hotelu. Jeśli wyniki testu będą negatywne, podróżni i tak będą musieli pozostać we własnym domu na kwarantannie przez 14 dni, a w ósmym dniu przeprowadzić jeszcze jeden test na obecność koronawirusa.

Jak mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej federalna naczelna lekarz kraju dr Theresa Tam, tzw. wariantu Omikron jeszcze nie wykryto w Kanadzie.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała w piątek, że to właśnie w krajach południa Afryki najczęściej występuje wariant Omikron i wariant ten ma wiele mutacji.

W Kanadzie od początku pandemii zanotowano ponad 1,77 mln przypadków Covid-19, zmarło 29,6 tys. osób. Tzw. aktywnych przypadków jest obecnie 23 113 – podał federalny resort zdrowia.

Według strony Covid19tracker.ca. wśród Kanadyjczyków od 5. roku życia zaszczepionych jest w pełni prawie 79,6 proc., a jedną dawkę otrzymało ponad 83 proc. Szczepionka dla dzieci w wieku 5-11 lat została dopuszczona tydzień temu i z początkiem tego tygodnia rozpoczęły się szczepienia tej grupy wiekowej.

lach/ jo/ tebe/fit/ apa/ mszu/ akl/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (55)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Trudno coś obecnie nowego napisać, wszystko przebiega według planu. Ale dużo ludzi ciągle myśli że chodzi o pandemię. Trudno się im dziwić bo wyrośli w systemie sterowanych elitarnie Medii.

Premier Mateusz Morawiecki na wiosnę 2020 roku powiedział: "Świat po pandemii będzie zupełnie inną rzeczywistością.
Trudno coś obecnie nowego napisać, wszystko przebiega według planu. Ale dużo ludzi ciągle myśli że chodzi o pandemię. Trudno się im dziwić bo wyrośli w systemie sterowanych elitarnie Medii.

Premier Mateusz Morawiecki na wiosnę 2020 roku powiedział: "Świat po pandemii będzie zupełnie inną rzeczywistością. Mało kto zdawał sobie sprawę co tak naprawdę premier ma na myśli. Dokładnie, dobrobytu nie da się dodrukować, a pierdylionowe długi świata jakoś trzeba rozładować.

Napisane wczesną jesienią tego roku:
Elity plan mają taki:. Zimą globalnie wezmą nas cenami energii i jej brakiem, nową falą Pandemii a na wiosnę głodem aby następnie wprowadzić nową walutę elektroniczną która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki spowoduje obfitość na rynkach ale za kosmiczne ceny. Przyszłość obecnych krypto walut stoi pod znakiem zapytania, jest pewne że centralne banki się nie poddadzą i władzy z rąk nie wypuszczą, i to po trupach!.

Dzisiaj już mniej więcej wiemy - sterowana inflacja i galopujące ceny. Ciekawe że mamy spędy kodo-mitów i innych w protestach. Ale czy gdzieś mamy protest i zapytanie co się dzieje z cenami? Nie bo jesteśmy "inteligentni" i rozumiemy że to trend światowy, a więc przyjmujemy je z pokorą.

Bazując na modelu bitcoin, banki centralne planują produkować własne „cyfrowe waluty”. Usunięcie wszelkiej pozostałej prywatności, zapewnienie całkowitej kontroli nad każdą transakcją, a nawet ograniczenie tego, na co zwykli ludzie mogą wydawać pieniądze.

Obecne wybory gdziekolwiek na świecie to football polityczny. Niezależnie jakie skrzydło wybierzesz to i tak one należą do tego samego skorumpowanego ptaka przez globalnych zamordystów. Zasada jest taka i gorzej tym lepiej, (znaczy szybciej do nowego ładu)

komentarz, napisany na podstawie obserwacji wydarzeń na świecie, głównie zainspirowany zadłużeniem świata na przestrzeni szeregu dekad. Które doprowadziło nas do obecnego stanu. Wybory nie mają znaczenia. "Pandemię i obecne kryzysy, nakręcają elity, to samo skrzydło co finansowało Hitlera i Stalina" Zamordyści realizują swój chory plan.
Planowany upadek. - Fałszywy kryzys. PRAWDZIWE kłopoty dopiero przed nami. Plan-demia- kryzysów. Nie będziemy nawet w stanie utrzymać to co posiadamy. !!!

Jedyne co jest pewne to to że na Kremlu mają niezłą bekę. Bo to przecież nie Putin wyznaczył na kierownictwo Zachodu grupy skorumpowanych, trans, zielonych, globalistycznych lewicowców, cenzurę i innych patoli, Kodziarzy. Zrobiliście to sobie sami, głupcy.

Proszę przeczytaj powoli ze zrozumieniem. I bądź pomimo to pozytywnie nastawiony, zło prędzej czy później zawsze upada, a trzeba przyznać że wszyscy mamy jakiś tam w tym udział.:
"Obecnie w wyborach i wprowadzaniu nowego ładu światowego biorą udział tylko naiwniacy i pożyteczni głupcy" A potencjalna zmiana rządzących nic nie da. To po prostu obecnie czysty absurd i naiwność.

Jak weźmiesz pod uwagę sterowane globalne uprzykrzenie życia występujące wszędzie, pogłębiające się braki w zaopatrzeniu, energii, skłócanie społeczeństw, zastraszanie, kontenerowce parkujące w nieskończoność na redach wypełnione towarem - (setki) w USA, Pandemia (plan-demic), LGBT, inflacja, braki benzyny, teatry opieki zdrowotnej, bzdurne przepisy i regulacje, szalone narastające nowe i nowe podatki pompowane giełdy i Fiat money bez pokrycia. To po prostu są przestępstwa na masową skale przeciwko ludzkości, które mają doprowadzić do tego abyśmy przełknęli nowy światowy ład jaki nam wprowadzą. A to jeszcze daleko do finału, to zrozumiesz że mam racje rozszerzając myśl Orwella.

"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell. I tu Orwell nie docenił potęgi obecnych Korporacji, które potrafią doprowadzić do swoich niecnych celów niezależnie od tego kogo byś nie wybrał. Tak że twój udział w wyborach nie ma żadnego znaczenia !.

Ostre porządkowanie należało by rozpocząć od polityków, szefów korporacji oraz filantropów którzy posiadają nieograniczone środki finansowe w tym też (Dodruk) w przeciwieństwie do ubezwłasnowolnionych przez nich rządów, i chcą na siłę naszego dobra. Wtrącając nas w otchłań długu zastraszenia, nowoczesnej niewoli i wy-szczepienia populacji. Bo po prostu jesteśmy na etapie gdzie Korporacje przejmują świat ! Przy pomocy totalnie skorumpowanych rządów.

Jeśli zamordyści sfinalizują swe totalitarne cele (a wszystko na to wskazuje) będziemy całkowicie pod ich kontrolą. Świat jest prowadzony do totalnej globalizacji. Obecne ceny to będziecie wspominać jak bajkę. Cyfrowa waluta już wchodzi, w NYC powstał bank cyfrowy gotówka będzie zlikwidowana. Bo zamordyści już wprowadzają czarne karty kredytowe, która blokuje zakupy, gdy przekroczysz emisję CO2. Względnie będziesz nieposłuszny władzom, doprowadzi to do tego ze będziesz głodował pod sklepem pełnym wiktuałów. Z aktem własności na nieruchomości, bitcoinem, albo złotem w kieszeni.

Wchodzimy w nową rewolucję technologiczną. Gdzie maszyny będą produkować maszyny, Ludzi nie będzie potrzeba tylu do pracy, musimy sobie zdawać sprawę że część z nas zostanie wysłana do domów z dochodem podstawowym. Klaus Martin Schwab przed pandemią powiedział że globalny rygor musi świat przyjąć albo zostanie nam narzucony siłą.
janoz_lobolotorant
szacun, chylę foliowy kapelusz i usuwam konto w banku, sprzedaję majątek i buduję domek na drzewie z ogródkiem z pomidorami i ogórkami którego będę bronić łukiem i zatrutymi strzałami. zamontuje również pułapki jak kevin gdy był sam w domu - gorące klamki, worki z głazami oraz oblodzona drabina - Putin już się szacun, chylę foliowy kapelusz i usuwam konto w banku, sprzedaję majątek i buduję domek na drzewie z ogródkiem z pomidorami i ogórkami którego będę bronić łukiem i zatrutymi strzałami. zamontuje również pułapki jak kevin gdy był sam w domu - gorące klamki, worki z głazami oraz oblodzona drabina - Putin już się boi, hehe nie potrzebuję jego ropy - ogrzeję się spalanymi krowimi plackami i będę jeść korzenie oraz jagody popijając herbatą z szyszek

pozdro dla kumatych, REWOLUCJA!!! idę spać, jutro na 8 do roboty
znawca_inwestor
Rozgrywają jak nutami
polak1978
Gates gra sobie w grę strategiczną "Covid-19 World Edition 2019".
Ruch 1 : EMA zatwierdza szczepienia dzieci od lat 5
Ruch 2 : Straszenie nowym zjadliwym wariantem.
Ruch 3 : Obserwacja ilu rodziców zaprowadzi swoje pociechy na szprycę
najmadrzejszy
Posluchajcie tego. Ukrywa sie rezultaty badan o ogromnym ryzyku chronicznego zapalenia serca po szczep mRna Pfizer

https://youtu.be/gJ8t0qQ5R4I
grzegorzkubik
Dla mnie takie info rodzi szansę na zarobek na złocie i oszczędność na paliwie.
janoz_lobolotorant
ale z ciebie Soros, tylko jak takie info doprowadzi do wzrostu bezrobocia i stracisz pracę to te 15% zysku na ogromnym portfelu 20k pln wydasz na chleb w pierwsze 3 miesiące
pippin
dobry wywiad z lekarzem - samo miecho.In Inglisz.

https://www.youtube.com/watch?v=TD--3ozLiEo
lorelie
a więc jak traktować to co mówi TVN, Holland Tokarczuk Trzaskowski Michnik Kurdej-Szatan - aby przyjmować nielegalnych imigrantów ( w tym afrykańczyków) czy oni chcą zagłady" tego" kraju?
300_pala
Zagłady??? Kto doprowadził do 120 tys nadmiarowych zgonów w Polsce ? Imigranci ?!!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki