REKLAMA
NA ŻYWO

Kolejne zmiany na Twitterze. Tak Musk chce zwiększyć przychody firmy

Katarzyna Waś-Smarczewska2023-03-21 08:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-03-21 08:45

Na Twitterze kolejne zmiany. Spadnie widoczność tweetów tych osób, które nie wykupią miesięcznej subskrypcji. To najnowszy pomysł Elona Muska na zwiększenie przychodów serwisu społecznościowego.

Kolejne zmiany na Twitterze. Tak Musk chce zwiększyć przychody firmy
Kolejne zmiany na Twitterze. Tak Musk chce zwiększyć przychody firmy
fot. rafapress / / Shutterstock

Od przejęcie firmy przez Muska Twitter notuje gorsze wyniki finansowe. Nowy właściciel intensywnie poszukuje nowych sposobów na zwiększenie przychodów firmy. Ostatni pomysł opisał słowami: "Dostajesz to, za co zapłacisz". O co chodzi? O kolejność wyświetlania tweetów.

Od teraz obserwowane konta będą miały najwyższy priorytet - to odpowiedzi od tych użytkowników zobaczymy na samej górze. Potem wyświetlą się nam tweety od osób zweryfikowanych, a na samym końcu od niezweryfikowanych.

Doskonale pamiętamy - bo odbiło się to szerokim echem - że za weryfikację, czyli znaczek Twitter Blue, trzeba Muskowi zapłacić. Ile? 8 dolarów przez przeglądarkę, 11 dolarów przez aplikację - miesięcznie. W Polsce usługa dostępna jest od lutego i kosztuje 36 zł miesięcznie przez przeglądarkę i 49 zł przez aplikację. Roczny abonament kosztuje odpowiednio 374,99 zł lub 514,99 zł.

Jak Musk tłumaczy potrzebę wprowadzenia nowej funkcji? Jego zdaniem wyższy priorytet wypowiedzi dla prawdziwych użytkowników pozwoli Twitterowi nie stać się"piekielną krainą botów i trolli jak Facebook".

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Twitter Inc regularnie notuje gorsze wyniki finansowe od przejęcia firmy przez Elona Muska. W grudniu 2022 spadek przychodów miał wynieść około 40 proc. rok do roku, zarówno w przychodach, jak i skorygowanych zyskach - informował niedawno "Wall Street Journal", powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Elon Musk, który przejął Twittera w zeszłym roku i od tamtego czasu o firmie wciąż jest głośno z powodu - delikatnie mówiąc - jego niekonwencjonalnych sposobów na zarządzanie, także personelem, ale i nietypowe pomysły na zarobek. Tylko w ostatnim czasie Musk zapowiadał wersję serwisu bez reklam, mówiło się o sprzedaży nazw użytkowników na aukcjach, a także o dwustopniowej weryfikacji konta poprzez wiadomości tekstowe za 11 dolarów miesięcznie.

Elon Musk. Od katalogów do lotów kosmicznych - jak stał się jednym z najbogatszych na świecie?

Apologeci porównują go do Thomasa Edisona czy Andrew Carnegiego. Krytycy twierdzą, że to egocentryk, który wygrywa przede wszystkim dzięki dobremu PR-owi. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że Elon Musk, cokolwiek byśmy o nim sądzili, potrafi jak nikt inny wcielać w życie pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie niemożliwe. Liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie nie zostaje się bowiem przypadkowo.  

 

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów. Telefon: 606 861 086

Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ministerprawdy
Masz premier płaci setki tysięcy za promocję na twitterze a tu w abonamęcie będzie? Poza tym jak to? Przecież twittera miał paść.

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki