REKLAMA

Nowoczesnej drogi z Krakowa w Tatry nie będzie

2010-04-09 07:16
publikacja
2010-04-09 07:16
09.04. Warszawa (PAP/media) - W pełni nowoczesnej drogi z Krakowa w Tatry w najbliższych latach nie będzie - informuje "Rzeczpospolita".

Szans na modernizację newralgicznego odcinka od Poronina do Zakopanego już nie ma. Górale z Federacji Ochrony Podhala, którzy nie zgadzali się na wyburzenia i wykup ich domów, a także bali się utraty dochodów spowodowanych odgrodzeniem ich ekranami akustycznymi od kierowców, postawili na swoim. Najpierw wygrali w sądzie administracyjnym, a teraz ich zwycięstwo potwierdził Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska ostatecznie uchylając niezbędną przy przebudowie decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

Zdaniem członków federacji zamiast w zakopiankę trzeba inwestować w model "rozproszonej" komunikacji na Podhalu, w tym w poszerzenie istniejących lokalnych dróg czy modernizację skrzyżowań.

Na pocieszenie GDDKiA planuje inwestycje w innych punktach zakopianki. Trwają prace nad projektem drogi ekspresowej na odcinku Lubień - Rabka oraz nad modernizacją odcinka Rdzawka - Nowy Targ. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Leszek
tez uwazam ze rozproszone trasy to lepszy pomysl.
~Goły i wesoły
Tuż obok są piękne Pieniny z przełomem Dunajca, pięknym zalewem czorsztyńskim i dwoma zamkami w Czorsztynie i Niedzicy, przejściem granicznym na Słowację (Czerwony Klasztor), wąwozem Homole, pięknymi miastami jak Szczawnica i Krościenko, z pięknym widokiem na wysokie Tatry. Zawsze się dziwiłem ludziom jeżdżącym Tuż obok są piękne Pieniny z przełomem Dunajca, pięknym zalewem czorsztyńskim i dwoma zamkami w Czorsztynie i Niedzicy, przejściem granicznym na Słowację (Czerwony Klasztor), wąwozem Homole, pięknymi miastami jak Szczawnica i Krościenko, z pięknym widokiem na wysokie Tatry. Zawsze się dziwiłem ludziom jeżdżącym do Zakopanego, tłoczącym się na Krupówkach, stojącym godzinami w korkach na zakopiance. Ale to ich wybór ...
~lBolek
Już dawno do Zakopanego nie jeżdżę. Mam ich gdzieś.
~qwe
Pieprzę Zakopane i "rozproszoną komunikację". Korki to ja mam w domu. Te kmioty sobie za dużo pozwalają. Właściciele Tatr się znaleźli.
~rom
Niestety, 'zawsze' tam bedziemy jezdzic, bo to najwieksze miasto w gorach, wiec turysta z duzego i malego miasta chetnie tam jedzie. Taki paradoks ale tam po prostu jest co robic w czasie urlopu, mozna wydac pieniadze i sie pobawic.
~lolek
Zakopane nie hce jechac....
buachachacha.....

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki