REKLAMA

Większość firm złoży wniosek do ZUS-u online

2020-05-11 15:25
publikacja
2020-05-11 15:25

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS udostępnił nowe wnioski. Przedsiębiorcy zatrudniający od 10 do 49 pracowników mogą ubiegać się online o 50% zwolnienia ze składek.

fot. nikkimeel / / Shutterstock

Nowe wnioski są już dostępne na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). W ramach przepisów tarczy antykryzysowej 2.0 ze zwolnienia ze składek ZUS mogą skorzystać:

  • firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników,
  • płatnicy będący spółdzielnią socjalną ze względu na liczbę ubezpieczonych.

Przedsiębiorstwa, które zatrudniają od 10 do 49 osób, mogą skorzystać z 50% zwolnienia z nieopłaconych składek za kwiecień oraz maj. W przypadku składek ZUS za marzec można skorzystać ze wsparcia w ramach tarczy 3.0 i otrzymać zwrot składek lub nadpłatę na przyszłe zobowiązania w ZUS-ie. Jeżeli przedsiębiorca wpłacił składki za kwiecień, to nie ma możliwości otrzymania ich zwrotu. Nawet gdy w świetle przepisów prawnych jest uprawniony do skorzystania ze zwolnienia.

Spółdzielnie socjalne objęte są całkowitym zwolnieniem z opłaty składek ZUS za marzec, kwiecień oraz maj bez względu na liczbę zatrudnionych pracowników.

ZUS nie rozpatrzy wniosku wysłanego e-mailem

Poprawne złożenie wniosku gwarantuje szybsze jego rozpatrzenie i wpływ środków na rachunek przedsiębiorcy. Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych przypomina, że pisma można składać:

  • drogą elektroniczną przez PUE ZUS lub za pośrednictwem strony gov.pl,
  • listownie,
  • osobiście w placówce ZUS.

Wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej nie należy składać za pośrednictwem e-maila. Wysłane zdjęcia, skany czy pisma zapisane w wordzie nie są rozpatrywane przez ZUS. Natomiast korektę wniosków można już przesłać przez internet.

fot. / / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kondor_plus
Mniam mniam, który to już taki post w ciągu tych dwóch miesięcy... A życie dalej życiem.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki