REKLAMA

Nowe konto w ING. Takiej oferty jeszcze nie było

Wojciech Boczoń2023-09-21 10:08analityk Bankier.pl
publikacja
2023-09-21 10:08

ING Bank Śląski wprowadził do oferty nowy rachunek osobisty – Konto Future (ang. przyszłość). Jego użytkownicy będą wspierać jeden z wybranych projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Konto kosztuje 20 zł miesięcznie, ale 10 zł jest przekazywane na wybrany cel.

Nowe konto w ING. Takiej oferty jeszcze nie było
Nowe konto w ING. Takiej oferty jeszcze nie było
fot. nitpicker / / Shutterstock

Przed laty niektóre banki oferowały karty, które wspierały określone fundacje. Bank dzielił się zyskiem z karty z określoną organizacją i przekazywał tam część funduszy. Niestety rozliczenia były dość enigmatyczne, a klient ostatecznie nie wiedział, jaką kwotą wspomógł wybrany cel. ING Bank Śląski wprowadza nowe konto działające na podobnych zasadach, ale stawia sprawę jasno – co miesiąc przekaże 10 zł na projekt wspierający zrównoważony rozwój.

Jakie projekty można wspierać?

Klient może wybrać jeden z 3 projektów realizowanych przez partnerskie fundacje.

Reklama

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze chce ocalić najdziksze miejsca w Polsce, gdzie przetrwały ostatnie fragmenty Puszczy Karpackiej. Działa na rzecz lepszej ochrony ekosystemów, w których żyją wilki, rysie i niedźwiedzie. Prowadzony przez nią projekt „Mikro rezerwaty” ma na celu stworzenie 30 mikro rezerwatów (stref ochrony) dla rzadkich gatunków ptaków, w najcenniejszych przyrodniczo rejonach Polski.

Z kolei Fundacja Kwietna dba o zachowanie naturalnej bioróżnorodności i wprowadza do polskich miast rozwiązania przyjazne naturze. Podnosi też świadomość ekologii w społeczeństwie i edukuje. Realizowany przez nią „Ogród biocenotyczny” to miejska przestrzeń publiczna o charakterze proekologicznym. Przekazane wsparcie finansowe pomoże fundacji stworzyć taki ogród o powierzchni 200 m2 w wybranym mieście.

Trzeci projekt jest prowadzony przez Fundację Grunt Od Nowa. Jej działalność skupia się na poprawie stanu gleb w Polsce. Regeneruje i ożywia tereny zielone w miastach i wspiera gospodarstwa rolne w zielonej transformacji. Jej projekt "Miejska wyspa ciepła" w formie lasu kieszonkowego, tworzy strefy chłodu i chroni zasoby wodne w wybranym mieście.

Dodatkowe informacje o koncie

Bank obiecuje, że po zakończeniu zbiórki na dany projekt klient otrzyma podsumowanie z efektami działań. Dodatkowo bank deklaruje, że równowartość pieniędzy, które gromadzą klienci na tym koncie, przeznaczy na finansowanie budynków, które mają mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną.

Konto będzie kosztowało 20 zł miesięcznie. W zamian klient – oprócz udzielonego wsparcia – będzie mógł korzystać z bezpłatnych wszystkich bankomatów w Polsce i obszarze SEPA. Dodatkowo nie będzie płacił za wpłaty i wypłaty w oddziale, przelewy online oraz pierwszy przelew realizowany w oddziale (każdy kolejny 9 zł). Z rachunku można korzystać wspólnie – np. ze współmałżonkiem. Istnieje możliwość powiązania konta z rachunkiem oszczędnościowym Smart Saver, z którego klient może również zrealizować przelew na wybrany projekt wspierający zrównoważony rozwój.

W promocji można zyskać 250 zł

Bank uruchomił też nową promocję. Osoby, które otworzą konto Future wraz z Otwartym Kontem Oszczędnościowym (OKO) w trakcie promocji, która trwa do 18 stycznia 2024 r. i spełnią jej warunki, mogą otrzymać do 250 zł. Premia będzie wypłacona w dwóch turach. Żeby otrzymać 120 zł, trzeba będzie wydać za pomocą karty lub Blika minimum 1000 zł do końca kwietnia 2024 r. Z kolei 130 zł bank wypłaci, jeśli klient zrobi co miesiąc minimum 3 transakcje Blikiem w e-commerce, zapewni regularne wpływy w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie i założy jeden cel oszczędnościowy.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bartek_kaboom
Wszystkie darmowe wypłaty z obcych bankomatów. Reklamował to nawet Marek Konrad, wpłacaj i wypłacaj kiedy chcesz.

Aha, w koncie Direct też tak było, potem cyk jedna zmiana regulaminu i zrobiła się jedna wyplata miesięcznie z bankomatu, potem cyk druga zmiana regulaminu i wypłata z obcych bankomatów to koszt 10 zł.

Nie
Wszystkie darmowe wypłaty z obcych bankomatów. Reklamował to nawet Marek Konrad, wpłacaj i wypłacaj kiedy chcesz.

Aha, w koncie Direct też tak było, potem cyk jedna zmiana regulaminu i zrobiła się jedna wyplata miesięcznie z bankomatu, potem cyk druga zmiana regulaminu i wypłata z obcych bankomatów to koszt 10 zł.

Nie ufam już tym OSZUSTOM z ING.
kryzysio
Będą mogli wybrać na przykład cel "zrównoważonego dostępu do gotówki", czyli zakaz gotówki.
wizytator
Tak, ale taki zrównoważony, czyli nieduży. Żeby nie zdechnąć z głodu.

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki