REKLAMA
PIT 2023

Nowe, bezpłatne projekty domów już dostępne do pobrania

2023-11-27 08:43
publikacja
2023-11-27 08:43

Na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB) dostępne są cztery nowe, bezpłatne projekty domów. Dwa z nich to domy o powierzchni ok. 120 m kw., a kolejne dwa o powierzchni ok. 180 m kw. – przekazało PAP ministerstwo rozwoju i technologii.

Nowe, bezpłatne projekty domów już dostępne do pobrania
Nowe, bezpłatne projekty domów już dostępne do pobrania
fot. Alberto Andrei Rosu / / Shutterstock

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało PAP, że na stronie internetowej GUNB dostępne są cztery nowe, bezpłatne projekty domów o powierzchni powyżej 120 m kw.

MRiT przekazało, iż prace, które zwyciężyły w konkursie na projekty domów to: Sebald – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m kw.; Sebald (wariant II) – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m kw.; Castor 180 – tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m kw.; Castor 180 (wariant II) – tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m kw.

Resort zaznaczył, że łącznie na stronie GUNB dostępnych jest 89 projektów, a liczba ich pobrań przekroczyła 77 tys.

Jak wskazała cytowana w informacji MRiT Główna Inspektor Nadzoru Budowlanego Dorota Cabańska, udostępniane projekty domów są "przede wszystkim uniwersalne, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby szerokiego grona przyszłych inwestorów". "Każdy projekt można odpowiednio dostosować do danego regionu i jego specyfiki" – oceniła.

Założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m kw. było opracowanie projektu, który spełnia oczekiwania 4-osobowej rodziny i zapewnia m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy. Aby z nich skorzystać, należy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów.

"Bezpłatne projekty domów do 70 m kw. cieszą się bardzo dużą popularnością, ale zdajemy sobie sprawę, że dla części indywidualnych inwestorów takie domy mogą być po prostu za małe – rodziny wielodzietne szukają czegoś większego. Tym bardziej cieszę się, że na stronie GUNB pojawiły się kolejne cztery propozycje energooszczędnych domów o większej powierzchni" – przekazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. (PAP)

ra/ mick/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zoomek
Doczekamy się wreszcie kopułowych?
Najlepsza objętość do powierzchni zewnętrzej budynku, naturalna odporność na wichury.
Niema dachu który może ulec zerwaniu.
zoomek
Na tą chwilę 1 pozytyna ocena 9 negatywnych.
Widzieliście w ogóle domy kopułowe?

Powiązane: Budownictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki