REKLAMA

Nowa wersja aplikacji do śledzenia koronawirusa

2020-06-10 10:10
publikacja
2020-06-10 10:10
Nowa wersja aplikacji do śledzenia koronawirusa
Nowa wersja aplikacji do śledzenia koronawirusa
/ Ministerstwo Cyfryzacji

Rządowa aplikacja ProteGo Safe już działa - monitoruje otoczenie i umożliwia prowadzenia dziennika zdrowia. Nowa wersja dostępna do pobrania w sklepie Google Play.

fot. / / Ministerstwo Cyfryzacji

Nowa wersja ProteGo Safe jest już dostępna do pobrania w sklepie Google Play, a za kilka dni będą mogli zainstalować ją użytkownicy iPhone’ów. Rządowa aplikacja do walki z koronawirusem wykorzystuje rozwiązanie API udostępnione przez Google i Apple. ProteGo Safe jest bezpłatną, dobrowolną i bezpieczną aplikacją, podkreśla resort w komunikacie.

Minister Cyfryzacji podkreśla, że aplikacja została stworzona z myślą o okresie wychodzenia z obostrzeń związanych z w kraju. ProteGo Safe posiada dwie główne funkcje, umożliwiające:

  • otrzymanie informacji o kontakcie z osobą zarażoną COVID-19,
  • samokontrolę zdrowia.

Użytkownicy rządowej aplikacji otrzymają powiadomienie, jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni spotkali osobę, u której wykryto COVID-19. Jedynym warunkiem skuteczności działania instalacji jest jej instalacja na urządzeniach mobilnych oraz włącznie modułu Bluetooth. Druga funkcja ProteGo umożliwia monitorowanie stanu zdrowia, więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

- Jeśli będziemy stosowali aplikację ProteGO Safe, to nie będzie konieczności powrotu do obostrzeń - mówił minister zdrowia. Według niego aplikacja ProteGo Safe to "bardzo dobre i szybkie narzędzie do zduszania wszystkich ognisk zachorowań na koronawirusa w zarodku".

Podczas wdrażania ProteGo do wykrywanie koronawirusa pojawiały się różne pomysły, jednym z nich było pierwszeństwo wejścia do sklepów dla osób, które używają aplikacji.

DF

Źródło:
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (11)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
A może jeszcze w d.... chcecie mi zajrzec?
jaykob
Niebezpiecznik już rozgryzł tą aplikację i konta trolli, które budują jej dobry PR. Polecam lekturę i odradzam instalację.
znawca_wszystkiego
Trzeba być upośledzonym umysłowo, żeby instalować jakąś apkę reżimu do inwigilacji.
infinum
Zdaje się, że główny programista zrezygnował i nie poleca tej aplikacji, bo twierdzi, że Ministerstwo Cyfryzacji starało się przepchnąć zmiany pozwalające na inwigilację obywatela.

Nie wiem jak było naprawdę, ale cała sytuacja jest najlepszym przykładem na to, dlaczego w Polsce władzy się nie ufa, a np. w
Zdaje się, że główny programista zrezygnował i nie poleca tej aplikacji, bo twierdzi, że Ministerstwo Cyfryzacji starało się przepchnąć zmiany pozwalające na inwigilację obywatela.

Nie wiem jak było naprawdę, ale cała sytuacja jest najlepszym przykładem na to, dlaczego w Polsce władzy się nie ufa, a np. w Korei Południowej czy Singapurze tak i to pomimo, że tamtejsze rządy bardziej ingerują w wolność jednostki niż to się dzieje w Europie.

Polska władza, wywodząca się z przecież z polskiego społeczeństwa nie ma w sobie szacunku do człowieka i poczucia misji - ludzi traktuje się jak durne bydło, to i są efekty - nikt tej aplikacji nie chce instalować, bo ma poczucie, że z tego mogą być wyłącznie problemy.
secundus
raz dwa trzy, wielki brat patrzy!
margin50
Obecnie dostepna jest lepsza wersja tej aplikacji , o nazwie PisGoOut.
m00zyk
Macie błąd w tytule artykułu, poprawcie. Zamiast "koronawirusa" powinno być "obywatela".
eagleeye
@rafixo pokaż mi aplikacje która nic nie zbiera i nic nie wysyła , a do tego która nie identyfikuje Cię po numerze S/N IMEI oraz numerze karty SIM
rafixo
Jeżeli aplikacja tylko zbiera informacje i ich nigdzie nie wysyła, to jestem za.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki