REKLAMA

Nowa, amerykańska szczepionka z wysoką skutecznością przeciw różnym wariantom COVID-19

2021-06-14 16:30
publikacja
2021-06-14 16:30
Nowa, amerykańska szczepionka z wysoką skutecznością przeciw różnym wariantom COVID-19
Nowa, amerykańska szczepionka z wysoką skutecznością przeciw różnym wariantom COVID-19
fot. rafapress / / Shutterstock

Amerykański koncern Novavax w poniedziałek poinformował o najnowszym dużym badaniu, które wskazuje na wysoką skuteczność szczepionki przeciw różnym wariantom COVID-19.

Badanie było przeprowadzone na próbie prawie 30 tys. osób w USA i Meksyku. Badania kliniczne wskazują na ponad 90 proc. efektywność przeciw wariantom: brytyjskiemu, południowo-afrykańskiemu i indyjskiemu.

Amerykańska szczepionka okazała się w 91 proc. skuteczna wśród osób, u których zdiagnozowano wysokie ryzyko ciężkiego przebiegu choroby; 100 proc. skuteczność wykazała w przypadkach umiarkowanych.

Novavax jest szczepionką białkową.

Koncern informuje, że szczepionka była ogólnie dobrze tolerowana przez uczestników badania. Efekty uboczne obejmowały ból głowy, zmęczenie czy lekki ból mięśni. Mała liczba uczestników badania określiła efekty uboczne jako poważne.

Do końca trzeciego kwartału 2021 roku, firma zamierza produkować 100 mln dawek szczepionki, a do końca czwartego, 150 mln. (PAP)

ska/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
lelo1949
Skąd biorą się takie jełopy poniżej?
bha
Zobaczymy na jesieni jaka jest wysoka skuteczność i na jak długo dająca niby wysoką % odporność organizmom wszystkich ekspresowo zrobionych szczepionek na covid 19 ???.
jarekzbyszek
Na szczepionkach znają się Polacy, jak nasi piłkarze na wygrywaniu meczy. Od czytania aż oczy bolą.
basterek
Jakie są warunki brzegowe i równania matematyczne będące podstawą takich twierdzeń?
hfjdj
Nie ma żadnych równań. To wygląda tak że jest pigułka na ból głowy, niby bezpieczna. Ale kto tam wie czy nie suje czegoś czego oni nie potrafią zbadać? Skoro nie wiadomo skąd się bierze choroba 'X' to też nie wiadomo czy nie od tej tabletki prawda? To tak jak masz gościa w domu i nie wiadomo skąd on jest to Nie ma żadnych równań. To wygląda tak że jest pigułka na ból głowy, niby bezpieczna. Ale kto tam wie czy nie suje czegoś czego oni nie potrafią zbadać? Skoro nie wiadomo skąd się bierze choroba 'X' to też nie wiadomo czy nie od tej tabletki prawda? To tak jak masz gościa w domu i nie wiadomo skąd on jest to może być z Sosnowca, prawda?
andiauae
Liczba ofiar smiertelnych po tych eksperymentalnych i nie przebadanych zastrzykach genetycznych w USA przekroczyla juz liczbe wszystkich ofiar wszystkich szczepionek razem wzietych przez ostatnie 20 lat. System VAERS majacy zbierac informacje o tych zgonach i powiklaniach jest tak rozbudowany i czasochlonny, ze odwierciedla tylko Liczba ofiar smiertelnych po tych eksperymentalnych i nie przebadanych zastrzykach genetycznych w USA przekroczyla juz liczbe wszystkich ofiar wszystkich szczepionek razem wzietych przez ostatnie 20 lat. System VAERS majacy zbierac informacje o tych zgonach i powiklaniach jest tak rozbudowany i czasochlonny, ze odwierciedla tylko co najwyzej 10% takich przypadkow. (wyniki sa bardzo grubo niedoszacowane). Naukowcy, jak Luc Montegnier z Francji czy Judy Mikovits z USA ostrzegaja, przed masowymi zachorowaniami po tych zastrzykach genetycznych w okresie jesienno-zimowych, kiedy przyjda nowe sezonowe "grypy". Nazywaja te "szczepienia" genetyczne - zbrodnia przeciwko ludzkosci. Nowe preparaty genetyczne firm finansowanych przez billa gatesa (teraz Novavax) maja na celu przyspieszenie szczepien calej ludzkosci swiata i spelnienie ich planow redukcji populacji. Nie ma mowy, ze ja i moja rodzina przyjmie te preparaty. Boje sie, ze ludnosc bedzie tak oslabiona, ze nie bedzie miala sily na rewolucje, gdyz zorientuje sie za pozno.
jarekzbyszek
A lekarz co na to? Też czerpie wiedzę z You Tuba?
uwalniaczorek
"a kto choćby jednego z braci na złą drogę sprowadził, lepiej niechaj sobie kamień młyński u szyi uwiesi i wrzuci go do morza"
Naprawdę nie boisz się że pójdziesz na wieczność do piekła za to co robisz?
andiauae odpowiada jarekzbyszek
YT najczesciej usuwa niewygodna dla systemu wiedze. Informacje i prawda sa tlumione - takie nowobolszewickie czasy. Duzo lekarzy, glownie tych z wyzszej polki, jest na garnuszku wielkiej farmy i klamia, jak najeci. Obejrzyj program stworzony przez nieskorumpowana elite intelektualna z USA. Jak nie znasz angielskiego, postaraj sie YT najczesciej usuwa niewygodna dla systemu wiedze. Informacje i prawda sa tlumione - takie nowobolszewickie czasy. Duzo lekarzy, glownie tych z wyzszej polki, jest na garnuszku wielkiej farmy i klamia, jak najeci. Obejrzyj program stworzony przez nieskorumpowana elite intelektualna z USA. Jak nie znasz angielskiego, postaraj sie o tlumaczenie. Rozswietli ci i powie, co sie naprawde dzieje. Citizens' Grand Jury Indictment of Dr. Anthony Fauci with Dr. Judy Mikovits & Kent Heckenlively (Part 10) https://www.freedomwatchusa.org/citizens-grand-jury-indictment-of-dr-anthony-fauci-with-dr Obejrzyj od deski do deski. WARTO!
samsza
Super wiadomość, wielu ludzi się ucieszy, dzięki coraz nowocześniejszym wynalazkom może uda się przełamać strach ? do nie szczepionych.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki