REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Norwegia poluzuje część surowych restrykcji w regionie Oslo

2021-01-30 14:12
publikacja
2021-01-30 14:12
Norwegia poluzuje część surowych restrykcji w regionie Oslo
Norwegia poluzuje część surowych restrykcji w regionie Oslo
fot. Viktor Sokolov - Fjord29 / / Shutterstock

Norweski rząd ogłosił w sobotę poluzowanie od środy w regionie Oslo części surowych restrykcji, które zostały wprowadzone przed tygodniem w związku z wykryciem ogniska brytyjskiego wariantu koronawirusa w gminie Nordre Foll.

Jak oświadczył na konferencji prasowej minister zdrowia Bent Hoie, "w Norwegii sytuacja jest niepewna, ale spada liczba infekcji Covid-19". "Mamy także lepszy obraz sytuacji związanej z brytyjskim wariantem koronawirusa" - ocenił.

Do piątku w Norwegii potwierdzono 163 przypadki odmiany koronawirusa z Wielkiej Brytanii, z czego 69 odnotowano w gminie Nordre Foll.

W związku z wykryciem tego ogniska w zeszłą sobotę władze Norwegii zdecydowały o zamknięciu 10 gmin w regionie Oslo. W wyniku zakażenia brytyjską odmianą koronawirusa zmarło dwóch mieszkańców domu opieki Nordre Foll, a infekcje potwierdzono w lokalnym ośrodku zdrowia, przedszkolu oraz szkole. Dodatkowe środki ostrożności wprowadzono w kolejnych 15 miejscowościach regionu.

Z powodu poprawy sytuacji epidemicznej od środy niektóre obostrzenia zostaną zniesione w Oslo, Nordre Foll oraz Ask, a większość surowych restrykcji przestanie obowiązywać w pozostałych gminach regionu, które objęte były decyzją o zamknięciu. Częściowo otwarte zostaną placówki edukacyjne, instytucje opieki nad dziećmi, ośrodki rekreacji, a także sklepy. W Oslo centra handlowe pozostaną zamknięte.

Ogólnokrajowe restrykcje obowiązywać mają do połowy lutego. (PAP)

zys/ cyk/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki