Współtwórca Revoluta został miliarderem

Po ostatniej rundzie finansowania fintech Revolut osiągnął wycenę 6 mld dolarów. Oznacza to, że na scenie pojawił się nowy rosyjski miliarder – współzałożyciel firmy Nikołaj Storonski. Jego majątek szacowany jest na 1,6 mld dolarów.

Korzystający nadal z brytyjskiej licencji instytucji pieniądza elektronicznego Revolut ma za sobą kolejną rundę finansowania. Jak donosi „The Telegraph”, inwestorami zostali fundusz Technology Crossover Ventures, Bond Capital i Ribbit Capital. Wycena przedsiębiorstwa po ostatniej rundzie zbliżyła się do 6 mld dolarów. Fintech po raz ostatni zbierał kapitał w kwietniu 2018 r. Wówczas wyceniany był na 1,7 mld dolarów.

(Revolut)

Nikołaj Storonski zachował 30-procentowy udział w Revolucie, informuje rosyjska edycja „Forbes”. Oznacza to, że założyciel firmy dołączył do grona miliarderów z rosyjskim paszportem i może pochwalić się majątkiem przekraczającym 1,6 mld dolarów. Storonski ma 35 lat. Przed założeniem Revoluta wspólnie z Władem Jacenko w 2015 r. pracował m.in. w Credit Suisse i banku Lehman Brothers.

W ostatnim czasie kolejnych inwestorów pozyskał inny tzw. challenger bank – brytyjski Starling. O finansowanie starają się również Tandem Bank i Monese. Firmy pozycjonujące się jako konkurenci tradycyjnych banków mają przed sobą trudny okres. Entuzjazm inwestorów wobec fintechów stopniowo wygasa, a nowi gracze będą musieli udowodnić, że są w stanie samodzielnie pozyskiwać klientów bez dużych nakładów finansowych i osiągnąć rentowność w najbliższej perspektywie.

MK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 18 ryszard_ochodzki

Mam wrazenie ze to je8nie, i to z hukiem

! Odpowiedz
2 14 pralkaboga

tylko co z tego, trzymasz depozyty na revolucie czy korzystasz tylko na zagranicznych wyjazdach, bo chyba tylko to drugie.

! Odpowiedz
9 44 mwl

nie wiem czemu mam wrażenie że powtórzy się historia z Kasperskim

! Odpowiedz
4 9 gajowy1

Oczywiście, że się powtórzy, jak to było kiedyś z Telegramem, a ostatnio z siecią "Magnit", dealerem "Rolf" i NGINX.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil