REKLAMA

Niemieckie sieci handlowe proszą klientów o szczepienie się przeciwko koronawirusowi

2021-07-22 14:29
publikacja
2021-07-22 14:29
Niemieckie sieci handlowe proszą klientów o szczepienie się przeciwko koronawirusowi
Niemieckie sieci handlowe proszą klientów o szczepienie się przeciwko koronawirusowi
fot. STEKLO / / Shutterstock

W związku z szybko rosnącą liczbą zachorowań w Niemczech handlowcy apelują do obywateli o zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi. Apel Stowarzyszenia Handlu Detalicznego poparły największe niemieckie grupy handlowe, m.in. Edeka, Aldi i Otto.

Polska po zakupowej rewolucji. 10 zmian w sklepach, które zawdzięczamy pandemii

Testy na COVID-19 w sklepach, dostawy zakupów spożywczych do domu, zamówienia dostarczane dronem, coraz więcej maszyn do odbioru paczek. Dodatkowo wydłużone godziny otwarcia sklepów przed weekendami i świętami. Pandemia spowodowała, że konsumenci w Polsce robią zakupy inaczej niż wcześniej.

"Tylko dzięki skutecznej i szybkiej kampanii szczepień możemy na dłuższą metę odsunąć pandemię i trwale odzyskać więcej normalności, także w zakupach" - powiedział w czwartek w Berlinie dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego (HDE) Stefan Genth.

Apel HDE poparli przedstawiciele znanych niemieckich grup handlowych, takich jak Grupa Rewe, Grupa Schwarz (Lidl, Kaufland), centrala Edeka, Aldi, Otto, Douglas, Galeria Karstadt Kaufhof. Również Ikea w Niemczech przyłączyła się do apelu.

Chodzi o przekonanie jak największej liczby osób o konieczności szczepień, podkreśla Genth. Rada i Prezydium HDE podkreśliły, że każdy może wnieść istotny wkład w przezwyciężenie pandemii, szczepiąc się. Dotyczy to zarówno klientów, jak i pracowników. Niebezpieczeństwo czwartej fali infekcji nie zostało jeszcze zażegnane. "Musimy wykorzystać to lato, aby lepiej przygotować się na pandemię" - powiedział Genth. "Teraz (ważne) jest szczepienie, szczepienie, szczepienie".

Kampania szczepień w Niemczech ostatnio utknęła w martwym punkcie, informuje telewizja ARD. Zainteresowanie szczepieniami słabnie w wielu miejscach, a w niektórych zamykane są ośrodki szczepień. Według informacji Instytutu Roberta Kocha (RKI), na przykład we wtorek podano w Niemczech tylko 572 482 dawek. Najwięcej dawek jednego dnia zaszczepiono 9 czerwca, było to 1,5 miliona.

Według Instytutu Roberta Kocha (RKI), siedmiodniowa zapadalność na koronawirusa (liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni) W Niemczech nadal rośnie, osiągając w czwartek poziom 12,2 - w porównaniu z 11,4 poprzedniego dnia i 4,9 podczas ostatniego minimum 6 lipca. RKI poinformował w czwartek o 1890 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu jednego dnia. Tydzień temu liczba zakażeń w Niemczech wynosiła 1642.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki