REKLAMA

Niemiecka prasa: pyrrusowe zwycięstwo Tsiprasa

2015-07-06 08:17
publikacja
2015-07-06 08:17
Niemiecka prasa: pyrrusowe zwycięstwo Tsiprasa
Niemiecka prasa: pyrrusowe zwycięstwo Tsiprasa
fot. SAKIS MITROLIDIS / / EastNews

Po referendum w Grecji komentatorzy niemieckich gazet piszą o "pyrrusowym zwycięstwie premiera Aleksisa Tsiprasa". Ostrzegają też, że Greków może już wkrótce spotkać rozczarowanie.

Komentator dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że grecki premier Aleksis Tsipras przez moment może triumfować. Wynik wczorajszego referendum nie leży jednak w interesie jego kraju. Jak czytamy, Grecy muszą nastawić się na to, że w niedalekiej przyszłości wcale nie będzie lepiej. Komentator gazety podkreśla, że politycy w Atenach obiecali Grekom rzeczy niemożliwe. Teraz będą musieli albo wyjść ze swoich politycznych ról i porozumieć się z wierzycielami, albo staną się kolejnym negatywnym epizodem w greckiej historii. Grecy zasłużyli na coś lepszego - podsumowuje komentator "FAZ".

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" dodaje, że wczorajsze referendum wyrządziło w Grecji ogromne szkody. Syriza rozpaliła kampanię emocjami. Narodowa godność i duma przeciwko szantażowi i terrorowi wierzycieli - tak brzmiały argumenty za pomocą których rząd walczył o "nie" w referendum. Zdaniem komentatora gazety, pogłębiło to podział greckiego społeczeństwa. Poza tym sprowokowano i obrażono europejskich partnerów Grecji. Tymczasem gdy tylko opadnie dym po referendum, Grecja będzie tych partnerów pilnie potrzebować - czytamy w "Sueddeutsche Zeitung".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Szymański/Berlin/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki