REKLAMA

Niemcy wykluczają kolejną ogólnokrajową kwarantannę

2020-09-02 13:58
publikacja
2020-09-02 13:58
Niemcy wykluczają kolejną ogólnokrajową kwarantannę
Niemcy wykluczają kolejną ogólnokrajową kwarantannę
fot. Konstantin Egorychev / / Shutterstock

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn powiedział w środę, że nie będzie konieczne wprowadzenie kolejnej ogólnokrajowej kwarantanny. Wprowadzone przez władze federalne i regionalne restrykcje i przestrzeganie przepisów sanitarnych pozwolą tego uniknąć - dodał.

Pomimo rosnącej w ostatnich tygodniach liczby zakażeń koronawirusem rząd nie przewiduje też zaostrzenia restrykcji, a nawet nie zamierza ponownie zakazać odwiedzin w domach opieki. "Jak widzimy po tym, co dzieje się w sklepach, możemy utrzymać sytuację pod kontrolą dzięki maskom i dystansowi społecznemu" - oznajmił Spahn.

Podkreślił, że rząd wie coraz więcej o tym, jak radzić sobie z pandemią i choć wprowadzenie kwarantanny i zamrożenie gospodarki w marcu było konieczne, to "z całą pewnością nie trzeba będzie robić tego ponownie w skali kraju".

"Wchodzimy w jesień z ufnością" - powiedział Spahn dziennikarzom, dodał, że ze smutkiem trzeba przyznać, iż najbardziej niebezpieczne są "spotkania towarzyskie i wspólne uroczystości", które powodują największy wzrost nowych zakażeń koronawirusem.

Według berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) łączna liczba zakażeń w Niemczech wynosi obecnie 244 855, a zgonów - 9313.(PAP)

fit/ akl/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
cycybum
maski i dystans społeczny sprawdzają się. Ha ha zwłaszcza w biedronce jak 20 osób
czeka w kolejce, a otwarta jest jedna kasa.
mmonline420
Widać, że po wielkich protestach w Berlinie (ale także w licznych mniejszych miastach) rząd się przestraszył. Politycy ZAWSZE najbardziej bali się ulicy.
W Niemczech, w stosunku do marca, zwiększyli liczbę testów niemal 3-krotnie ! Procent testów pozytywnych waha się w okolicy 1%, a więc poniżej błędu testu !!
Widać, że po wielkich protestach w Berlinie (ale także w licznych mniejszych miastach) rząd się przestraszył. Politycy ZAWSZE najbardziej bali się ulicy.
W Niemczech, w stosunku do marca, zwiększyli liczbę testów niemal 3-krotnie ! Procent testów pozytywnych waha się w okolicy 1%, a więc poniżej błędu testu !! Tam nie ma żadnych zakażeń, żadne spotkania towarzyskie czy uroczystości rodzinne nie generują żadnych chorych. Dotychczas medycyna znała tylko choroby, nagle w 2020 r. wszystko się zmieniło i każdy kto ma pozytywny test jest nagle groźny ? No ale zdaje się, że próba wprowadzenia totalitaryzmu się nie uda o oby winni ruinie gospodarczej zostali rozliczeni.
znawca_wszystkiego
Spojrzecie na amerykanskie indeksy giełdowe. Czy to wygląda jak by miało nie być kolejnej "fali" wirusa? No chyba że do zwalenia indeksów tym razem zastosują coś innego, może uderzenie asteroidy, "przypadkowy" wybuch nuklearny albo sfingowany atak obcych. Co może ludzie nie uwierzą? Hehe...
secundus
tam ludzie są najbardziej przebudzeni, olbrzymie protesty na początku miesiąca i w ostatnią sobotę, żal mi naszego narodu, kiedyś najbardziej niepokorny w Europie, teraz w większości siedzi z podkulonym ogonem, nawet do sklepów w maskach chodzą, jeszcze jakby to były te z V jak Vendetta, to ok, ale propaganda zrobiła swoje
ravauw
no to sie jeszcze okaże.....

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki