REKLAMA

Niemcy: uderzenie pioruna raniło 82 uczestników koncertu "Rock am Ring"

2016-06-04 20:32
publikacja
2016-06-04 20:32

82 osoby zostały ranne w piątek w wyniku uderzenia pioruna podczas wieczornego koncertu na festiwalu "Rock am Ring" w Nadrenii-Palatynacie na zachodzie Niemiec. 15 osób jest w stanie ciężkim, dwie z powodzeniem reanimowano - podała w sobotę policja.

Poprzednio informowano o 51 rannych.

Organizatorzy zdecydowali po południu o przerwaniu koncertów. Prawdopodobnie nie odbędzie się też ostatnia, niedzielna część festiwalu. "Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar" - powiedział minister spraw wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu Roger Lewentz.

Uczestników koncertu, który odbywał się na płycie lotniska Mendig, na zachód od Koblencji, zaskoczyła w piątek wieczorem gwałtowna burza. Muzyczna impreza, w której uczestniczy w tym roku 90 tys. fanów muzyki rockowej, została przerwana na półtorej godziny. Ulewa zniszczyła część namiotów, w których nocowali uczestnicy festiwalu. Teren zamienił się w grzęzawisko.

"Rock am Ring" należy do najbardziej popularnych festiwali w Niemczech. Organizowany jest od 1985 roku. W tegorocznym programie były m.in. występy Red Hot Chili Peppers i Black Sabbath. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu piorun ranił 33 osoby.(PAP)

lep/ akl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~jjnkk
Stać w burzy na lotnisku to tak jak stać na środku pustyni i oczekiwać ze słońce cie nie spali, kretyni podczas burzy trzeba znikać z takich miejsc nieoslonietych
~światsieśmieje
Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu piorun ranił 33 osoby.(PAP) - przypadek czy raczej "niezbadane są wyroki boskie." Jak w przyszłym roku znów w nich piorun strzeli to uwierzę w opatrzność. Do 3 razy sztuka. Być może i ateiści KOD powinny zacząć się obawiać opatrzności. Obrona niegodziwości i obłudy połączonej z targowicą Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu piorun ranił 33 osoby.(PAP) - przypadek czy raczej "niezbadane są wyroki boskie." Jak w przyszłym roku znów w nich piorun strzeli to uwierzę w opatrzność. Do 3 razy sztuka. Być może i ateiści KOD powinny zacząć się obawiać opatrzności. Obrona niegodziwości i obłudy połączonej z targowicą sięga już dna, powinni unikać burzowych dni.
~plazowicz
to tak nie działa

https://www.youtube.com/watch?v=O1pX359pQQQ
~ijasięśmieje
jak na razie to nie ateiści z kod spadają z nieba ...
~światsieśmieje odpowiada ~ijasięśmieje
Śmiech to zdrowie, ale najważniejsze kto się będzie śmiał ostatni., a ostatnich gryzą psy więc i tak o wszystkim zadecyduje opatrzność. Wszak już od dawna wiadomo , że żyjemy w wirtualnej rzeczywistości (matrix), ktoś z twórców się w końcu zdenerwuje i wyłączy światło. A miało być śmiesznie.
~Ksiundz
To Bug tak chciał!!!!! Bezpańskie bezbożniki udają się na masowe modły to GWIAZD Pogańskich dlatego pieruny siarczyste co rok ranią ludzi! to Znak!
~lkan
Płynął buk przez Bug. Dałby Bóg, żeby buk przepłynął przez Bug. W powszechnej szkole przed wojną już to znano.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki