Niemcy: ponad 50 tys. zakażonych koronawirusem

Na terenie Niemiec zidentyfikowano 52 547 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. W związku z pandemią COVID-19 zmarło do tej pory w sumie 389 osób, w tym w ciągu ostatniej doby 64 osoby.

(fot. ANNEGRET HILSE / Reuters)

W ciągu ostatnich 24 godzin w RFN wykryto 3 965 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To spadek w stosunku do danych z soboty, kiedy zidentyfikowano 6 294 nowych dobowych zakażeń.

Niemcy znajdują się wciąż w początkowym stadium pandemii – zaznaczył szef RKI Lothar Wieler w rozmowie opublikowanej w niedzielnym wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Ostrzegł, że Niemcy mogą znaleźć się w podobnej sytuacji, z jaką zmagają się Włosi. "Z pewnością musimy liczyć się z niewystarczającą wydajnością" niemieckiej służby zdrowia - ocenił.

Jak dodał, wciąż niewielka liczba zgonów w stosunku do rosnącej krzywej zakażeń w RFN wynika głównie z faktu przeprowadzania w tym kraju dużej liczby testów.

Wieler przestrzegł przed zbyt szybkim poluzowaniem wprowadzonych przez rząd federalny obostrzeń mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. "Z medycznego punktu widzenia chciałbym, żebyśmy wszyscy stosowali się do nich tak długo, jak to możliwe" - powiedział.

Koronawirus na świecie - mapa

Publikujemy mapę pokazującą, ile przypadków oficjalnie potwierdzono w pozostałych częściach świata. Mapę krajów udostępniamy na bazie zasobów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Ważna informacja: dane ogólnoświatowe aktualizowane są z opóźnieniem w stosunku do liczb podawanych na bieżąco w poszczególnych krajach.

Z Lipska Łukasz Grajewski (PAP)

lugr/ cyk/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 8 mith21

Szkoda, że polskie władze nie są w stanie zorganizować się jak Niemcy w czasie próby. Niestety rząd zupełnie skapitulował ze swojej funkcji.

! Odpowiedz
5 6 janek43

ale co zorganizować? w samym Hamburgu jest więcej chorych niż w Polsce o Berlinie nie wspomnę bo byś się zawstydzi...

! Odpowiedz
4 6 karbinadel

Rząd ma teraz ważniejsze prawy na głowie. Po pierwsze, głosowanie na dudę, po drugie, żeby ktoś przypadkiem nie skorzystał z tzw. tarczy antykryzysowej

! Odpowiedz
15 9 janek43

według Merkel zarazi się tam 70% społeczeństwa co przy 80 milionach Niemców daje 56 milionów co przy umieralności minimalnej 1% daje 560 tysięcy ofiar. W miarę wzrostu liczy zakażonych i braku opieki i utrzymywaniu przy życiu przez respirator dojdzie do 10% jak we Włoszech czyli nawet 5mln zmarłych w Niemczech. Kto uważa że tak może być?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 12 karbinadel

Jakaś amnestia w psychiatryku była?

! Odpowiedz
4 18 jarekzbyszek

Niemcy mają więcej zarażonych niż my przebadanych. Ciekawe.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil