REKLAMA

Niemcy: polityk Lewicy przeszmuglował do kraju uchodźcę z Afryki

2016-09-11 21:43
publikacja
2016-09-11 21:43
YAY Foto

Polityk niemieckiej Lewicy Dieter Dehm przeszmuglował w swoim samochodzie z Włoch do Niemiec młodego afrykańskiego uchodźcę. Chociaż pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy jest zakazana, Dehm nie ma wyrzutów sumienia.

Nielegalna akcja miała miejsce pod koniec sierpnia - podał niedzielny "Bild". Poseł Lewicy ukrył początkowo imigranta w swoim domu nad włoskim jeziorem Lago Maggiore, a następnie przewiózł go w samochodzie przez Szwajcarię do Niemiec, gdzie przekazał go osobom opiekującym się uchodźcami.

Dehm przyznał, że młody uciekinier nie został zarejestrowany przez służby graniczne. Półsierota z Afryki chciał dotrzeć do swojego ojca przebywającego w Niemczech.

"Mam czyste sumienie" - powiedział Dehm dziennikarzom "Bilda". Odmówił podania bardziej szczegółowych informacji o uchodźcy, by mu nie zaszkodzić. (PAP)

lep/ cyk/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Blu
Kretyn w najlepszym wydaniu!
~prawo
To jest właśnie lewica złam prawo i miej czyste sumienie. Sam się rozgrzeszył. Poseł pewnie ma immunitet, a szkoda bo za złamanie prawa powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Niemcy upadają.
~cv
Gdzie równość wobec prawa.
Co na to ich Trybunał Konstytucyjny.
Jak można świadomie łamać prawo i pozostać bezkarnym.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki