REKLAMA

Niemcy: oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta

2016-09-14 14:30
publikacja
2016-09-14 14:30

Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer poinformował w środę, że jego oferta przejęcia międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Monsanto została przyjęta. Pierwotną ofertę - 62 mld dolarów - Bayer podniósł do 66 mld.

fot. / / YAY Foto

Podpisano wiążące porozumienie w sprawie fuzji. Zgodę na przejęcie muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze Monsanto oraz organy antymonopolowe. Sfinalizowania transakcji Bayer oczekuje w końcu 2017 r. Gdyby przejęcie nie doszło do skutku z powodu sprzeciwu organów antymonopolowych, Bayer musiałby zapłacić Monsanto 2 mld dolarów.

Monsanto z centralą w Saint Louis w stanie Missouri produkuje m.in. herbicydy oraz zmodyfikowany genetycznie materiał siewny.

Kupując Monsanto, Bayer stanie się wiodącym na świecie przedsiębiorstwem w dziedzinie materiału siewnego, ochrony roślin i "właściwości roślin", jak to określała niemiecka firma w obligatoryjnej informacji na temat zamierzonego przejęcia. Bayer stanie się też największym na świecie producentem chemii i nasion dla rolnictwa.

Monsanto często jest na świecie krytykowany za swe zmodyfikowane genetycznie produkty. Kontrowersje wywołuje też preparat glifosat stosowany w herbicydzie Roundup, który jest flagowym produktem koncernu.(PAP)

az/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~ekolog
nie wykonczyli nas hitler ,wykoncza nas niemcy z firma monsanto
~zaq
i nagle okaże się, ze GMO w EU nie są szkodliwe
~stary1
Pozostanie jako obrona bojkot produktów Bayera - co nie bedzie łatwe, bo swoją chemię pakują w procesy produkcyjne wszędzie gdzie znajdą chętnych. A wspólników potrzebujących pieniedzy nie trudno znaleźć.
~Michal_Warszawa
No ladnie !!! TO POKAZUJE GDZIE MY POLACY JESTESMY....u nas calosc wydatkow na BADANIA I ROZWOJ To ok 4 Mld USD rocznie a tu taka transakcja o wielkosci 17 % polskiego rocznego PKB !!!! a polskie wydatki na RandD I to glownie nie przez polskie ale zagraniczne firmy w Polsce.....jestesmy Kopciuszkiem, peryferia, dziadostwem. dostarczycielem No ladnie !!! TO POKAZUJE GDZIE MY POLACY JESTESMY....u nas calosc wydatkow na BADANIA I ROZWOJ To ok 4 Mld USD rocznie a tu taka transakcja o wielkosci 17 % polskiego rocznego PKB !!!! a polskie wydatki na RandD I to glownie nie przez polskie ale zagraniczne firmy w Polsce.....jestesmy Kopciuszkiem, peryferia, dziadostwem. dostarczycielem taniej sily roboczej do montowni I do magazynow takie zywe roboty niewolnicy ktorzy dostana grosze Cole I Hamburgera....TAK JAK LEGIA Z BORUSSIA Tak to wyglada !!!! DALISMY WSZYSTKO WYPRZEDAC SOBIE A TEGO I TAK NIE BYLO WIELE....
~lila
Ta transakcja nie przyniesie Bayerowi chwały - Monsanto to firma, której wiele produktów było i jest stosowanych w akcjach ludobójczych - substancje które skutecznie truły i trują ludzi, zwierzęta, środowisko jak min. DDT, Orange, glifosat (randap), pestycydy itd., itd....
~xsw odpowiada ~lila
Spokojnie Niemcy jakoś to przeżyją, tak jak przeżyli produkcję cyklonu B.
Chwała nie chwała, trucizna się przyda.
~Tomojezdanie
Glownym celem kazdego przedsiebiorstwa jest zysk, wiec shemat wyglada nastepujaco - bedziemy wam sprzedawali zatruta zywnosc po to, zebyscie czesciej chorowalii kupowali nasze leki. No bo powiedzmy sobie szczerze, po co koncernowi farmaceutycznemu producent zywnosci?
~jonhy
Głównie z tego powodu że Bayer to nie tylko koncern farmaceutyczny ale głównie chemiczny
~Piotr
Najpierw otrują a potem wyleczą.
~koleś
czyli będą nas karmić roślinami GMO a potem niby leczyć.

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki