Niemcy: oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta

Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer poinformował w środę, że jego oferta przejęcia międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Monsanto została przyjęta. Pierwotną ofertę - 62 mld dolarów - Bayer podniósł do 66 mld.

Niemcy: oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta
Niemcy: oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta (YAY Foto)

Podpisano wiążące porozumienie w sprawie fuzji. Zgodę na przejęcie muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze Monsanto oraz organy antymonopolowe. Sfinalizowania transakcji Bayer oczekuje w końcu 2017 r. Gdyby przejęcie nie doszło do skutku z powodu sprzeciwu organów antymonopolowych, Bayer musiałby zapłacić Monsanto 2 mld dolarów.

Monsanto z centralą w Saint Louis w stanie Missouri produkuje m.in. herbicydy oraz zmodyfikowany genetycznie materiał siewny.

Kupując Monsanto, Bayer stanie się wiodącym na świecie przedsiębiorstwem w dziedzinie materiału siewnego, ochrony roślin i "właściwości roślin", jak to określała niemiecka firma w obligatoryjnej informacji na temat zamierzonego przejęcia. Bayer stanie się też największym na świecie producentem chemii i nasion dla rolnictwa.

Monsanto często jest na świecie krytykowany za swe zmodyfikowane genetycznie produkty. Kontrowersje wywołuje też preparat glifosat stosowany w herbicydzie Roundup, który jest flagowym produktem koncernu.(PAP)

az/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 ~ekolog

nie wykonczyli nas hitler ,wykoncza nas niemcy z firma monsanto

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 13 ~zaq

i nagle okaże się, ze GMO w EU nie są szkodliwe

! Odpowiedz
0 15 ~stary1

Pozostanie jako obrona bojkot produktów Bayera - co nie bedzie łatwe, bo swoją chemię pakują w procesy produkcyjne wszędzie gdzie znajdą chętnych. A wspólników potrzebujących pieniedzy nie trudno znaleźć.

! Odpowiedz
8 16 ~Michal_Warszawa

No ladnie !!! TO POKAZUJE GDZIE MY POLACY JESTESMY....u nas calosc wydatkow na BADANIA I ROZWOJ To ok 4 Mld USD rocznie a tu taka transakcja o wielkosci 17 % polskiego rocznego PKB !!!! a polskie wydatki na RandD I to glownie nie przez polskie ale zagraniczne firmy w Polsce.....jestesmy Kopciuszkiem, peryferia, dziadostwem. dostarczycielem taniej sily roboczej do montowni I do magazynow takie zywe roboty niewolnicy ktorzy dostana grosze Cole I Hamburgera....TAK JAK LEGIA Z BORUSSIA Tak to wyglada !!!! DALISMY WSZYSTKO WYPRZEDAC SOBIE A TEGO I TAK NIE BYLO WIELE....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~lila

Ta transakcja nie przyniesie Bayerowi chwały - Monsanto to firma, której wiele produktów było i jest stosowanych w akcjach ludobójczych - substancje które skutecznie truły i trują ludzi, zwierzęta, środowisko jak min. DDT, Orange, glifosat (randap), pestycydy itd., itd....

! Odpowiedz
0 9 ~xsw odpowiada ~lila

Spokojnie Niemcy jakoś to przeżyją, tak jak przeżyli produkcję cyklonu B.
Chwała nie chwała, trucizna się przyda.

! Odpowiedz
3 31 ~Tomojezdanie

Glownym celem kazdego przedsiebiorstwa jest zysk, wiec shemat wyglada nastepujaco - bedziemy wam sprzedawali zatruta zywnosc po to, zebyscie czesciej chorowalii kupowali nasze leki. No bo powiedzmy sobie szczerze, po co koncernowi farmaceutycznemu producent zywnosci?

! Odpowiedz
1 3 ~jonhy

Głównie z tego powodu że Bayer to nie tylko koncern farmaceutyczny ale głównie chemiczny

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz