Niemcy: będą drastyczne zdjęcia na papierosach

Na opakowaniach papierosów sprzedawanych w Niemczech pojawią się drastyczne zdjęcia mające zniechęcać do palenia tytoniu. Niemiecki parlament przyjął odpowiednie przepisy w tej sprawie.

Zgodnie z nowym prawem 2/3 powierzchni paczek papierosów zajmować będą ostrzeżenia oraz fotografie, pokazujące konsekwencje palenia. Na fotografiach zostaną przedstawione zniszczone przez tytoń zęby czy narządy wewnętrzne, a także powstałe na skutek palenia nowotwory. Szacuje się, że przez papierosy każdego roku umiera w Niemczech około 110 tys. osób. To ponad trzydzieści razy więcej niż liczba ofiar wypadków drogowych.

Niemieckie media zauważają, że mimo wprowadzonych zmian Niemcy wciąż są krajem dość przyjaznym branży tytoniowej. Inaczej niż w pozostałych państwach Unii Europejskiej, reklama tytoniu wciąż możliwa jest w Niemczech na bilbordach czy w kinach.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 14 ~Kolejny_Idiotyzm

Kolejny idiotyzm który wymyślają urzędnicy żeby uzasadnić potrzebę swojego istnienia. Dorosłym ludziom mówią co mają robić a wszystko o kant d... rozbić - np. w Azji i części krajów arabskich od dawna są takie opakowania i nie ma to wpływu na ilość palących a w Australii gdzie są największe restrykcje WZROSŁA ilość palących i szara strefa. Ale biurokraci muszą pobawić się za nasze pieniądze

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~światsieśmieje

Jak nachodźcy gwałcą Niemki ???

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil