REKLAMA

Niemcy: będą drastyczne zdjęcia na papierosach

2016-03-18 13:57
publikacja
2016-03-18 13:57
Niemcy: będą drastyczne zdjęcia na papierosach
Niemcy: będą drastyczne zdjęcia na papierosach
fot. thinkstock / / Bankier.pl

Na opakowaniach papierosów sprzedawanych w Niemczech pojawią się drastyczne zdjęcia mające zniechęcać do palenia tytoniu. Niemiecki parlament przyjął odpowiednie przepisy w tej sprawie.

Zgodnie z nowym prawem 2/3 powierzchni paczek papierosów zajmować będą ostrzeżenia oraz fotografie, pokazujące konsekwencje palenia. Na fotografiach zostaną przedstawione zniszczone przez tytoń zęby czy narządy wewnętrzne, a także powstałe na skutek palenia nowotwory. Szacuje się, że przez papierosy każdego roku umiera w Niemczech około 110 tys. osób. To ponad trzydzieści razy więcej niż liczba ofiar wypadków drogowych.

Niemieckie media zauważają, że mimo wprowadzonych zmian Niemcy wciąż są krajem dość przyjaznym branży tytoniowej. Inaczej niż w pozostałych państwach Unii Europejskiej, reklama tytoniu wciąż możliwa jest w Niemczech na bilbordach czy w kinach.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/zr

Źródło:IAR
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Kolejny_Idiotyzm
Kolejny idiotyzm który wymyślają urzędnicy żeby uzasadnić potrzebę swojego istnienia. Dorosłym ludziom mówią co mają robić a wszystko o kant d... rozbić - np. w Azji i części krajów arabskich od dawna są takie opakowania i nie ma to wpływu na ilość palących a w Australii gdzie są największe restrykcje WZROSŁA Kolejny idiotyzm który wymyślają urzędnicy żeby uzasadnić potrzebę swojego istnienia. Dorosłym ludziom mówią co mają robić a wszystko o kant d... rozbić - np. w Azji i części krajów arabskich od dawna są takie opakowania i nie ma to wpływu na ilość palących a w Australii gdzie są największe restrykcje WZROSŁA ilość palących i szara strefa. Ale biurokraci muszą pobawić się za nasze pieniądze
~światsieśmieje
Jak nachodźcy gwałcą Niemki ???

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki