REKLAMA

Niemcy: Steinmeier ostrzega przed konfrontacją USA-Rosja

2016-10-08 10:54
publikacja
2016-10-08 10:54

Minister spraw zagranicznych Niemiec ostrzega przed groźbą konfrontacji między Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Frank-Walter Steinmeier powiedział dziennikowi "Bild", że wyczerpały się rezerwy zaufania w relacjach rosyjsko-amerykańskich.

Frank-Walter Steinmeier / fot. Raheb Homavandi / FORUM

Szef niemieckiej dyplomacji ocenił, że między Waszyngtonem a Moskwą narastają kwestie sporne. Jak dodał, jeśli będzie tak dalej, to wrócimy do czasów konfrontacji dwóch mocarstw. Zdaniem Steinmeiera, obecna sytuacja międzynarodowa jest jednak bardziej skomplikowana i niebezpieczna niż w czasach Zimnej Wojny. Jak stwierdził, w przeszłości świat był podzielony na dwa obozy, ale Rosja i Stany Zjednoczone znały i respektowały swoje czerwone linie.

Przed wzrostem napięcia w relacjach rosyjsko-amerykańskich ostrzega też przewodniczący monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Wolfgang Ischinger. Dyplomata powiedział "Bildowi", że ryzyko konfrontacji militarnej jest poważne, największe od dekad.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Szymański,Berlin/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~byk
Trump wygra, obrazi połowę elit co Putin sprytnie wykorzysta i ogra go jak dziecko i w efekcie sojuszników sprzeda i dym gotowy. Clinton - kontynuacja tego co teraz. Nie wiadomo co gorsze...
~Marko
DLACZEGO ŚWIAT TAK KŁAMIE PRZECIEŻ TO USA ZROBIŁO BAŁAGAN NA BLISKIM WSCHODZIE I DALEJ CHCE TO ROBIĆ A MY MUSIMY TO POPIERAĆ DLACZEGO ??????

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki