REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Niemcy: Rośnie liczba brutalnych przestępstw popełnianych przez migrantów

2019-04-09 21:38
publikacja
2019-04-09 21:38
Niemcy:  Rośnie liczba brutalnych przestępstw popełnianych przez migrantów
Niemcy:  Rośnie liczba brutalnych przestępstw popełnianych przez migrantów
fot. Reuters / / FORUM

Według danych niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) rośnie liczba brutalnych przestępstw, takich jak zabójstwa, gwałty czy pobicia, popełnianych przez migrantów - podaje we wtorek portal dziennika "Welt".

W raporcie BKA "Przestępczość w kontekście migracji" są brane pod uwagę tylko ciężkie naruszenia prawa, takie jak zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, gwałt, usiłowanie gwałtu, uszkodzenie ciała czy rozbój.

W 2018 roku policja zarejestrowała 1 mln 25 tys. przestępstw z tej kategorii. 102 tys. z nich to przypadki, w których co najmniej jednym z podejrzanych był migrant. Jest to skok o 7 proc. w porównaniu z rokiem 2017.

Szczególnie wzrosła liczba przestępstw w kategorii: zabójstwo i usiłowanie zabójstwa - 105 proc. W 2017 roku ofiarami migrantów padło 112 osób, a w 2018 r. - 230.

Liczba przestępstw w kategorii: gwałt i usiłowanie gwałtu podskoczyła o jedną piątą. Z 2 706 przypadków w 2017 roku, do 3 261 w 2018 r.

Wśród 102 tys. ofiar ciężkich przestępstw, w których przynajmniej jednym podejrzanym był migrant, nieco ponad 46 tys. to obywatele Niemiec - o 19 proc. więcej niż w roku 2017.

Z Berlina Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ndz/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (4)

dodaj komentarz
detektorjusia
Więcej tolerancji dla odmienności kulturowej, może to co w Niemczech jest uznawane za gwałt dla takiego muzułmanina gwałtem nie jest?

STOP nietolerancji!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
hatlik1
Proszę podać te które policja zamiata pod dywan a jest ich bardzo dużo
raficus
No jak to? Pewnie imigranci napadali aby zdobyć chleb. Może uchodźcy walczyli z nożami w rękach bo byli dyskryminowani. Może muzułmanie gwałcili bo potrzebowali seksu.
Panowie i Panie z Niemiec, musicie to jakoś zrozumieć... przecież nie jesteście ksenofobami tylko wytozumialymi obywatelami UE, prawda???

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki