REKLAMA

Niedzielski w sprawie rezygnacji rektora WUM: oczekuję standardu uczelnianego

2021-01-14 21:10
publikacja
2021-01-14 21:10
Niedzielski w sprawie rezygnacji rektora WUM: oczekuję standardu uczelnianego
Niedzielski w sprawie rezygnacji rektora WUM: oczekuję standardu uczelnianego
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Jestem rozczarowany brakiem poczucia odpowiedzialności. Oczekiwałbym standardu etycznego uczelnianego, a nie bazarowego – powiedział szef MZ Adam Niedzielski, odnosząc się do zapowiedzi rektora WUM, że nie ustąpi ze stanowiska. Pożyjemy, zobaczymy, czy tej rezygnacji nie będzie – dodał.

Niedzielski na stwierdzenie w czwartek w TVP, że "spodziewanej przez niego dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie będzie" odparł: "pożyjemy, zobaczymy".

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że minister zdrowia "ma instrumenty, żeby w rozmowie i dialogu zastanowić się nad innymi optymalnymi rozwiązaniami".

"Ale rzeczywiście jestem bardzo rozczarowany brakiem poczucia odpowiedzialności, a szczególnie jestem tym rozczarowany, że ta sytuacja zdarzyła się na uczelni medycznej, która ma kształtować postawy młodych ludzi, a nie na bazarze, więc też bym oczekiwał standardu etycznego uczelnianego, a nie bazarowego" – powiedział Niedzielski.

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong we wtorek wieczorem wystosował oświadczenie, w którym oznajmił, że nie ustąpi ze swojej funkcji. Podania się rektora do dymisji oczekiwał Niedzielski po ujawnieniu nieprawidłowości przy szczepieniach przeciwko COVID-19 na uczelni. Z 450 dawek szczepionki, przeznaczonych dla personelu medycznego tej placówki, blisko 200 dawek przeznaczono dla osób, które nie były pracownikami WUM.

Prof. Gaciong oświadczył, że nie ustąpi ze stanowiska. "Odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska" – podkreślił rektor WUM.

W piśmie przesłanym mediom ocenił również, że kryzys wizerunkowy, który dotknął WUM w związku z nieprawidłowościami przy szczepieniach przeciwko COVID-19, jest efektem "nie tylko błędów popełnionych przez spółkę Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o., ujawnionych w wyniku wewnętrznej kontroli uczelni (wszelkie konsekwencje służbowe zostały już wyciągnięte), lecz także bezprecedensowego manipulowania opinią publiczną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego".

W ubiegłym tygodniu rzeczniczka WUM Marta Wojtach informowała, że komisja powołana przez rektora WUM wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. Poinformowano ponadto, że dr n. med. Ewa Trzepla została odwołana przez Radę Nadzorczą spółki Centrum Medyczne WUM ze stanowiska prezesa zarządu. (PAP)

Autor: Karol Kostrzewa

kos/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Afera szczepionkowa - celebryci zaszczepieni poza kolejnością

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki