REKLAMA

Niedzielski: Automatyczne skierowania na trzecią dawkę szczepionki

2021-09-22 10:05
publikacja
2021-09-22 10:05
Niedzielski: Automatyczne skierowania na trzecią dawkę szczepionki
Niedzielski: Automatyczne skierowania na trzecią dawkę szczepionki
fot. Rido / / Shutterstock

Zgodnie z peselami będziemy automatycznie wystawiać skierowanie na szczepienia trzecią dawką dla osób powyżej 50. roku życia – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Przypominał też, że skierowanie będzie wystawiane dopiero po upływie pół roku od przyjęcia drugiej dawki.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że przyjęto rekomendację przewidującą, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19 będzie można stosować trzecią dawkę przypominającą. Mogą z tego skorzystać osoby powyżej 50 lat i medycy.

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany o szczegóły zapisywania się na szczepienia osób w wieku powyżej 50 lat, które są już po przyjęciu drugiej dawki szczepionki, a także, czy już mają one wystawione skierowanie.

"Ponieważ mamy kryterium wiekowe, będziemy zgodnie z peselami wystawiać automatycznie to skierowanie" – powiedział minister. "Ten proces zajmie chyba jeden, dwa dni, więc w ciągu najbliższych dni możecie państwo sprawdzić, chociażby na Internetowym Koncie Pacjenta, czy takie skierowanie jest już wystawione" – wyjaśnił. "I pamiętajmy, że musi minąć pół roku od szczepienia" – podkreślił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dopytywany, czy już można się zapisywać na taki termin, który by wyprzedzał to pół roku, czy jednak skierowanie będzie wystawione później, minister zdrowia podkreślił, że "skierowanie będzie wystawione zgodnie z kryteriami, które są zawarte w komunikacie". "Czyli z jednej strony to jest kwestia rocznika, a druga kwestia to jest upłynięcie pół roku, więc dopiero wtedy skierowanie będzie pojawiało się na Internetowym Koncie Pacjenta, czy (też) po prostu będzie wystawiane dla danej osoby" – wyjaśnił Niedzielski.

Rzecznik resortu zapewnił, że na pewno nie zabraknie terminów, ponieważ szczepionek w Polsce jest dość dużo. (PAP)

Autor: Daria Kania

dka/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bhaha
ojciech po dwóch dawkach nie jest już w stanie jeździć na rowerze ...mdleje
zróbcie to samo z żołnierzami ...przyjdą chinole i się nasi posrają jak wsiądą na koń
niedziela za tą 3 dawkę ja przyjdę i osobiście cie powiesze ...na choince
kenn
Mogą mieć przeznaczone różne wersje szczepionek: dla ludu i dla służby porządkowych. Dlatego należy bardzo sceptycznie podchodzić do szopki ze szczepieniami.
samsza
Najważniejsze jest zapewnienie na końcu, że dla nikogo chętnego nie zabraknie.
To zmniejsza poziom stresu.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zenonn
שמרת

do końca swych dni
zenonn odpowiada zenonn
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Socjalizm-zglobalizowany-1655504.html

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki