REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Nie tylko dla introwertyków. Najbardziej odludny dom w Szkocji na sprzedaż

Agata Wojciechowska2023-02-04 10:00redaktor
publikacja
2023-02-04 10:00

Nieruchomość, która zdobyła tytuł "najbardziej samotnego domu w Wielkiej Brytanii" została wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza położonego w pobliżu klifów Strathy domu z czterema sypialniami wynosi 150 tys. funtów. Nowi nabywcy napotkają drobne problemy, tj. co zrobić, gdy piłka wpadnie im do wody.

Nie tylko dla introwertyków. Najbardziej odludny dom w Szkocji na sprzedaż
Nie tylko dla introwertyków. Najbardziej odludny dom w Szkocji na sprzedaż
fot. Timsharp03 / / Shutterstock

Cisza i spokój, wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki i nikogo w promieniu kilku kilometrów - to tylko niektóre zalety domu w Strathy Point uznawanego za najbardziej wysunięty na północ punkt Szkocji. W pobliżu znajduje się bowiem wspaniała plaża, z której można obserwować m.in. delfiny, wieloryby i foki. 

Poza czterema sypialniami, nowi nabywcy będą mieli do dyspozycji przyzwoitej wielkości salon, kuchnię, łazienkę, garderobę i piwnicę na węgiel. W garażu miejsce znajdzie się nie tylko dla samochodu, ale i rowerów. Olejowe ogrzewanie i podwójne szyby powinny zapewnić odpowiednie ciepło podczas wietrznych zim. 

Najbardziej interesujące jest najbliższe sąsiedztwo. W odległości około 3 km od domu znajduje się stara latarnia. Za nią dopiero umieszczone są domy innych mieszkańców. I pub. Do pierwszego sklepu i małej restauracji trzeba jechać prawie 17 km. Wypad do większego miasta - Thurso - to już 40-kilometrowa podróż w jedną stronę.

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
aszkenazyjski
Potomkowi chlopow od zawsze mieszkajacy "na kupie" chcieli by tman kogos zeslac.

Jedni Kaczora drudzy 3x15.

Takie domy bez sasiedztwa w US, Canadzie a nawet w Polsce kosztuja grube miliony ,nie forintow tylko USD.

Chcesz do ludzi to jrdziesz a nie odwtrotnie.
inwestor.pl
Kupmy go dla prezesa. Nie będzie mógł nikomu w okolicy niszczyć życia.
aszkenazyjski
Kupcie, nie piszcie bzdur. Jak kupicie napiszcie .
prs
Ryby, homary, krewetki za darmola, swieze, caly rok..

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki