Nie niszczysz dokumentów? Możesz mieć kłopoty

Tylko 30% z nas wykorzystuje niszczarki do pozbycia się ważnych dokumentów. Reszta wyrzuca je po prostu do śmietnika. Znalezione w kontenerze ksero dowodu osobistego, akt notarialny nieruchomości czy pismo zawierające dane finansowe firmy stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

W ramach akcji "Nie daj się okraść. Chroń swoją tożsamość" przeszukano miejskie sortownie śmieci. Wśród 5 t papierowych odpadów znaleziono akty notarialne nieruchomości, źle wypełnione PIT-y, ksera dowodów osobistych, faktury, dokumenty zawierające dane chorobowe pacjentów oraz pisma, na których znajdowały się ważne informacje dotyczące firm, takie jak sprawozdania finansowe i dane kadrowe.

Pamiętajmy, że powszechna segregacja odpadów na suche i mokre ułatwia wyszukanie w kontenerze czystych i czytelnych dokumentów. Darcie ich przed wyrzuceniem do śmieci nie zabezpieczy nas przed złodziejami - mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Świgost z firmy Fellowes.

Ochrona danych osobowych jest szczególnie ważna w przypadku firmy. Osobie odpowiedzialnej za administrowanie tymi danymi, która dopuściła do ich wycieku z zakładu pracy, grozi do dwóch lat więzienia.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~hehe

Artykuł sponsorowany przez producenta niszczarek? ;-)
To chyba oczywiste, że każdy myślący człowiek rwie wszelkie prywatne zbędne dokumenty na drobne kawałki przed wyrzuceniem ich do śmieci. Skoro takie rzeczy trzeba komuś mówić, to znaczy że jest kretynem i zasługuje na to co go w związku z tym spotka.

! Odpowiedz
1 3 ~qwe

Mądra rada dla niedoinformowanych.
Zaraz madrale napiszą że to dla starych przewrazliwionych,
Budzą sie dopiero jak rata im przychodzi do zapłacenia za zakupy w sklepie, lub kredytu w jakiejs pseudo instytucji finansowej

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 10 ~Nurekśmieciowy

Apeluję do wszystkich kulturalnych osób - nie drzyjcie dokumentów , zwłaszcza prywatnych listów na drobne kawałeczki , później muszę się męczyć aby coś odczytać , takie zachowanie jest bardzo niekulturalne , niektórzy ludzie to normalnie wstydu nie mają . Obok mojego mieszkania jest firma i jej szef ma żonę i cały wianuszek ku..ewek - 21 naliczyłem , poznaje je na portalu sympatia .pl , ma tam swój profil , ale ostatnio gość niedomaga , bo znalazłem rachunek z prywatnego gabinetu lekarskiego - ma zdiagnozowaną przewlekłą nerwicę skutkującą impotencją .... lekarz wypisał mu receptę na Cialis 20 mg cztery tabletki , to jest polski odpowiednik niebieskiej tabletki tyle tylko , że w wersji dla ubogich , korci mnie aby go spytać czy mu ten lek pomógł :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~codziennamitręga

Lepiej którąś z tych 21 spytaj, gość w tych sprawach może być nieobiektywny :)

! Odpowiedz
2 4 ~Biedak

Namawiają na niszczenie a potem okaże się, że trzeba było trzymać bo jakiś urząd wymaga...

! Odpowiedz
0 16 ~kartofl

"Nie daj się okraść. Chroń swoją tożsamość" nie używaj Windows 10 :)

! Odpowiedz
0 4 ~P000

nie używaj zadnego smartfona.
Google i Apple zbieraja więcej informacji o tobie niż Microsoft przez Windows10

! Odpowiedz
0 3 ~tłumacz

Dokładnie, jestem tłumaczem przysięgłym i używam windos xp z bardzo prostego powodu że sama instalacja systemu, który udostępnia dane z komputera na którym pracuje wystarczy bym poszedł do więzienia.

! Odpowiedz
0 9 ~mediator

Coraz więcej pojawia się artykułów pisanych przez różne firmy, które w ten sposób promują swoje branże, produkty, często niszowe. Większość czytelników pewnie nie ma nic przeciwko temu pod warunkiem, ze będą one jakoś oflagowane. Np arytkuł napisany przy współpracy z firmą taką i taką. W przeciwnym razie czytelnik może odnieść wrażenie, ze próbuje mu się coś zareklamować podstępem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne