REKLAMA

Zwolnienie z abonamentu RTV

2020-10-15 09:50
publikacja
2020-10-15 09:50
Zwolnienie z abonamentu RTV
Zwolnienie z abonamentu RTV
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Kto nie musi płacić abonamentu? Opłata za korzystanie z urządzeń RTV jest obowiązkowa dla wszystkich osób, które posiadają telewizory oraz radioodbiorniki w domu. Ustawodawca przewidział zwolnienia z abonamentu - m.in. dla seniorów powyżej 75 r.ż.

Osoby, które korzystają z odbiorników telewizyjnych oraz radiowych zobowiązane są do płacenia abonamentu 22,70 zł miesięcznie. Od przyszłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała podwyżkę opłat za sprzęt RTV. Jednak nie każdy, kto posiada telewizor czy radio musi płacić.

Kto nie musi płacić abonamentu

– Osoby uprawnione do zwolnienia od opłat abonamentowych, by uzyskać to zwolnienie zobowiązane są do przedstawienia w urzędzie pocztowym dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie – informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Po dopełnieniu na Poczcie Polskiej obowiązków formalnych zwolnienie od opłat przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu od zgłoszenia. Zwolnienie z abonamentu RTV przysługuje m.in.:

  • osobom, które ukończyły 75 roku życia,
  • osobom zaliczone do I grupy inwalidzkiej,
  • osobom niewidomym, których ostrość wzroku nie przekracza 15 proc.,
  • kombatantom będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
  • osobom, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia.

DF

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki