REKLAMA

Nie boimy się uczciwej konkurencji, ale musimy o nią walczyć

2016-09-12 16:01
publikacja
2016-09-12 16:01
Nie boimy się uczciwej konkurencji, ale musimy o nią walczyć
Nie boimy się uczciwej konkurencji, ale musimy o nią walczyć

Branża FinTech rośnie jak na drożdżach. Na razie przodują Amerykanie. W Azji karty rozdają Chińczycy, którzy szturmem podbijają nowe rynki. W Europie liderem są Niemcy i Wielka Brytania. Polska, chociaż pod względem rozwoju technologicznego jest na wysokim poziomie, to w samym sektorze FinTech musi czujnie bronić swojej strefy wpływów.

Polacy mają genialne pomysły. Nie boimy się nowoczesnych technologii. Szukamy synergii wszędzie gdzie tylko to możliwe.  Przykładów nie trzeba daleko szukać, wystarczy wziąć smartfona do ręki i zastanowić się jak wiele zainstalowanych na nim aplikacji było opracowanych przez polskich programistów i polskie firmy.

Branża FinTech przeżywa teraz swoje 5 minut. Zapewne w ciągu paru lat rozwinie się nie tylko pojęcie FinTech-u, ale jego możliwe zastosowania. Do tego czasu z wielu polskich pomysłów może pozostać już tylko wspomnienie.

Główne problemy polskich firm to nie problemy kompetencyjne i brak dostępu do kapitału, ale również niewidzialne i trudne do zdefiniowania bariery prawne i organizacyjne. Polska administracja rzadko kiedy jest wstanie zareagować prewencyjnie na poziomie europejskim wobec pomysłów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na rozwój dopiero co raczkującego krajowego sektora FinTech. Przykładów nie trzeba daleko szukać – Niemcy i Brytyjczycy nie przejmują się ograniczenia publicznymi i ze wszystkich sił promują swoje „start-up’y”.

Celem European FinTech Forum jest stworzenie organizacji, która będzie dbała o interesy branży FinTech na poziomie europejskim. Kojarzenie potencjalnych partnerów biznesowych, wymiana myśli i idei to kluczowe elementy potrzebne do rozwoju tego sektora w Polsce, ale biorąc pod uwagę rzeczywiste potrzeby i ryzyka, na jakie narażone są polskie firmy – najważniejsze jest solidarne reprezentowanie wspólnego interesu, który nie tylko będzie pełnić funkcję prewencyjną, ale także będzie miało rzeczywisty wpływ na rozwój prawa i regulacji, które nie zaburzą równowagi konkurencyjnej w regionie. Polacy nie boją się uczciwej konkurencji, ale musimy pilnować by nikt nie zmienił zasad gry na naszą niekorzyść.

Innymi słowy, udział w konferencji European FinTech Forum to nie tylko okazja do zapoznania się z ciekawymi opiniami i wystąpieniami zaproszonych prelegentów, ale przede wszystkim to udział w Kongresie założycielskim organizacji, której celem będzie skuteczne wspieranie polskiego FinTechu na poziomie ponadnarodowym.

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki