REKLAMA

Nextbike Polska utracił wyłączność na licencję niemieckiego partnera

2021-01-26 18:46
publikacja
2021-01-26 18:46
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Nextbike Polska utracił wyłączność na licencję niemieckiego Nextbike GmbH, obejmującą m.in. oprogramowanie do obsługi systemów rowerowych w Polsce i Finlandii - podała spółka w komunikacie.

Utrata wyłączności licencji wynika z braku ustalenia przez Nextbike Polska z Alior Bankiem, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i ING Bankiem Śląskim ramowych warunków umowy restrukturyzacyjnej, akceptowalnych dla Nextbike GmbH. Współpraca z bankami miała umożliwić polskiej firmie funkcjonowanie w latach 2021-2022 r. i zapewnić bieżące regulowanie opłat licencyjnych.

Licencje udzielone przez Nextbike GmbH utraciły wyłączność ze skutkiem od dnia 24 grudnia 2020 r. Decyzja Nextbike GmbH oznacza, że niemiecka firma, lub jej nowy licencjobiorca, będą mieli prawo do realizacji projektów związanych z rowerami miejskimi w Polsce i Finlandii.

W drugim wtorkowym komunikacie spółka poinformowała, że nowo powołany zarząd spółki zależnej NB Tricity złożył wniosek o ogłoszenie upadłości firmy.

Nextbike Polska w maju ubiegłego roku zdecydował o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz wniosku o ogłoszenie upadłości. Po tej informacji banki wypowiedziały spółce umowy kredytowe. W czerwcu Sąd Rejonowy w Warszawie otworzył przyspieszone postępowanie układowe. Pod koniec września firma złożyła w sądzie plan restrukturyzacji.

Nextbike Polska jest operatorem samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Spółka działa od 2011 roku. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki