REKLAMA

Netflix pokazał wyniki. Gigant wejdzie w gry

2021-07-20 23:46
publikacja
2021-07-20 23:46
Netflix pokazał wyniki. Gigant wejdzie w gry
Netflix pokazał wyniki. Gigant wejdzie w gry
/ Shutterstock

Netflix, operator globalnej platformy streamingowej, poinformował w raporcie za II kwartał, że skorygowany zysk netto na akcję wyniósł 2,97 dol. Według serwisu Refinity analitycy oczekiwali zysku na akcję na poziomie 3,16 dol. W handlu pozasesyjnym akcje zdrożały o 0,60 proc.

Liczba płatnych abonentów Netlfix na świecie zwiększyła się w II kwartale o 1,54 mln, przekraczając 209 mln osób. Pod tym względem spółka przekroczyła oczekiwania - według serwisu Street Account prognozowano wzrost liczby klientów o 1,19 mln osób.

Przychody firm w II kwartale wyniosły 7,34 mld dol. i były zgodne z oczekiwaniami.

"Covid spowodował pewne zakłócenia w tempie wzrostu nowych abonentów (wyższe tempo w 2020 roku, niższe w obecnym), ale ten wzrost w dalszym ciągu się utrzymuje" - napisała w komentarzu spółka.

W trwającym kwartale Netflix prognozuje wzrost liczby abonentów o 3,5 miliona osób. Według serwisu FactSet oczekiwania analityków przed publikacją raportu znajdowały się na poziomie 5,46 mln. Optymizm analityków wynika z tego, że część debiutów nowych produkcji firma przesunęła na drugą połowę roku i przyszły rok. Netflix poinformował, że na nowe treści wydał w pierwszej połowie 2021 roku 8 mld dolarów.

Netflix potwierdził, że będzie się rozwijał w branży gamingowej. Początkowo zamierza skupić się na grach mobilnych, które będą dostępne dla abonentów bez dodatkowych opłat. (PAP Biznes)

tj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Gry komputerowe

Komentarze (4)

dodaj komentarz
lorelie
przypominam że ci zwyrole, w filmach historycznych zmieniają białych królów na czarnych. W każdej ich reklamie biala dziewczyna z czarnym.
pstrzezek
jeśli kostiumową szmirę nazywasz filmem historycznym to cóż, można się oburzać :)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki