REKLAMA

Polska firma po 20 latach działalności ogłosiła upadłość. Powodem są problemy z płynnością

2023-12-01 07:17, akt.2023-12-01 13:01
publikacja
2023-12-01 07:17
aktualizacja
2023-12-01 13:01

Sąd Rejonowy we Wrocławiu wpisał do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Jak podaje zarząd firmy to ostateczność jeżeli w ramach postępowań restrukturyzacyjnych nie uda się rozwiązać aktualnych trudności finansowych, w tym osiągnąć konsensusu między spółką, a jej kontrahentami. Firma jeszcze w ostatnich dniach listopada otworzyła nowy sklep. 

Polska firma po 20 latach działalności ogłosiła upadłość. Powodem są problemy z płynnością
Polska firma po 20 latach działalności ogłosiła upadłość. Powodem są problemy z płynnością
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

"Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest NEONET Spółka akcyjna, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WR1F/GU/787/2023 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 28 listopada 2023 r." - czytamy w obwieszczeniu zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku o ogłoszenie upadłości. 

W Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ) dostępny jest już wpis informujący o ogłoszeniu upadłości przez Neonet.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Krajowy Rejestr Zadłużonych

Neonet w tym samym dniu, w którym wniosek o upadłość, został wpisany do repozytorium tj. 30 listopada bieżącego roku, otworzył nowy sklep w Kępnie. 

Jak podaje zarząd spółki decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego jest odpowiedzią na problemy płynnościowe Spółki. Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od Spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, Zarząd Neonet jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji.

Neonet złożył dwa wnioski

"Jednocześnie Zarząd Spółki NEONET S.A. zdecydowanie podkreśla, że złożona w dniu 27 listopada 2023 sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym. Jest jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd Spółki NEONET S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności. Zarząd Spółki NEONET S.A. informuje także, iż w dniu 28 listopada 2023 roku, złożony został także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami. Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków" - czytamy w oświadczeniu zarządu spółki.

Jednocześnie zarząd firmy zapewnia, że toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden klient sieci Neonet nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online.

"Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową" - poinformowała spółka.

Polska sieć sklepów Neonet oferująca sprzęt RTV i AGD, telefony komórkowe, tablety, sprzęt i akcesoria fotograficzne, konsole oraz sprzęty gospodarstwa domowego została założona w 2003 roku we Wrocławiu. Obecnie w Polsce przedsiębiorstwo posiada blisko 300 sklepów w całej Polsce. 

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (31)

dodaj komentarz
lukaszslask
tak sie wlasnie konczy podnoszenie cen nieruchomosci,Ludziska kupuja,bo jakis dach nad glowa musza miec,nie zamarzna,ale potem juz nie wystarcza na inne galezie gospodarki i sie zwleka z wymiana,zakupem sprzetow,pojsciem do restauracji,kina,lody itp itd
bha
A giełda gospodarcza niby jest w coraz wielkiększej hossie? i bije rekordy za rekordem!!! i niby ma być coraz lepiej i lepiej dla dynamicznego rozwoju całego NIBY wewnętrznego wielo wielo etc. biznesowo-firmowego rynku?????.Niby.
simonsoft8
Amica można ucierpieć na szpadek sprzedaż
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
men24a
Powinieneś wiedzieć, sprzedaje się to co ludzie chcą kupować. Co z tego że PiS postawił na Polski holding spożywczy jak ty leziesz do Lidla niemieckiego.
zoomek
Kiedyś to nawet u nich coś kupiłem i to TV dla siebie i ojca. I było taniej niż w necie. Ale to było z 10 lat temu jak nie lepiej.
po_co
Dla mnie osobiście NEONET sprawia wrażenie firmy zatrzymanej w innej epoce, ich sklepy są ciemne, bardzo często przeładowane, na półkach zdarza się bałagan, a pracownicy niekoniecznie są pomocni.
Strona Internetowa również wymaga gruntownej przebudowy.

Świat elektroniki jest bardzo dynamiczny i trzeba stale dbać o klienta,
Dla mnie osobiście NEONET sprawia wrażenie firmy zatrzymanej w innej epoce, ich sklepy są ciemne, bardzo często przeładowane, na półkach zdarza się bałagan, a pracownicy niekoniecznie są pomocni.
Strona Internetowa również wymaga gruntownej przebudowy.

Świat elektroniki jest bardzo dynamiczny i trzeba stale dbać o klienta, za chwilę na rynek wejdzie bardzo "leniwe" pokolenie Z, które chce robić zakupy jednym klikiem - takie czasy.
incorruptibile
Media markt będzie następny. Może nie upadnie, bo to wielki międzynarodowy holding, ale z Polski pewnie się wycofa. Widać coraz mniejszy asortyment, również w sklepie online. Nie dotrzymuje tempa Mediaexpert i Euro, szczególnie temu pierwszemu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki