REKLAMA
JANUSZ KRYPTO

SONDAŻNawrocki powinien zrezygnować z prezesury w IPN. Większość Polaków jest za

2025-01-12 10:10
publikacja
2025-01-12 10:10

Ponad połowa badanych - 52 proc.- uważa, że popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki powinien zrezygnować ze stanowiska prezesa IPN w związku ze startem w wyborach; przeciwnego zdania jest 18,7 proc. respondentów - wynika z sondażu SW Research dla portalu rp.pl .

Nawrocki powinien zrezygnować z prezesury w IPN. Większość Polaków jest za
Nawrocki powinien zrezygnować z prezesury w IPN. Większość Polaków jest za
fot. Attila Husejnow /

Uczestnicy badania, opublikowanego w niedzielę na stronie rp.pl, pytani byli: "Czy Karol Nawrocki powinien zrezygnować ze stanowiska prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w związku ze startem w wyborach prezydenckich?".

52 proc. ankietowanych odpowiedziało, że Nawrocki powinien zrezygnować; przeciwnego zdania jest 18,7 proc. badanych, a 29,3 proc. nie ma na ten temat zdania.

Jak wynika z sondażu, liczniej takie oczekiwanie wyrazili mężczyźni (54,7 proc.) niż kobiety (49,7 proc.).

"Zdanie, że obecny prezes IPN w związku ze startem w wyborach powinien ustąpić ze stanowiska popiera sześciu na dziesięciu respondentów, którzy skończyli 50 lat. Częściej od ogółu opinię taką wyrażają osoby posiadające wyższe wykształcenie (55 proc.) oraz o dochodach mieszczących się w granicach 5001 zł – 7000 zł netto (57 proc.)" - zauważyła, cytowana na rp.pl, Dorota Cywińska, senior project manager w SW Research.

Jak dodała, zmianę na stanowisku szefa IPN w związku z kandydaturą Karola Nawrockiego najczęściej popierają osoby z miast liczących maksymalnie 20 tys. mieszkańców, a także te z największych ośrodków (56 proc. w obu grupach).

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 7-8 stycznia 2025 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. (PAP)

akar/ sdd/

Źródło:PAP
Tematy
Te konta firmowe mogą być darmowe. Sprawdź oferty banków
Te konta firmowe mogą być darmowe. Sprawdź oferty banków

Komentarze (15)

dodaj komentarz
platfusoptymista
IPN powinien być rozwiązany dawno temu, a makulatura w jego archiwach powinna być ogólnodostępna. To nienormalne, że dyrektorowanie czegoś takiemu zostało uznane za rekomendację do kandydowaniana prezydenta.
harrytracz
Coraz lepsze te ankiety: 800 internautów.
Jeszcze niedawno przedstawiali wyniki na podstawie 1000 ankiet
einstachu
Ech, sondaże... Gdyby tak (w intencji poprawy komfortu zwiedzających albo uczynienie tego miasta bardziej uśmiechniętym) sfinansować sondaż z pytaniem:

1. Czy jesteś za tym, aby Niemiecki Obóz Koncentracyjny z siedzibą w Oświęcimiu przenieść do RFN albo do Izraela?


Tak - zielony
Nie -
Ech, sondaże... Gdyby tak (w intencji poprawy komfortu zwiedzających albo uczynienie tego miasta bardziej uśmiechniętym) sfinansować sondaż z pytaniem:

1. Czy jesteś za tym, aby Niemiecki Obóz Koncentracyjny z siedzibą w Oświęcimiu przenieść do RFN albo do Izraela?


Tak - zielony
Nie - czerwony
to_i_owo
Czemu sondaż tylko o Nawrockim?

Jak już to wszyscy, czyli Trzaskowski, Hołownia, i ta marszałkowa czy kto tam jeszcze startuje też
Tzn wszyscy na państwowych posadach, np Jakubik jest na swoim, jak da rade niech pracuje
prawnuk
Z tego co kojarzę, wynika to z ustawy o IPN i zakazie prowadzenia działalności przez Prezesa.
Przepis oczywisty.

nie ma takich wymagań wobec prezydenta miasta czy marszalka sejmu
pstrzezek
"Niezależny" popierany przez PiS kandydat ;) Sprzeczność jest znakiem rozpoznawczym tej ekipy. Poczynając od nazwy.
goscgumka
Uśmiechnięci tak samo tylko pod tęczową flagą.
Sztandar. Tylko tyle odróżnia PO od PIS.
einstachu
Raczej znakiem rozpoznawczym uśmiechniętej propagandy?

Powiązane: Karol Nawrocki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki