Nawarzone, wypite, zarobione

Od stycznia do sierpnia browary opuściło prawie 29 mln hl piwa, najwięcej od dekady. Jak wynika z danych GUS, w ciągu pięciu lat produkcja zwiększyła się o prawie 7 mln hl.

(Kompania Piwowarska)

Dobry wynik to efekt wzrostu sprzedaży na krajowym rynku i większego eksportu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak zauważają eksperci, jeśli w kolejnych miesiącach sprzedaż złocistego trunku utrzyma się na dobrym poziomie, to na koniec roku może zostać osiągnięty wynik prawie 38 mln hl, czyli tyle, ile w rekordowym 2012 r. wskazuje dziennik.

Co ciekawe, największym importerem piwa z Polski są Węgry z prawie 40 tys. hl w 2014 r. Niewiele mniej trunku z polskich browarów - po 35-36 tys. hl - wędruje do Holandii, Niemiec i Włoch. A polskie piwo dociera też na tak odległe rynki, jak Chile, Malezja, Brazylia, Filipiny, Wietnam, Meksyk czy Kuba. (PAP)

rda/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 20 ~Cv

Wolę droższy browar z małej regionalnej produkcji gdzie piana nie opada po minucie jak w szczytach z wielkich koncernów. Wspierajcie małe regionalne browary.

! Odpowiedz
3 26 ~Wiesiek

Piwa z wielkich koncernów warzone w masowych ilościach są nic nie wartymi "szczynami". To coś można co najwyżej nazwać napojem piwo-podobnym, które ze szlachetnym trunkiem nie mają nic wspólnego. Dlatego najlepiej jest poszukiwać piw z małych regionalnych browarów, które produkują piwo w niewielkich ilościach i wykorzystują tradycyjne metody warzenia piwa, a nie przemysłowe skrócone w czasie do minimum. Polecam szczególnie portal ALLCOOL.PL z wyborem kilkunastu regionalnych browarów. Allcool.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil