REKLAMA

Nastolatek wydrukował sobie banknoty i płacił nimi w sklepach

2016-11-28 13:48
publikacja
2016-11-28 13:48

Nastolatek ze Szczecina wpadł na sprytny pomysł, a przynajmniej tak mu się wydawało. Postanowił wydrukować sobie 20-złotowe banknoty na domowej drukarce. Następnie płacił nimi za zakupy. Teraz grozi mu do 25 lat więzienia.

Nastolatek płacił fałszywymi banknotami 20-złotowymi w sklepach w Szczecinie - zdjęcie ilustracyjne / fot. PixelsAway / YAY Foto

19-latek zrobił zakupy w jednym ze sklepów w Szczecinie. Dopiero po odejściu od kasy sprzedawca zorientował się, że 20-złotowe banknoty są podejrzane. Pieniądze miały rozmazany rewers i były krzywo wycięte. Kasjer zgłosił sprawę na policję.

Szczecińscy funkcjonariusze przejrzeli zapis z monitoringu. Mając rysopis podejrzanego, zaczęli sprawdzać pobliskie sklepy i okolicę. Policjantom szybko udało się zatrzymać 19-latka. Jak się okazało, młody mężczyzna dzień wcześniej również zrobił zakupy, płacąc fałszywkami z drukarki. Przy przeszukaniu funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka wydrukowanych banknotów 20-złotowych.

- Po zebraniu przez śledczych z Niebuszewa materiału dowodowego 19-latek usłyszał zarzut podrabiania i wprowadzenia w obieg sześciu fałszywych banknotów polskich – informuje asp. szt. Irena Kornicz ze szczecińskiej policji - O dalszych jego losach wkrótce zadecyduje sąd – dodaje.

Nastolatek być może nie zdawał sobie sprawy z tego, jak poważne przestępstwo popełnia. Grozi mu bowiem nawet do 25 lat więzienia.

MH/KMP Szczecin

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (70)

dodaj komentarz
~sojer
CO za frajer! Tylko rząd ma prawo drukować fałszywe, bezwartościowe banknoty bez pokrycia w czymkolwiek :D
~Takitak
O co wam chodzi.. przecież dopiero został zatrzymany.. nikt go przecież nie zamknął i nie zamknie na 25 lat..
~jj
ma przed soba przyszłość chłopak!
~Adam222
Zgnoją człowieka za 120 zł. To nawet nie jest przestępstwo tylko wykroczenie. Za taką sumę to grozi tylko mandat.
~Trzeźwomyślący
Podobnie jest na Kubie. Tam za zabicie krowy jest większa kara, niż za zabicie człowieka.... :-)
~jurekOwsianka
eee tam ... RUPTA CO HECTA!!!
~888i998
a co na to rezplinski, ryskiek pseudowczeny, donek i komo-ruski - którzy zdefraudowali miliardy naszych oszczędności????
~ciekawe
Jak już bankier.pl stworzył artykuł poruszający takie ważne dla kraju wydarzenie to mam nadzieję, że zrobicie aktualizację na ile został skazany, bo to jest najciekawsze. Ile można dostać głupotę przy zerowej szkodliwości czynu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki