REKLAMA

Naprawa Pendolino uszkodzonego pod Ozimkiem dobiega końca

2021-02-21 06:23
publikacja
2021-02-21 06:23
PKP

Naprawa pociągu Pendolino uszkodzonego w wypadku pod Ozimkiem w kwietniu 2017 roku dobiega końca - poinformowała PAP rzecznik przewoźnika Katarzyna Grzduk. Dodała, że planowany termin zakończenia prac i przywrócenia jednostki do eksploatacji to trzeci kwartał tego roku.

"Naprawa pojazdu ED250-002, uszkodzonego w wypadku pod miejscowością Ozimek, dobiega końca. Planowany termin zakończenia prac i przywrócenia jednostki do eksploatacji to trzeci kwartał 2021 roku. Finalny koszt naprawy stanowi tajemnicę handlową wykonawcy" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Do wypadku z udziałem Pendolino doszło pod miejscowością Ozimek w kwietniu 2017 roku. Kierowca ciągnika siodłowego zignorował zakaz ruchu ciężarówek i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Obciążony dodatkowym ładunkiem zestaw zablokował się na przejeździe.

Kiedy kierowca wysiadł z kabiny, żeby wezwać pomoc, w ciągnik uderzył pociąg Pendolino. W wyniku zderzenia rannych zostało 18 osób, z czego siedem z poważnymi ranami przewieziono do szpitali. Uszkodzeniu uległ pociąg, szyny, blisko pięćset podkładów i sieć trakcyjna.

Uszkodzony człon pociągu został przewieziony do Włoch w kwietniu 2019 roku do fabryki Alstom w Savigliano. Wtedy też PKP Intercity informowało, że szacunkowy czas naprawy pociągu to 19-20 miesięcy. Naprawy miały więc zakończyć się na przełomie roku 2020 i 2021, jednak fachowcy we Włoszech stwierdzili, że naprawa potrwa dłużej ponieważ uszkodzenia okazały się bardzo poważne.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Nasz polskie pociągi z PESY i NEWAG są najlepsze. Nie mamy się czego wstydzić.
lorelie
Czy autor mógłby przyłożyć się do artykułu i napisać kto był ubezpieczycielem ciągnika? Bo my, Polacy mamy nadzieję że nie PZU :)
warmiak007
Bez większego znaczenia bo kwota ubezpieczenia była wielokrotnie niższa niż naprawa.
lorelie odpowiada warmiak007
Wtedy od firmy przewozowej domagasz się odszkodowania na podstawie kodeksu cywilnego.
warmiak007 odpowiada lorelie
Dzięki za radę, jak ktoś mi wjedzie w moje zabytkowe Bugatti - będę pamiętał.

Powiązane: Pendolino na polskich torach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki