REKLAMA

Największy pasażerski samolot świata przyleci z Dubaju na Lotnisko Chopina

2016-11-29 12:14
publikacja
2016-11-29 12:14

Airbus A380 to ogromny samolot, który znajduje się we flocie linii Emirates. Maszyna przyleci na Lotnisko Chopina 10 lutego 2017 r. Lot z Dubaju do Warszawy wykonany zostanie na pamiątkę otwarcia tego połączenia.

fot. Marina Lystseva/ITAR-TASS / / FORUM

Największy pasażerski samolot świata – Airbus A380 – jest w stanie pomieścić nawet 615 pasażerów. Jak informuje portal Pasazer.com, to właśnie tę maszynę wyśle do Polski linia Emirates. Na razie nie wiadomo, czy ten gigant będzie latać na stałe na trasie Dubaj – Warszawa. Wiadomo jedynie, że samolot przyleci na lotnisko Chopina kilka dni po kolejnej rocznicy ustanowienia połączenia z Dubajem.

Linia Emirates otwarła trasę Warszawa – Dubaj 6 lutego 2013 r. Na co dzień między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską latają samoloty Boeing 777-300 ER, które mogą zabrać na pokład ponad 400 pasażerów.

Airbus A380 to dwupokładowy, czterosilnikowy samolot pasażerski. Gdyby cały statek powietrzny zajmowała klasa ekonomiczna, w środku zmieściłyby się 853 osoby. Nic więc dziwnego, że Airbus A380 zdeklasował rywali pod względem pojemności. Samoloty te latają w powietrzu od 2007 r.

Na Lotnisku Chopina można je już było zobaczyć wcześniej, choćby z linii lotniczej Lufthansa. Emirates wyśle lotniczego giganta do Polski po raz pierwszy.

MH

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~garbet
A kiedy będzie wiadomo o której godzinie można się spodziewać kolosa?
~turysta
Lot EK179 ladowanie 10 lutego o 11-20
~pop
Od tego huku ,zeby sie drapacze chmur w Warszawie niezawalily..
~StanRS
Że przyleciał największy samolot pasażerski, jest znakiem tego, że znaczenie Polski na arenie międzynarodowej wzrasta wskutek dobrej zmiany (nie to co było za Donka i jego ferajny). Do byle jakiego kraju taki samolot nie przylatuje. A wy lemingi tak ujadacie na PiS.
~Karol023
StanRs-mylisz się.Linia Emirates wysyła a380 do byle jakich krajów.Ta linia może sobie na to pozwolić,otóż jest tak bogata.
~ALE
..ale, ale jaja ! Ludzie bierzta, bo już reszta !!
~Klaus
Czy będzie można oglądnąć relacje na żywo w TVN, podobną do tej na cześć pierwszego przylotu Dreamlinera dla LOT-u? Już szykuję magnetowid i czyszczę kasety.
~tadeusz
lataja w powietrzu- cos takiego!!!
~adik
a ja lecialem 2 lata temu do Dubaju Emirates z Wawy i wiekszej siary nie widzialem nigdzie. 3 polaczkow sie nawalilo do tego stopnia ze nie potrafili wyjsc z samolotu do tego jeden kretyn zgubil w samolocie paszport.
pozdrawiam

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki