Najtańszy najem w Dolinie Krzemowej. 1200 dolarów za łóżko

Zawrotne ceny najmu mieszkań w Krzemowej Dolinie i innych znaczących częściach USA wymusiły powstanie kapsułowych domów. Tutaj za wynajem łóżka (i to połowy piętrowego) trzeba zapłacić 1200 dolarów miesięcznie (ok. 4540 zł). 

Najemca za taką kwotę otrzymuje swoją część na piętrowym łóżku, materac, półkę, nieograniczony dostęp do Wi-Fi i maleńki telewizor. Oczywiście można także korzystać z części wspólnych - wydzielone jest miejsce do pracy oraz łazienka. W opłacie miesięcznej mieści się również dostęp do płatków śniadaniowych, zupek chińskich, pasty do zębów i papieru toaletowego. 

Opłata pobierana jest raz w miesiącu i - jak informuje CNN - jest o ponad 4 razy mniejsza niż wynajęcie dwupokojowego mieszkania w interesujących lokalizacjach (średni koszt to około 4400 dolarów, a więc 16,6 tys. zł). Nie jest także wymagana żadna kaucja, a wyprowadzić można się w każdej chwili. 

Łącznie firma Podshare oferuje 220 kapsuł w 7 lokalizacjach, m.in. w San Francisco i Los Angeles. Jak się okazuje, najbardziej takie "mieszkanie" cenią młodzi ludzie, których najczęściej nie stać na wynajem osobnego lokum. Średni wiek wynajmujących to pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. 

Piętrowe łóżka są tak zaprojektowane, by ułatwiać nawiązywanie znajomości, zawierają na przykład możliwość napisania na tablicy imienia wynajmującego. Jak twierdzą mieszkańcy, w Podshare jest się otoczonym przez podobnych ludzi, którzy są u startu swojej kariery. W przyszłości może to zaprocentować w tworzeniu więzi biznesowych. Brzmi trochę jak hipisowska komuna, choć jest bardziej komuną finansową. 

Oczywiście są i wady takiego rozwiązania. To przede wszystkim brak prywatności. Światła gaszone są o godz. 22. Zakazane jest przyjmowanie gości. 

Agata Wojciechowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 czarny_kuskus

Inwestycje...najlepiej w WIG20 nie? Polacy biedacy.

! Odpowiedz
2 11 tysiak35

To już bym wolał mieszkać w kanale a 1200 dolarów zostawić na inwestycje .

! Odpowiedz
2 31 talmud

w ameryce kapital ma tylko "rasa wybrana" reszta......reszta to tylko "podprodukt polprodukt ........."

! Odpowiedz
3 25 a29

Ameryka, kogo nie stać mieszka w kartonie pod mostem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne