Ubezpieczenie turystyczne - porównywarka

2019-04-25 06:30, akt.2019-11-06 16:43
publikacja
2019-04-25 06:30
aktualizacja
2019-11-06 16:43

2,80 zł za dzień ubezpieczenia turystycznego. Sprawdzamy polisy w porównywarca ubezpieczeń podróżnych w smart.bankier.pl. Czytelnicy mają do wyboru 170 wariantów z oferty czołowych ubezpieczycieli. Znajdziemy tu m.in. ofertę z najwyższą sumą ubezpieczenia kosztów leczenia w wysokości 40 mln złotych oraz oferty z klauzulą alkoholową.

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych powstała przy współpracy Bankier.pl i firmy Kiosk Polis i jest dostępna pod adresem https://www.bankier.pl/smart/ubezpieczenia-turystyczne. Przyda się szczególnie osobom planującym wyjazd na długi weekend czy ferie zimowe.

Jak podaje Kiosk Polis na bazie danych z faktycznych transakcji zakupu ubezpieczeń online, wybór ubezpieczenia najczęściej zostawiamy na ostatnią chwilę, dokonując rezerwacji zwykle na dzień przed wyjazdem. Średnia składka to 110 zł przy tygodniowych wyjazdach, przy weekendowych - 38 zł. Z analizy dokonanych zakupów polis wynika, że aktywnie wypoczywający najczęściej poszukują ochrony, wyjeżdżając na narty, planując wędrówki po górach do 3000 m wys. czy z myślą o żeglowaniu po morzu.

/ Lotniska Chopina w Warszawie

Gdzie najlepsze ubezpieczenia turystyczne?

Porównywarka dostarcza informacji o cenie polisy oraz zakresie ochrony oferowanym w jej ramach. Narzędzie umożliwia zakup ubezpieczenia turystycznego online, a dodatkowo bieżące wsparcie doradcy firmy Kiosk Polis. Narzędzie umożliwia porównanie oferty ubezpieczeń pięciu marek:

  •  Axa, 
  • Axa Assistance, 
  • Generali, 
  • Signal Iduna,
  • Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa.

W porównywarce użytkownik nie jest poproszony o podanie danych osobowych. W pierwszym punkcie wybiera parametry dotyczące podróży, czyli czas jej trwania, miejsca, które zamierzamy odwiedzić oraz charakter wyjazdu. 

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych / Bankier.pl

W wyszukiwarce dostępne są cztery cele podróży. Wypoczynek to rodzaj wakacji, podczas których planujemy piesze lub rowerowe wycieczki, lub wyprawy górskie po wyznaczonych szlakach na wysokości poniżej 2,5 metrów. Jeżeli wybierzemy narty i snowboard w porównywarce pojawi się pytanie, czy będziemy uprawiać sporty ekstremalne. W przypadku, gdy naszym hobby jest inny rodzaj sportu, po wybraniu odpowiedniego przycisku pojawi się lista z dyscyplinami sportowymi. Czwarty cel podróży przznaczony jest dla osób, które planują zmiany w życiu prywatnym, jak na przykład wyjazd do pracy zagranicę. 

Zaprezentowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe oferta uwzględnia polisy z najwyższą na rynku sumą ubezpieczenia kosztów leczenia wynoszącą 40 mln złotych oraz klauzulą alkoholową, zapewniającą objęcie ubezpieczeniem osoby będącej pod wpływem alkoholu w chwili nieszczęśliwego wypadku.

Użytkownicy poszukujący okazji cenowej znajdą tu również ofertę najniższej kwoty ubezpieczenia podróży – zaledwie 2,80 zł za dzień. Inne pozycje godne uwagi to możliwość zakupu polisy w trakcie pobytu za granicą, algorytm dobierający zakres ochrony ubezpieczeniowej do rodzaju uprawianego sportu, ubezpieczenie bagażu do 10 tysięcy złotych oraz OC sportowe do 1,5 mln złotych.

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie podróżne?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne warto zwrócić uwagę na ogólne warunki kupowanej polisy, do jakiej kwoty pokrywa koszty leczenia oraz koszty ratownictwa medycznego. Planując wycieczki po górach w razie nieszczęsliwego wypadku ubezpieczenie w ramach karty EKUZ może nie pokryć kosztów związanych z wezwaniem śmigłowca medycznego.

W Polsce ratownictwo medyczne jest bezpłatne w ramach NFZ. Niektóre państwa Unii Europejskiej np. Słowacja czy Czechy nie obejmują w ramach państwowej opieki zdrowotnej transportu śmigłowcem.

Planując poruszanie się samochodem podczas wyjazdu za granicę warto zwrócić uwagę, czy dane ubezpieczenie podróżne zawiera ubezpieczenie OC oraz Autocasco. Dodatkowo osoby podróżujace z bagażem mogą sprawdzić, czy w ramach ubezpieczenia podróżnego przewidziana jest wypłata świadczenia  przypadku kradzieży, zniszczenia lub utraty bagażu, sprzętu elektronicznego oraz sportowego.

W porównywarce po przejściu do ofert ubezpieczenia turystycznego można sprawdzić jak szeroki jest zakres danej polisy. Dla każdego rodzaju ochrony podana jest maksymalna kwota pokrywająca dane koszty leczenia. 

Jak szybko kupić polisę na wyjazd online?

Tym, co wyróżnia porównywarkę ubezpieczeń turystycznych wśród innych tego typu usług w internecie, jest duża funkcjonalność. Serwis zapewnia możliwość szybkiego zakupu ubezpieczenia online
w zaledwie 2 minuty i jest przystosowany do urządzeń mobilnych.

Po wyrażeniu odpowiednich zgód, polisa wysyłana jest na podany przez klienta adres e-mail – następnie klient otrzymuje w wiadomości SMS numer polisy i numer telefonu do Centrum Alarmowego.

Właściciel serwisu przykłada szczególną uwagę do bezpieczeństwa, stąd posiada certyfikaty ISO 27001 i ISO 9100. Ponadto wyróżniony został Laurem Eksperta oraz certyfikatem Firmy Wiarygodnej Finansowo.


Więcej szczegółów na stronie: https://www.bankier.pl/smart/ubezpieczenia-turystyczne

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
antek10
Pewnie trzeba podać swoje dane i zgodzić sie na otrzymywanie reklam. Cwany Polak wszystko wymyśli.
karap
Korzystałem właśnie z KioskuPolis i przyznam, że jestem mile zaskoczony. Wszystko szybko i konkretnie, bez wychodzenia z domu. Podoba mi się! Teraz jeszcze mają zniżkę na kod PLICE.
skasowane_konto
Polisa "na wyjazd" w 2 minuty przez internet ? ale i tak nie chcę ?

Powiązane: Ubezpieczenia wakacyjne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki