REKLAMA
BADANIE

Najtańsze konta z wypłatami gotówki – luty 2023 r.

Monika Dekrewicz2023-02-20 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2023-02-20 06:00

Mimo że chętnie płacimy w sklepach kartą debetową, również za pomocą smartfona, to czasami trudno obejść się bez gotówki. Ile kosztują wypłaty w poszczególnych bankach? Sprawdziliśmy stawki na najtańszych kontach dla trzech różnych metod.

Najtańsze konta z wypłatami gotówki – luty 2023 r.
Najtańsze konta z wypłatami gotówki – luty 2023 r.
fot. Capricorn Studio / / Shutterstock

Tym razem przyglądamy się najtańszym rachunkom na rynku pod nieco innym kątem. Poza opłatami za prowadzenie i obsługę karty prześwietlamy kolejno stawki dla wypłat środków za pomocą bankomatu (kartą i Bilkiem) oraz w kasie sklepu dzięki usłudze cashback lub „Płać kartą i wypłacaj”. Do analizy zostały włączone najtańsze propozycje banków, z których mogą skorzystać klienci, którzy przekroczyli już 26. rok życia.

Ranking tanich kont z wypłatami

Najtańsze konta z wypłatami gotówki – luty 2023 r.

Lp.

Bank

Konto osobiste

Opłata za:

prowadzenie [zł/m-c]

obsługę karty [zł/m-c]

wypłatę z bankomatu w Polsce

wypłatę z bankomatu obcego Blikiem

wypłatę w kasie sklepu (cashback)

1.

Volkswagen Bank

Konto osobiste e-direct (Pakiet Standard)

0 zł

0 zł

0 – 1 zł

brak usługi

1 zł

2.

Nest Bank

Nest Konto

0 zł

0 zł

0 – 6 zł

0 zł

0 zł

3.

Citi Handlowy

CitiKonto

0 zł

0 zł

0 – 8 zł

0 – 8 zł

0 zł

4.

Inteligo

Konto Inteligo

0 zł

0 – 4 zł

0 – 5 zł

0 zł

1 zł

5.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne

0 zł

0 – 4 zł

0 – 2,3% min. 5 zł

0 – 2,3% min. 5 zł

2 zł

6.

BNP Paribas Bank Polska

Konto Otwarte na Ciebie

0 zł

0 – 5 zł*

0 – 5 zł*

5 zł

1 zł*

7.

Alior Bank

Konto Internetowe

0 zł

0 – 6 zł

0 – 5 zł

0 zł

0 zł

8.

Bank Pocztowy

Konto w Porządku

0 zł

0 – 6,99 zł

0 – 2 zł

0 zł

0 zł

9.

mBank

eKonto osobiste

0 zł

0 – 7 zł

0 – 2,50 zł

0 zł

0 zł

10.

VeloBank

VeloKonto

0 zł

0 – 7 zł

0 – 5 zł

0 zł

0 zł

11.

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

0 zł

0 – 7 zł

0 – 5 zł

0 – 5 zł

0 zł

12.

PKO Bank Polski

Konto za Zero

0 zł

0 – 10 zł

0 – 10 zł

0 zł

2 zł

13.

Bank Millennium

Konto Millennium 360°

0 zł

0 – 11 zł

0 – 5 zł

0 zł

0 zł

14.

Toyota Bank

Moto Konto

0 – 2,49 zł

0 zł

0 – 4,50 zł

brak usługi

brak usługi

15.

BOŚ Bank

EKOkonto bez Kosztów

0 – 6 zł

0 – 7 zł

0 – 2,50 zł

0 zł

brak usługi

16.

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

0 – 6 zł

0 – 8 zł

0 – 5 zł

0 zł

1,50 zł

17.

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

0 – 9 zł

0 – 9 zł

0 – 7 zł

0 zł

2 zł

18.

Aion Bank

Rachunek bankowy (Plan Light)

0 – 19,99 zł

0 zł**

0 zł

brak usługi

brak usługi

*Opłaty dotyczą Karty Otwartej na Dzisiaj

**Obowiązuje jednorazowa opłata za wydanie karty w wysokości 11,99 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel opłat i prowizji banków, stan na 17 lutego 2023 r.

Mianem najtańszego konta z wypłatami może się pochwalić Volkswagen Bank. Jeden z dostępnych rachunków osobistych – Konto e-direct w Planie Standard – nie jest objęte opłatą za prowadzenie. Klient nie musi się również przejmować realizacją warunków zwalniających z opłaty za obsługę karty, ponieważ „debetówka” jest darmowa. Klienci mogą wypłacać środki w bankomatach za 0 zł (maszyny uprzywilejowane) lub 1 zł (pozostałe bankomaty). 1 zł kosztuje również skorzystanie z usługi cash back. Bank nie udostępnił jeszcze klientom Blika.

Reklama

Na drugim miejscu uplasowało się Nest Konto od Nest Banku, czyli kolejny rachunek z „dwoma zerami” – za korzystanie z konta i karty. Do dyspozycji posiadaczy konta są darmowe wypłaty z bankomatów Euronet, darmowe wypłaty Blikiem ze wszystkich maszyn w Polsce oraz bezpłatne wypłaty cashback. Z obciążeniem na koncie będzie można się spotkać w momencie wypłaty środków z bankomatu należącego do innej sieci. Opłata za taką operację wynosi 6 zł.

Ostatnia pozycja w TOP3 przypadła Citi Handlowemu. Opłata za prowadzenie CitiKonta i korzystanie z karty debetowej to bezwarunkowe 0 zł. Darmowe są wypłaty z maszyn własnych i cztery wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych. Podjęcie gotówki ponad ten limit oznacza naliczenie opłaty w wysokości 8 zł. Jest to wspólna opłata dla wypłat z bankomatów i Blika. Brak tego typu ograniczeń towarzyszy podjęciu gotówki za pomocą cashbacku – w tym przypadku jest to zawsze 0 zł.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
rotmistrz
Płacę gotówką, bo fizyczny pieniądz to wolność
https://placegotowka.org
go_ral
cbdc mialo byc szurskimi fantazjami z filmow z zoltymi napisami. okazuje sie jednak ze zaba bedzie gotowana tak delikatnie ze nawet sie nie spostrzeze kiedy straci gotowke. rzad wporwadza elektroniczne paragony, beda konktrolowac przeplyw pieniadza. oczywiscie fajnopolacy spostrzega ze wprowadzono tyranie dopiero gdy kolejny kaczynski cbdc mialo byc szurskimi fantazjami z filmow z zoltymi napisami. okazuje sie jednak ze zaba bedzie gotowana tak delikatnie ze nawet sie nie spostrzeze kiedy straci gotowke. rzad wporwadza elektroniczne paragony, beda konktrolowac przeplyw pieniadza. oczywiscie fajnopolacy spostrzega ze wprowadzono tyranie dopiero gdy kolejny kaczynski czy inny uzurpator odetnie ich od ich wlasnej gotowki bo np odwazyli sie strajkowac przeciwko wladzy (tak jak to juz sie stalo w kanadzie podczas protestow truckerow). na razie glupiomadry holownia mowi ze jest za pieniadzem cyfrowym.
jenak
Fajnie kanalizują pospólstwo.

Istny kanał.
janmieszak
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emeryrtura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emeryrtura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki