Najtańsze konta osobiste z bezpłatnymi bankomatami w kraju [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Nie każde tanie konto zagwarantuje jego posiadaczowi bezpłatne wypłaty z bankomatów. Żeby korzystać z nielimitowanych i darmowych pobrań gotówki z automatów w całej Polsce, klient banku musi dziś liczyć się z większymi niż standardowe opłatami. Co więcej, niektóre banki całkiem zrezygnowały z takiego udogodnienia w swojej ofercie kont dla klienta indywidualnego.

Pulę naszych comiesięcznych rankingów kont osobistych, w których szukamy najtańszych ROR-ów z oferty każdego banku detalicznego, rozszerzamy o zestawianie okazjonalne uwzględniające dodatkowy warunek lub profil klienta. W pierwszej edycji rozszerzonych rankingów kont osobistych Bankier.pl bierzemy pod lupę wyłącznie te rachunki, które gwarantują bezpłatne wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu na terenie kraju. Pomijaliśmy te, które są zarezerwowane dla konkretnych grup wiekowych lub prezentowane jako konta "VIP".

(fot. Jan Morek / FORUM)

W zestawieniu nie znalazły się rachunki Banku Millennium, Banku Pekao, Banku Zachodniego WBK, mBanku, Inteligo oraz Toyota Banku – żaden z wymienionych banków nie ma w standardowej ofercie dla klienta indywidualnego konta, które bez dodatkowych warunków zapewni darmowe wypłaty z bankomatów.

Konta osobiste z bezpłatnymi bankomatami

Czołówka zestawienia najtańszych rachunków gwarantujących bezpłatne wypłaty z bankomatów nie różni się strasznie od naszego standardowego rankingu. Pierwsze miejsce należy do trzech banków – Idea Banku (Konto Idealne), Nest Banku (Nest Konto) i Orange Finanse (Konto Osobiste). To jedyne konta spełniające warunek darmowych bankomatów przy jednoczesnym zapewnieniu klientowi braku opłat za prowadzenie rachunku i użytkowanie karty płatniczej.

Najtańsze konta osobiste z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów krajowych – luty 2018

Lp.

Bank

Konto

Prowadzenie konta

Warunki zwalniające

Karta płatnicza

Warunki zwalniające

1.

Idea Bank

Konto Idealne

0,00 zł

-

0,00 zł

-

Nest Bank

Nest Konto

0,00 zł

-

0,00 zł

-

Orange Finanse

Konto Osobiste

0,00 zł

-

0,00 zł

-

2.

BOŚ Bank

EKOkonto bez Kosztów

0,00 zł

-

0,00-5,00 zł

Płatności kartą na min. 300 zł/m-c

EnveloBank

EnveloKonto

0,00 zł

-

0,00-5,00 zł

Wpływy na konto min. 1000 zł/m-c i min. 1 płatność kartą

3.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium

0,00 zł

-

0,00-6,00 zł

Płatności kartą na min. 200 zł/m-c

4.

Deutsche Bank

db Invest

0,00 zł

-

0,00-8,00 zł

Płatności kartą na min. 500 zł/m-c

5.

Plus Bank

Konto PLUS

0,00 zł

-

0,00-9,00 zł

Płatności kartą na min. 500 zł/m-c

6.

Bank BGŻ BNP Paribas

Konto Maksymalne

0,00 zł

-

0,00-12,00 zł

Płatności kartą na min. 300 zł/m-c

7.

Raiffeisen Polbank

Wymarzone Konto Osobiste

0,00 zł

-

6,00 zł

-

8.

Getin Bank

Konto Proste Zasady

0,00-8,00 zł

Min. 1 płatność kartą

0,00 zł

-

9.

Credit Agricole

Konto PROSTOoszczędzające Plus

0,00-9,90 zł

Wpływy na konto min. 1500 zł/m-c

0,00-7,99 zł

Wpływy na konto min. 1500 zł/m-c i płatności kartą na min. 500 zł/m-c

10.

Alior Bank

Konto Jakże Osobiste

0,00-10,00 zł

Wpływy na konto min. 1500 zł/m-c

0,00-5,00 zł

Płatności kartą na min. 300 zł/m-c

11.

Citi Handlowy

Citi Priority

0,00-30,00 zł

Wpływy na konto min. 5000 zł/m-c i uruchomienie produktu kredytowego

0,00 zł

-

12.

eurobank

Konto Na co dzień

5,00-7,00 zł

Niża opłata po ukończeniu 65. rż.

0,00 zł

-

13.

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Komfort

6,00-12,00 zł

Niższa opłata przez pierwsze trzy miesiące

0,00-7,00 zł

Płatności kartą na min. 300 zł/m-c

14.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto Bez Ograniczeń

15,00 zł

-

0,00 zł

-

15.

PKO Bank Polski

PKO Konto Bez Granic

17,90 zł

-

0,00 zł

-

W tabeli uwzględniono najtańsze konta osobiste danego banku spełniające następujące warunki: brak opłat za wypłaty z bankomatu, brak ograniczenia dostępności dla konkretnych grup wiekowych i brak pozycjonowania oferty jako konta "VIP".

Źródło: Bankier.pl na podstawie ofert banków (stan na 7 lutego 2018 r.)

Drugie miejsce należy natomiast do BOŚ Banku (EKOkonto bez Kosztów) i EnveloBanku (EnveloKonto). W obu przypadkach klient zapłaci jedynie opłatę za użytkowanie karty płatniczej, jeśli nie spełni dodatkowego warunku. W BOŚ Banku musi wydać kartą min. 300 zł/m-c, a w EnveloBanku zapewnić wpływ miesięczny na konto w wysokości min. 1000 zł i dokonać jednej płatności kartą.

Podium zamyka T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Opłata za kartę, jaka może zostać naliczona, jest wyższa niż u poprzedników – 6 zł/m-c., ale łatwiej jej uniknąć. Wystarczy dokonać płatności bezgotówkowych na łączną kwotę 200 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Za darmowe bankomaty trzeba dopłacić

Dodatkowy warunek, jaki przyjęliśmy w tym badaniu sprawił, że część banków brylujących w naszych standardowych rankingach spadła o kilka oczek w dół. Spory spadek odnotował Bank BGŻ BNP Paribas – darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce dostępne są tylko w przypadku Konta Maksymalnego, które może się wiązać z nawet 12-złotową opłatą z tytułu użytkowania karty. Niżej znalazł się również Raiffeisen Polbank – w zamian za bezpłatne wypłaty gotówki należy skorzystać z innej karty płatniczej (standardowa obłożona jest opłatą warunkową wynoszącą 3 zł), która na stałe kosztuje 6 zł/m-c.

Wśród najtańszych zabrakło tym razem Banku Zachodniego WBK, mBanku i Inteligo – w ofertach tych banków nie ma standardowego konta dla klienta indywidualnego, które spełniło by nasz warunek.

W przypadku czterech rachunków z darmowymi bankomatami klient nie uniknie jednak takiej opłaty. Min. 5 zł za prowadzenie konta zapłaci w eurobanku, min. 6 zł w ING Banku Śląskim, a ponad 10 zł/m-c w Banku Pocztowym i PKO Banku Polskim. To co może jednak pocieszyć – przy takich cennikach trzy banki zrezygnowały z opłat za kartę płatniczą.

Nie ulega więc wątpliwości, że za ofertę z bezpłatnymi bankomatami trzeba dopłacić – albo w formie specjalnej usługi abonamentowej, albo w formie wyższej opłaty za konto bankowe. W większości tanich rachunków trzeba liczyć się z ograniczeniami darmowych wypłat do kilku miesiącu, albo do wybranych sieci automatów.

https://www.bankier.pl/konta-osobiste/EnveloKonto-w-EnveloBanku-warunki-prowadzenia-rachunku

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 dkjachu

GETIN ma podpadziochę w Bankierze to i na 8 miejscu

! Odpowiedz