Najnowsze statystyki mobilnej Biedronki. Klienci coraz rzadziej płacą telefonem

analityk Bankier.pl

Wygląda na to, że płatności mobilne w Biedronce najlepsze dni mają już za sobą. Po wprowadzeniu akceptacji kart płatniczych klienci coraz rzadziej wyciągają telefon przy kasie. W pierwszym kwartale 2015 roku w sieci sklepów Biedronka wykonano łącznie 30 tys. transakcji.

Zanim przejdziemy do aktualnych statystyk mobilnej Biedronki - dwa słowa sprostowania. W poprzednim tekście o płatnościach mobilnych Jeronimo Martins podało mi, że w ostatnich dwóch miesiącach ubiegłego roku klienci wykonali łącznie 10 tys. transakcji mobilnych. Okazuje się, że liczba została podana błędnie. Z korekty przesłanej przez biuro prasowe wynika, że w listopadzie i grudniu wykonano łącznie 25 tys. transakcji mobilnych, co daje średnio 12,5 tys. transakcji na miesiąc.

Poprosiłem Jeronimo Martins o podanie najnowszych danych - liczby transakcji mobilnych na koniec I kwartału 2015 roku. Wynika z nich, że od początku uruchomienia usługi w październiku 2013 r. do końca marca 2015 r. w sklepach sieci Biedronka dokonano ponad 640 tys. transakcji mobilnych (iKASA - ponad 360 tys. transakcji, PeoPay - ponad 280 tys. transakcji).

Rok 2014 zamknął się liczbą 610 tys. transakcji mobilnych, więc w ciągu pierwszego kwartału 2015 roku klienci wykonali w sklepach sieci Biedronka łącznie 30 tys. transakcji mobilnych. Połowa z nich została wykonana za pomocą aplikacji iKASA, a druga połowa aplikacją PeoPay. Średnio daje to 10 tys. transakcji miesięcznie.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach utrzymuje się więc tendencja spadkowa.

Więcej szczegółów w serwisie PRnews.pl

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~max

To biedronka wprowadziła już gamę płatności mobilnych, a taka Poczta Polska w swoich placówkach uparcie trzyma się PRL-u i tylko gotówka. A jak już jest gdzieś możliwość płatności kartą to zdzierają prowizję ! A sprzedają już na tej Poczcie wszystko....już niedługo i mięso podobno będzie można kupić. Niech jeszcze grzędy z kurami wstawią to i świeże jajka będą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~lczk

Wystarczy wprowadzić mozliwość płatności blikiem, sam będę korzystał :)

! Odpowiedz
12 7 ~fgh

nie ma to jak biedroneczka co roku zostaje mi w kieszeni około 2000 złotych na zakupach i prawie całkowicie omijam małe sklepiki jedynie kupuję w nich wędlinę bo w biedronce drożyzna

! Odpowiedz
0 3 ~abab

Zauwaz, ze w biedrze sa male opakowania tych samych produktow co w innych sklepach. A teraz policz jeszcze raz ile placisz :)

! Odpowiedz
5 18 ~lepszygość

Jarosław Kaczyński oświadczył - w Biedronce kupują tylko najbiedniejsi.
Biedoty nie stać na nowoczesny smartfon, to nie może nim płacić w lokalnym sklepie.
Odpowiednie smartfony mają tylko lepsi ludzie.

! Odpowiedz
3 20 ~Jola

Lubię szelest gotóweczki. To takie sexy.

! Odpowiedz
12 10 ~Fred

Szczegolnie jak ja jakis rolnik wczesniej nosil w zapoconych spodniach przez miesiac. Brawo.

! Odpowiedz
5 7 ~syfilis

Miliardy bakcyli gratis

! Odpowiedz
1 13 ~spożywca odpowiada ~Fred

To w końcu kto nosił? Ty, jakiś rolnik, czy to ty jesteś jakiś rolnik? No i czemu akurat rolnik? Coś mi tu pachnie intensywnym buractwem. I to nie od strony rolnika...

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne