Najlepsze lokaty kwartalne dadzą zarobić 4 proc. rocznie [Ranking]

redaktor Bankier.pl

Mimo że maksymalne stawki poszczególnych zestawień pozostały niezmienne, to lipiec można wciągnąć na listę miesięcy z obniżkami. Na cięcia zdecydowały się cztery banki spośród czołówki z poprzedniego miesiąca.

W każdy drugi wtorek miesiąca publikujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat kwartalnych. Najlepsze oferty prezentujemy z zachowaniem podziału na trzy tabele. Dwa pierwsze zestawienia mogą zainteresować osoby, które planują odłożyć na depozyt 10 000 zł. Jedna z nich gromadzi oferty z dodatkowymi warunkami, druga propozycje bez takich obostrzeń. Trzecia tabela to lokaty, na które można wpłacić 100 000 zł. Dana marka bankowa może się znaleźć w tabeli tylko jeden raz. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy lokatę z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to wyrażenie zgód marketingowych, zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Idea Bank

Lokata HAPPY

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Alior Bank

Lokata dla nowego klienta*

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto.

eurobank

Lokata na start mobilna

3,00%

61,25 zł

tylko dla posiadaczy konta, dostępna przez 30 dni od aktywacji aplikacji mobilnej

Getin Bank

Lokata Mobilna

3,00%

61,25 zł

tylko dla osób, które mają dostęp do bankowości internetowej (np. posiadacze konta osobistego)

4.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

51,03 zł

tylko dla nowych klientów

5.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,00%

40,83 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

*Lokata na 100 dni.

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.07.2019 r.

Posiadanie 10 000 zł może zaowocować otrzymaniem stawki w wysokości 4,00 proc. w skali roku, o ile wybierze się jedną z najwyżej oprocentowanych lokat kwartalnych. Takim oprocentowaniem objęte są cztery propozycje na rynku. Lokata „Lubię to Polecam” (Bank Millennium), Lokata HAPPY (Idea Bank), Nest Lokata Witaj (Nest Bank), Lokata na Start (PlusBank). Każda z nich posiada jednak dodatkowe warunki do spełnienia.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – lipiec 2019 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – lipiec 2019 [Ranking Bankier.pl] (fot. Yellowj / YAY Foto)

Aby skorzystać z Lokaty „Lubię to Polecam”, nie obejdzie się bez rejestracji w programie polecającym o identycznym tytule. Lokatę kwartalną na 4,00 proc. w skali roku będą mogli założyć obecni posiadacze konta osobistego, którzy skutecznie polecą ten produkt nowemu klientowi lub zakładający ROR właśnie na podstawie rekomendacji. Możliwość otwarcia lokaty pojawi się po spełnieniu dodatkowych warunków przez nowego klienta. Wymogi stawiane przez bank – poza otwarciem konta – to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę min. 360 zł we wskazanym czasie.

Lokata HAPPY od Idea Banku oraz Nest Lokata Witaj od Nest Banku to z kolei propozycje zarezerwowane wyłącznie dla nowych klientów. W przypadku drugiej z nich wymagane będzie dodatkowo otwarcie konta osobistego. Konto osobiste to także składnik oferty od PlusBanku. Co więcej, Lokatę na Start będą mogli otworzyć tylko klienci, którzy nie korzystali nigdy z oferty depozytowej banku.

Miejsce drugie przypadło Lokacie dla nowych klientów od mBanku. Status nowego klienta oraz otwarcie konta osobistego w banku to składniki tej oferty. W zamian za spełnienie wymogów, klient będzie się mógł cieszyć stawką w wysokości 3,50 proc. rocznie.

3,00 proc. w skali roku oferują trzy depozyty z trzeciego miejsca zestawienia. Jednym z nich jest Lokata dla nowego klienta od Alior Banku, która dodatkowo stawia warunek założenia konta osobistego. Taki sam zarobek można osiągnąć, decydując się na Lokatę na start mobilną od eurobanku. W tym przypadku liczy się nie status klienta, a czas aktywacji aplikacji mobilnej. Czas na jej otwarcie to 30 dni od momentu, w którym klient zacznie z niej korzystać. To także oferta z kontem osobistym. Lokata Mobilna od Getin Banku to natomiast propozycja dla posiadających dostęp do aplikacji na smartfony i tablety.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

2,30%

46,95 zł

2.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

3.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

30,62 zł

4.

Lion’s Bank

Lokata Miracle

1,45%

29,60 zł

5.

Inbank

Lokata standardowa

1,30%

26,54 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.07.2019 r.

Lokata NR 1 od Idea Banku melduje się na czele tabeli najlepszych lokat kwartalnych na 10 000 zł bez dodatkowych warunków już kolejny miesiąc. Aktualna stawka wynosi 2,30 proc. rocznie. Linijkę niżej można znaleźć e-Lokatę Tradycyjną od Getin Banku oprocentowaną na 1,55 proc. w stosunku rocznym. Trzecia pozycja przypadła Lokacie Standard z oferty Toyota Banku ze stawką zaledwie o 0,05 pp. niższą od wicelidera.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HAPPY PRO

3,50%

714,57 zł

tylko dla nowych klientów

2.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

eurobank

Lokata na dobry początek

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, którzy otworzą konto

3.

Getin Bank

Lokata na nowe środki

2,10%

428,75 zł

tylko dla nowych środków

4.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,00%

408,32 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

5.

Alior Bank

Lokata na nowe środki*

1,80%

367,49 zł

tylko dla nowych środków

*Lokata na 92 dni.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.07.2019 r.

0,50 pp. mniej od lidera pierwszej tabeli oferuje najlepszy depozyt 3-miesięczny na kwotę 100 000 zł. Tyle mogą otrzymać klienci, którzy zdecydują się na Lokatę HAPPY PRO od Idea Banku. Warunek dodatkowy jest taki sam, jak w przypadku siostrzanej oferty na niższą kwotę (i wyższy procent), czyli posiadanie statusu nowego klienta.

Drugie miejsce w tabeli zajmują e-Lokata na Plusie od BOŚ Banku oraz Lokata na dobry początek od eurobanku, którym towarzyszy stawka w wysokości 2,50 proc. w skali roku. Obie oferty są skierowane do osób, które nie korzystały z usług danego banku w określonym terminie. Oferta BOŚ Banku jest dostępna wyłącznie przez internet, z kolei propozycja eurobanku wymaga otwarcia rachunku bankowego.

Lokata na nowe środki od Getin Banku zajmuje trzecie miejsce w tabeli dzięki oprocentowaniu w wysokości 2,10 proc. rocznie. Wszystkie warunki oferty zdradza jej nazwa. Aby skorzystać na tym depozycie, konieczna będzie wpłata środków uznanych za nowe.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Lipiec 2019 r. to kolejny miesiąc, w którym więcej miejsca poświęcimy na obniżki. Tylko jeden bank goszczący w zestawieniu przygotował dla nowych klientów specjalną ofertę. Reprezentacja po stronie cięć jest niestety znacznie bardziej liczna.

1 lipca br. powróciła do oferty eurobanku Lokata na dobry początek. W ramach obecnej edycji zainteresowani lokatą mogą otrzymać 2,50 proc. rocznie, jeśli spełniają warunki oferty. To kolejny depozyt banku, który znalazł się wśród najlepszych lokat kwartalnych.

Gorsze warunki niż przed miesiącem oferują natomiast Getin Bank, Inbank, neoBank oraz PKO Bank Polski. Getin Bank obniżył oprocentowanie na Lokacie Mobilnej o 1 pp., która tym samym z pierwszego miejsca tabeli spadła na najniższy stopień podium, a także na Lokacie na nowe środki – z 2,60 proc. na 2,10 proc. w skali roku. Jednocześnie zniknęła z oferty e-Lokata na nowe środki dostępna wyłącznie online.

Spadek o 0,50 pp. odnotowały także Lokata standardowa od Inbanku (z 1,80 proc. na 1,30 proc. rocznie) oraz energoLOKATA 3M GWARANTOWANA od neoBanku (z 2,50 proc. na 2,00 proc. w skali roku). Natomiast Lokata na nowe środki PKO BP, która do tej pory gościła w dwóch tabelach (na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz na 100 000 zł) od 21 czerwca br. oferuje nie 1,80 proc., a 1,60 proc. w skali roku. Ta niewielka różnica przełożyła się na spadek poza najlepszą piątkę obu zestawień.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy (obie lokat należy założyć w ciągu 30 dni). Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500 zł (1000 zł dla klienta indywidualnego, dla firmowego wpływy 6000 zł + opłacanie zus/us) ) w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku: nestbank pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-i-inwestycje

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 skasowane_konto

kilka miesięcy temu Idea proponowała lokaty na 3,5-4% (nikt o podatku bankowym nie mówił) a dzisiejsza retoryka - podatek bankowy zły, bo chwilowo nie mogę założyć lokaty na przyzwoity procent. Takie rozumowanie to rozumowanie pod ideę, skażone polityką.

! Odpowiedz
4 32 kyd

Lokaty z kwartału na kwartał coraz bardziej odbiegają od jakiejkolwiek ochrony wartości pieniądza w czasie.

Dla przypomnienia: "Podatek bankowy spowoduje, że banki podzielą się swoimi zyskami, a nie dotknie on klientów".

Rezultat: banki mają rekordowe zyski, a tak szeroko rozwartych nożyc: %kredytu/%lokaty nie mieliśmy nigdy. :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 18 silvio_gesell

Obligacje indeksowane inflacją.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne