Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl]

Oprocentowanie lokat terminowych nie sprzyja oszczędzaniu. Przedsiębiorcy, którzy chcą jednak, aby ich nadwyżki finansowe pracowały, mogą wybrać alternatywne konta lokacyjne. W marcu najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe oferuje stawkę 2,80 proc., czyli niewiele mniej niż najwyżej oprocentowana lokata terminowa dla firm.

Konto lokacyjne jest wygodną alternatywą dla lokaty terminowej. Umożliwia osiągnięcie zysku z posiadanej nadwyżki finansowej bez konieczności zamrażania środków. Przedsiębiorca w każdym momencie może dokonać ich wypłaty lub powiększyć kwotę, która pracuje na rachunku. Dodatkowo oprocentowanie kont oszczędnościowych jest bardzo zbliżone do oprocentowania standardowych lokat dla firm oraz w obu przypadkach, aby osiągnąć wyższe zyski, przedsiębiorca musi spełnić dodatkowe warunki.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl]

Najlepsze konta lokacyjne przy nadwyżce finansowej wynoszącej 10 000 zł

Najlepsze warunki oszczędzania dla posiadaczy podstawowego konta firmowego oferuje Idea Bank na rachunku lokacyjnym Konto Zyskowne – Biznes. Przedsiębiorca może zarobić 2,80 proc. w skali roku przy ulokowaniu nadwyżki finansowej w wysokości 10 000 zł. Osiągnięcie wskazanej stawki oprocentowania jest możliwe od kolejnego miesiąca po miesiącu, w którym został otwarty rachunek lokacyjny pod warunkiem spełnienia dodatkowych warunków przez jego posiadacza, tj. dokonanie przelewu do ZUS bądź US oraz zasilenie podstawowego rachunku firmowego kwotą min. 2000 zł. Na miejscu drugim uplasował się Nest Bank z ofertą BIZnest Oszczędności. Środki ulokowane na rachunku oszczędnościowym przez dwa pełne miesiące od daty jego założenia są oprocentowane 2,25 proc. w skali roku. Podium zamyka Alior Bank w ramach Rachunku Lokacyjnego ze stawką 2,00 proc. oraz mBank z ofertą Konta Firmowego z Oprocentowaniem. Promocja w Alior Banku skierowana jest dla posiadaczy podstawowego rachunku firmowego iKonta Biznes, którzy przez trzy pełne miesiące mogą skorzystać z podważonego oprocentowania.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Warunki

1.

Idea Bank

Konto Zyskowne - Biznes *

otwórz konto»

2,80%

standardowe oprocentowanie w kolejnym miesiącu od założenia może być podwyższone do 2,80% w przypadku spełnienia dwóch warunków:
- dokonania przelewu do ZUS / US,
- dokonania wpływu na podstawowy rachunek firmowy prowadzony w banku w formie wpłaty gotówkowej lub przelewu (w tym wpłaty we wpłatomacie) na łączną kwotę nie niższą niż 2000 zł;

w przypadku niespełnienia warunków oproc. wynosi 1,30%    

2.

Nest Bank

BIZnest Oszczędności

2,25%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego;
oprocentowanie stałe 2,25% w okresie promocji obejmuje 2 pełne miesiące, od trzeciego miesiąca oproc. wynosi WIBOR 3M - 0,50%

3.

Alior Bank

Rachunek Lokacyjny

2,00%

rachunek lokacyjny służy do gromadzenia środków i nadwyżek finansowych, pochodzących wyłącznie z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej; promocyjne oprocentowanie środków obowiązuje na Rachunku Lokacyjnym otwartym przez posiadacza iKonta Biznes, w okresie 3 miesięcy - od 1 dnia roboczego miesiąca następującego po otwarciu Rachunku Lokacyjnego do ostatniego dnia kalendarzowego trzeciego miesiąca po jego otwarciu; po okresie promocyjnym oproc. wynosi 1,30%

mBank

Konto Firmowe z Oprocentowaniem

2,00%

oproc. promocyjne obowiązujące od 01.01.2017 r. do 31.03.2017 r.,  zakładając podstawowy rachunek mBiznes Konto Standard, posiadaczowi przysługuje podwyższone oproc. przez 12 miesięcy od dnia załażenia rachunku

4.

Bank Pocztowy

Konto Oszczędnościowe

1,50%

nie wymaga posiadania rachunku podstawowego

5.

BPS

Rachunek Lokacyjny

1,10%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego

Źródło: Bankier.pl, stan na 06.03.2017 r.
* oprocentowanie progresywne; wskazane oprocentowanie dotyczy całej kwoty ulokowanej na rachunku

Klienci, którzy zdecydują się na ulokowanie środków w mBanku do 31.03.2017 r., mogą cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem przez 12 miesięcy od dnia założenia oprocentowanego rachunku. Poza podium znalazł się Bank Pocztowy ze stawką 1,50% - oferuje dla przedsiębiorców Konto Oszczędnościowe, które nie wymaga posiadania podstawowego rachunku firmowego. Zestawienie zamyka natomiast BPS z Rachunkiem Lokacyjnym oprocentowanym na 1,10 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe przy nadwyżce finansowej wynoszącej 100 000 zł

Przedsiębiorcy, którzy obracają nadwyżkami finansowymi rzędu 100 000 zł, nie mają co liczyć na wyższe oprocentowanie. Maksymalnie mogą otrzymać 2,20 proc. w ofercie Idea Banku w ramach Konta Zyskownego – Biznes. Promocyjne oprocentowanie jest jednak możliwe do osiągnięcia dopiero od kolejnego miesiąca od dnia założenia rachunku oszczędnościowego i po spełnieniu określonych warunków. Przedsiębiorca jest zobowiązany do wykonania przelewu do ZUS lub US oraz zasilenia podstawowego konta firmowego. Kolejne miejsce zajął Nest Bank, oferujący 2,00 proc. w skali roku klientom posiadającym w banku podstawowy rachunek firmowy. Decydując się na założenie rachunku oszczędnościowego, klienci banku mogą liczyć na podwyższone oprocentowanie przez dwa pełne miesiące. Trzecie miejsce przypadło Bankowi Pocztowemu, który na Koncie Oszczędnościowym proponuje stawkę 1,50 proc. Klienci mogą cieszyć się swobodą dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek oraz dodatkowo nie są zobowiązani do spełnienia dodatkowych wymogów.   

Najlepsze konta oszczędnościowe  dla firm dla kwoty 100 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Warunki

1.

Idea Bank

Konto Zyskowne - Biznes *

otwórz konto»

2,20%

standardowe oprocentowanie w kolejnym miesiącu do założenia może być podwyższone do 2,20%. w przypadku spełnienia dwóch warunków:
- dokonania przelewu do ZUS / US,
- dokonania wpływu na podstawowy rachunek firmowy prowadzony w banku w formie wpłaty gotówkowej lub przelewu (w tym wpłaty we wpłatomacie) na łączną kwotę nie niższą niż 2000 zł;

w przypadku niespełnienia warunków oproc. wynosi  1,40%  

2.

Nest Bank

BIZnest Oszczędności

2,00%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego;
oprocentowanie stałe 2,00% w okresie promocji obejmuje 2 pełne miesiące, od trzeciego miesiąca oproc. wynosi WIBOR 3M - 0,50%

3.

Bank Pocztowy

Konto Oszczędnościowe

1,50%

nie wymaga posiadania rachunku podstawowego

4.

Alior Bank

Rachunek Lokacyjny

1,40%

rachunek lokacyjny służy do gromadzenia środków i nadwyżek finansowych, pochodzących wyłącznie z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej; promocyjne oprocentowanie środków obowiązuje na Rachunku Lokacyjnym otwartym przez posiadacza iKonta Biznes, w okresie 3 miesięcy - od 1 dnia roboczego miesiąca następującego po otwarciu Rachunku Lokacyjnego do ostatniego dnia kalendarzowego trzeciego miesiąca po jego otwarciu; po okresie promocyjnym oproc. wynosi 0,70%

5.

BPS

Rachunek Lokacyjny

1,10%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego

Źródło: Bankier.pl, stan na 06.03.2017 r.
*oprocentowanie progresywne; wskazane oprocentowanie dotyczy całej kwoty ulokowanej na rachunku

Klienci Alior Banku, którzy chcą skorzystać z Rachunku Lokacyjnego, przez pełne trzy miesiące mogą liczyć na oprocentowanie 1,40 proc. w skali roku. Po okresie promocyjnym środki będą zarabiać 0,70 proc. Na ostatnim miejscu w zestawieniu znalazł się BPS, który nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków ani posiadania podstawowego rachunku firmowego. Oferowany przez bank Rachunek Lokacyjny jest oprocentowany 1,10 proc. w skali roku.

Rynek nie sprzyja oszczędzaniu. Niskie oprocentowanie lokat dla firm

Rynek nie sprzyja oszczędzaniu. Niskie oprocentowanie lokat dla firm

3,50 proc. w skali roku - na tyle mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy chcą ulokować nadwyżkę środków na lokacie. Banki nie rozpieszczają klientów oferowanymi stawkami depozytów, a wręcz zniechęcają ich do oszczędzania.

Lokaty a konta lokacyjne

Obecna sytuacja na rynku depozytów terminowych spowodowała, że lokowanie nadwyżek przestało przynosić istotne zyski. Zakładanie lokat przybrało formę raczej bezpiecznego przechowania środków niż sposobu na zarabianie. Zawierając lokatę firmową na okres jednego miesiąca, przedsiębiorca może liczyć maksymalnie na 3,50 proc. w skali roku. Dokonuje jednak zamrożenia swoich środków pieniężnych na określony czas, a zrywając umowę depozytu musi liczyć się z utratą dotychczas naliczonych odsetek. Wygodniejszą formą oszczędzania, jaką proponują banki, są konta lokacyjne, które łączą zalety rachunku bieżącego oraz lokaty terminowej. Przedsiębiorca ma swobodny dostęp do swoich środków, natomiast nadwyżka finansowa, której w danym momencie nie potrzebuje – procentuje.

Dodatkowo może dokonywać wpłat i wypłat, co nie spowoduje utraty naliczonych odsetek. Oczywiście, podobnie jak przy lokatach terminowych, aby skorzystać z wyższego oprocentowania właściciel konta jest zobowiązany do spełnienia dodatkowych warunków stawianych przez banki. Najczęściej jest to jednak podsiadanie podstawowego rachunku bieżącego, w ramach którego może zostać otwarty rachunek lokacyjny.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~planista

Firmy będą największym poszkodowanym bail-in. Dlatego Morawiecki cztery razy! zmniejszył limit transakcji gotówkowych, żeby firmy trzymały znacznie więcej środków na kontach bankowych, a jego koledzy banksterzy mieli z czego skroić. W ten sposób polskie firmy dostaną kolejny mocny cios. A Mercedesowi sie da dotacje.

! Odpowiedz
3 0 ~Spasiba_planista

Brakuje nam tu często ^głosu Moskwy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne