Najlepsze konta firmowe z premią - ranking maj 2020 r.

2020-05-27 06:00
publikacja
2020-05-27 06:00

Przedsiębiorcy „zarobią” na zakładaniu konta firmowego w maju. Banki oferują premie m.in. za wykonywanie przelewów do ZUS lub US czy utrzymywanie salda na określonym poziomie. Rekordzista kusi klientów biznesowych bonusem w wysokości 1700 zł. 

Premie dla przedsiębiorców - majowy ranking 2020r. / fot. Dusan Petkovic / Shutterstock

Pięć banków z kwietniowego rankingu najtańszych kont firmowych Bankier.pl oferuje bonusy dla klientów wykonujących dodatkowe aktywności. Na Bankier.pl sprawdzamy, na jakie premie w maju mogą liczyć przedsiębiorcy za korzystanie z rachunku bankowego w instytucjach wyróżnionych wśród 10 najtańszych kont firmowych.

Ranking najtańszych kont firmowych Bankier.pl z największymi premiami - maj 2020r.
  Nazwa banku Nazwa rachunku Opłata za prowadzenie Suma bonusów z wykonywanie aktywności
1 Alior Bank iKonto Biznes

0 zł 1 700 zł
2 Santander Bank Polska Konto Firmowe Godne Polecenia (promocja)

0 zł 900 zł
3 Nest Bank BIZnest Konto

0 zł 400 zł
4 Envelo Bank EnveloKonto Firmowe

0 zł 200 zł
5 Bank Pekao  Konto Przekorzystne Biznes (promocja)

0 - 9 zł *
1 000 zł
Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przed banki, stan porównywarki na 19.05.2020r. 

* 0 zł przez pierwsze 12 msc., potem po spełnieniu jednego z warunków: wpływy min. 2000 zł w danym miesiącu lub min. 1 przelew do ZUS, lub US w ciągu miesiąca, lub min. 1 transakcja wymiany walut w banku, lub min. 1 transakcja z terminala wydanego przez Bank, lub min. 1 płatność na rzecz Pekao Leasing.

Pozycja produktów w rankingu kont firmowych z premią uzależniona jest od dwóch czynników. Pierwszym kryterium determinującym jest opłata za prowadzenie rachunku bankowego. Dla kont z kwartalnego rankingu najtańszych rachunków bankowych dla przedsiębiorców sprawdzaliśmy aktualne promocje związane z wykonywaniem aktywności. Banki wypłacają bonusy m.in. za robienie przelewów do ZUS lub US, utrzymanie określonej wysokości salda na rachunku bankowym oraz zakładanie terminala płatniczego. 

Przedstawimy oferty banków, zaczynając od promocji z najwyższym bonusem możliwym do uzyskania przez przedsiębiorcę.

Alior Bank - „1500 zł dla firm” plus „200 zł na start”

W majowym rankingu kont firmowych z najwyższą premią za wykonywanie aktywności, podobnie jak w kwietniowym zestawieniu, na pierwszym miejscu znalazł się Alior Bank. Klienci biznesowi otwierający rachunek firmowy iKonto Biznes mogą otrzymać do 1700 zł od banku – z czego 1500 zł za wykonywanie działań oraz bonus w ramach promocji „200 zł za otwarcie konta firmowego".

Nowi klienci Alior Banku otrzymają 200 zł za założenie konta firmowego i wykonanie w ciągu miesiąca minimum czterech transakcji kartą lub kartami płatniczymi, które zostały wydane do rachunku. W celu otrzymania bonusu użytkownik musi wykonać co najmniej cztery transakcje w lipcu i cztery transakcje w czerwcu 2020 r., czyli łącznie osiem płatności bezgotówkowych.

W ramach promocji „1500 zł dla firm” klienci otrzymują pieniądze za wykonywanie określonych działań na koncie bankowym. Należy do nich premia za:

 • pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (min. 250 zł) lub do US (min. 500 zł) – 30 zł,
 • pierwszy w miesiącu przelew SEPA (min. 100 euro) – 10 zł,
 • miesięczne transakcje kartą na kwotę min. 500 zł – 10 zł,
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych (jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł) – 15 zł.

Dodatkowo premiowane jest utrzymanie przez klientów średniego salda miesięcznego w określonych w regulaminie wysokościach:

 • do 2 500 zł – 0 zł,
 • od 2 500 zł do 10 000 zł – 5 zł,
 • od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 10 zł,
 • od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 20 zł,
 • od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 40 zł,
 • od 100 000,01 zł do 150 000 zł – 50 zł,
 • od 150 000,01 zł – 60 zł.

W ciągu jednego miesiąca przedsiębiorca może otrzymać 125 zł za wykonywanie premiowanych aktywności na rachunku bankowym. Promocja jest ważna do odwołania. W Alior Banku użytkownicy rachunku bankowego iKonto Biznes nie płacą za prowadzenie rachunku.

Santander Bank Polska – 900 zł zwrotu dla przedsiębiorców

Na drugim miejscu w rankingu rachunków firmowych z bonusem jest Santander Bank Polska, który rozdaje do 900 zł w ramach „Promocji dla przedsiębiorców IV". Klienci zakładający Konto Firmowe Godne Polecenia w ciągu kolejnych 6 miesięcy mogą zgarnąć zwroty do 3 proc. płatności bezgotówkowych.

Maksymalnie w ciągu jednego miesiąca można otrzymać zwrot do 150 zł, a łącznie kwotę w wysokości 900 zł. Premia przyznawana jest dla nowych użytkowników rachunku bankowego, którzy w danym miesiącu wykonają przelewy do Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych na kwotę co najmniej 200 zł.

Do promocji dla przedsiębiorców w Santander Banku przystąpić można do 30 września. Prowadzenie rachunku Konto Firmowe Godne Polecenia jest darmowe.

Nest Bank - „Terminal płatniczy z Nest Bankiem”

Stawkę na podium wśród liderów najtańszych rachunków bankowych oferujących premię do zgarnięcia dla klientów jest Nest Bank z promocją „Terminal płatniczy z Nest Bankiem". Użytkownicy BIZnest Konto otrzymają do 400 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy. Wysokość bonusu za korzystanie z terminalu płatniczego uzależniona jest od czasu trwania umowy o terminal płatniczy:

 • 12 miesięcy - 100 zł,
 • 24 miesięcy - 200 zł,
 • 36 miesięcy - 300 zł,
 • 48 miesięcy - 400 zł.

Po spełnieniu warunków klient otrzyma jednorazową wypłatę bonusu w ramach promocji „Terminal płatniczy z Nest Bankiem". Uczestnicy promocji przy zawieraniu umowy o terminal płatniczy z góry deklarują, przez jaki okres czasu zamierzają korzystać terminala. Promocja obowiązuje do odwołania. Prowadzenie BIZnest Konta jest całkowicie bezpłatne.

Envelo Bank - „EnveloBonus za e-zakupy”

W Envelo Banku klienci biznesowi, którzy korzystają z EnveloKonto Firmowe mogą zarobić do 200 zł w ciągu roku. W ramach promocji „EnveloBonus za e-zakupy” przedsiębiorcy otrzymują zwroty za przesyłki, które zamówili za pośrednictwem jednej z rejestrowanych usług Poczty Polskiej: Paczka
pocztowa, Pocztex, Paczka EKSTRA24, PACZKA24, PACZKA48, list polecony, przesyłka
firmowa polecona. Nagroda przysługuje przy zamówieniu powyżej 30 zł. Wartość zwrotu wynosi:

 • 2 zł za każdą przesyłkę,
 • 10 zł za co dziesiątą przesyłkę.

Maksymalnie w ciągu miesiąca właściciel rachunku bankowego może otrzymać 20 zł z ramach zwrotów w promocji. Dodatkowo użytkownicy EnveloKonto Firmowe nie płacą za prowadzenie rachunku bankowego. Oferta programu „EnveloBonus za e-zakupy” ważna jest do odwołania.

Bank Pekao SA - „1000 zł dla firm”

Klienci Banku Pekao mogą zyskać nawet 1000 zł z Kontem Przekorzystne Biznes. Na łączną kwotę 1000 zł bonusu składają się cztery główne aktywności. Bank nagradza nowych klientów premią w wysokości 300 zł za otworzenie Konta Przekorzystne Biznes po spełnieniu następujących warunków:

 • wykonanie przelewu do ZUS (min. 100 zł) miesięcznie w trzech dowolnych miesiącach,
 • dokonanie min. 1 transakcji bezgotówkowej (min. 100 zł) kartą w terminie do 3 miesięcy,
 • wykonanie przelewu innego niż do ZUS (min. 100 zł) przez aplikację mobilną PeoPay lub stronę internetową.

Bank Pekao za zawarcie umowy o terminal płatniczy nagradza kwotą w wysokości 200 zł. Żeby otrzymać nagrodę klienci muszą przez kolejne 3 miesiące po zawarciu umowy przyjąć na nim płatności na kwotę min. 500 zł w każdym miesiącu.

Klienci Banku Pekao nagradzani są za aktywność w kantorze walutowym. Żeby otrzymać bonus w wysokości 200 zł przedsiębiorca musi w ciągu 3 miesięcy wykonywać transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami na kwotę min. 20 tys. zł. Premii nie mogą otrzymać osoby prowadzące kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, działające w branży turystycznej oraz zajmujące się produkcją lub sprzedażą broni palnej.

Czwartą premiowaną aktywnością dla użytkowników Konta Przekorzystne Biznes jest zawarcie umowy o kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową. Można otrzymać jednorazowo bonus w wysokości 300 zł. Klient żeby otrzymać premię musi podpisać umowę na kwotę kredytu lub pożyczki wyższą niż 20 tys. zł. W przypadku karty kredytowej jej limit musi wynieść min. 20 tys. zł.

Promocja „1000 zł dla firm” trwa do 30 czerwca. Użytkownicy Konta Przekorzystne Biznes nie zapłacą za jego prowadzenie po spełnieniu określonych warunków. Jeżeli klient nie wykona aktywności to za prowadzenie konta zapłaci 9 zł miesięcznie.

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki