REKLAMA
PIT 2023

Najlepszą kartę kredytową ma Citi Handlowy [Złoty Bankier 2018]

2018-04-24 21:00
publikacja
2018-04-24 21:00

Chociaż Citi Handlowy obronił tytuł lidera w kategorii Karta kredytowa rankingu Złoty Bankier, to obecność w czołówce dwóch pozostałych graczy może być pewnym zaskoczeniem.

Najlepszą kartę kredytową ma Citi Handlowy [Złoty Bankier 2018]
Najlepszą kartę kredytową ma Citi Handlowy [Złoty Bankier 2018]
fot. REUTERS/Brendan McDermid / / FORUM

Zobacz pełną listę zwycięzców rankingu ZŁOTY BANKIER 2018 »

10 lat temu na rynku było blisko 9 mln kart kredytowych. Obecne mniej niż 6 mln. Obserwacja oferty bankowej w zakresie kart kredytowych pozwala uzasadnić stwierdzenie, że innowacyjność i pomysłowość branży w tym obszarze są wprost proporcjonalne do zainteresowania klientów, czyli, mówiąc bardzo oględnie, umiarkowane.

Reklama

W ciągu roku na rynku nie pojawiła się żadna warta odnotowania nowość. To nieco skomplikowało zadanie jury Złotego Bankiera polegające na wskazaniu trzech najlepszych kart kredytowych, gdyż wybór ograniczał się do tej samej talii kart co w 2017 r.

Przed rokiem o miejscu w zestawieniu decydowała cena plastiku, która zresztą jest jednym z głównych wyznaczników dla pozostałych produktów ocenianych w konkursie. W tym roku zmodyfikowaliśmy warunki tak, aby nie powtarzać ubiegłorocznego rankingu. Głównym parametrem pozostał koszt obsługi, ale postanowiliśmy też wyróżnić karty, które za niewygórowaną cenę oferują sensowną wartość dodaną dla użytkownika. Bo czy karta za 35 zł rocznie, czyli tania, jest lepsza od karty za 90 zł, ale wyposażonej w mechanizm moneyback? Uznaliśmy, że nie. Tegoroczny ranking może nieco zaskakiwać, bo sięgnęliśmy po karty posiadające już dość długą metrykę, mocno zasiedziałe na rynku. Dobre rozwiązania się nie starzeją. Szczególnie, że nowych nie ma.

Pierwsze miejsce przypadło karcie City Simplicity. To bezapelacyjny zwycięzca, już zresztą trzeci raz z rzędu. Kredyt opakowany w plastik, który użytkownika nic nie kosztuje, jeśli karta siedzi sobie w portfelu. Jest absolutnie za 0 zł, bez żadnych gwiazdek. Wydanie, używanie karty nie wiąże się z żadnym abonamentem. Koszty pojawiają się po zaciągnięciu kredytu, po zakończeniu okresu bezodsetkowego.

Na drugiej pozycji znalazła się Turbokarta Santader Bank. Wymyślona już ładnych parę lat temu. Jedna z nielicznych kart z sensownym i praktycznym moneybackiem, jakie ostały się po obcięciu interchange cztery lata temu. Jest przy tym bardzo tania, a może być darmowa po spełnieniu dość niewygórowanych warunków.

Ostatnie miejsce na podium przypadło karcie Impresja Millennium Banku. Pomimo dość długiej metryki (8 lat) nadal robi bardzo dobre wrażenie. W międzyczasie została lekko stuningowana, ale co do zasady jest to ten sam różowy plastik z solidnym programem moneyback i kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, jak grace period w przypadku kredytu zaciągniętego w gotówce w bankomacie. Nie jest to najtańsza karta, jednak koszt obsługi z nawiązką kompensuje moneyback.

ET

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki