REKLAMA

Najlepiej sprzedające się na świecie mocne alkohole

2015-07-27 14:23
publikacja
2015-07-27 14:23
Najlepiej sprzedające się na świecie mocne alkohole
Najlepiej sprzedające się na świecie mocne alkohole
fot. cynoclub / / YAY Foto

Najnowszy raport The Millionaires Club prezentuje kondycję branży spirytusowej. W dziesiątce najlepiej sprzedających się trunków wysokoprocentowych świata znajdują się dwie marki whisky, obie produkowane w Indiach.

(fot. cynoclub / YAY Foto)

Millionaires Club to ranking najlepiej sprzedających się na świecie mocnych alkoholi przygotowywany co roku przez magazyn "Drinks International". Na listę trafiają jedynie te marki, których sprzedaż przekroczyła w minionym roku milion 9-litrowych skrzynek. Aktualny ranking obejmuje 169 pozycji.

Najlepiej sprzedającą się whisky w 2014 roku była hinduska marka Officers Choice, która jako pierwsza whisky przekroczyła poziom sprzedaży ponad 30 milionów 9-litrowych skrzynek. W porównaniu do 2013 roku jej popularność wzrosła o 31%, co pozwoliło Officers Choice zająć trzecią pozycję wśród największych marek mocnych alkoholi.

Autorzy raportu podkreślają, że 3-procentowy pod względem ilości wzrost sprzedaży whisky w minionym roku osiągnięto głównie dzięki większej sprzedaży indyjskiej whisky, burbona oraz japońskiej i irlandzkiej whisky. W przypadku szkockiej blended whisky wzrost odnotowały jedynie tańsze marki William Lawson, Passport, Label 5, Sir Edwards. Nie zmienia to faktu, że ma ona najwyższą sprzedaż w kategorii, a burbon i irish whisky osiągnęły w roku 2014 odpowiednio zaledwie 40% i 8% jej wielkości.

- Czołówka najlepiej sprzedających się whisky na świecie pokazuje potęgę rynku indyjskiego. W pierwszej dziesiątce znajduje się aż 8 regionalnych marek produkowanych w Indiach. Jedyne dwie obecne tam marki globalne to Johnny Walker, który zajął trzecie miejsce i Jack Daniels na szóstej pozycji. Indie są światowym liderem konsumpcji whisky, co oczywiście przyczynia się do szybkiego rozwoju produkcji owego trunku w skali krajowej.- mówi Colin Hampden-White, dyrektor inwestycyjny Stilnovisti.

W 2013 roku aż 47% globalnego spożycia whisky miało miejsce w Indiach. Tamtejszy rynek zdominowany jest przede wszystkim przez trunki regionalne, co spowodowane jest bardzo wysokim cłem przywozowym, które podwyższa ceny zagranicznych alkoholi.

Wśród 15 marek globalnych, których sprzedaż najbardziej wzrosła w ubiegłym roku jest aż sześć rodzajów whisky. Sprzedaż Black & White (szkocka) wzrosła o 17%, 100 Pipers (szkocka) - 14%, a Jameson (irlandzka) o 9%. Co prawda pierwszą pozycję na liście najszybciej rosnących marek zajmuje Jack Daniels Tennessee Honey ze wzrostem aż o 27 %, ale autorzy rankingu zaliczają ten alkohol do kategorii likierów. Z kolei na podobnej liście 15 marek regionalnych o najwyższej dynamice wzrostu sprzedaży znajduje się sześć whisky - wszystkie produkowane są w Indiach. Sprzedaż single malt whisky utrzymuje się na stałym poziomie, szczególnie dzięki kolejnym wzrostom w USA.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~uk
A u nas najlepiej sprzedaję się tanie piwo.....

Powiązane: Alkohol

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki