REKLAMA

Najbogatszy Ukrainiec kupił dom za 200 mln euro

2020-01-28 10:45
publikacja
2020-01-28 10:45

Ukraiński oligarcha Rinat Achmetow kupił położoną na Lazurowym Wybrzeżu rezydencję za 200 mln euro.

/ fot. Nikolai Lazarenko / FORUM

- Jak donosi „Financial Times”, Achmetow nabył 19-wieczną posiadłość „Les Cedres” od Campari Group. Zbudowana 188 lat temu willa o powierzchni 1670 m² otoczona jest 14 hektarową działką. Budynek w przeszłości należał m.in. do króla Belgów Leopolda II, zaś w 1924 r. trafił w ręce rodziny Mariner-Lapostolle, która rozstała się z nieruchomością dopiero w 2016.

W 2017 r. willa wystawiona została na sprzedaż z ceną 350 mln euro, przez co uznano ją za najdroższy dom na świecie.. Sprzedając Achmetowowi willę za 200 mln euro (220 mln dol.), Camparo Group odnotowała 80 mln euro zysku.

Rinat Achmetow już w przeszłości trafiał na nagłówki ze względu na zakupy drogich nieruchomości. W 2011 r. oligarcha kupił apartament One Hyde Park w Londynie za 137 mln funtów.

Wartość majątku Achmetowa, w skład którego wchodzą przede wszystkim przedsiębiorstwa metalowe, górnicze i energetyczne, szacowana jest na 6,7 mld dolarów. Na liście najbogatszych Ukraińców pochodzący  Donbasu oligarcha zdecydowanie wyprzedza Konstantina Żewahę (1,5 mld dolarów), Jurija Kosiuka i Wiktora Pinczuka (po 1,4 mld dolarów).

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
maryjanek
miliony ukraińców głodują żeby taki jeden sobie kupował pałace... dziwny jest ten swiat
liczygrosz
Jak się pracuje to się ma.
2kbb
No to tak Ukraina nigdy nie wyjdzie na prostą.. Gdyby na Ukrainie prawidłowo działały służby Państwa ten koleś dawno by siedział !!! Ale cóż finansują z drobnych jakie im zbywają w polityków i ci później chodzą na ich pasku... Ile firm i startup-ów by powstało za tą kasę . ile młodych ludzi stać byłoby na No to tak Ukraina nigdy nie wyjdzie na prostą.. Gdyby na Ukrainie prawidłowo działały służby Państwa ten koleś dawno by siedział !!! Ale cóż finansują z drobnych jakie im zbywają w polityków i ci później chodzą na ich pasku... Ile firm i startup-ów by powstało za tą kasę . ile młodych ludzi stać byłoby na wkład własny w mieszkanie dom... Ukraina się tymczasem wyludnia i nie będzie miał kto odbudować tego kraju... Trzeba by na Ukrainę wpuścić Kaczyńskiego wraz z Ziobro Kamińskim i Morawieckim ... W ciągu 10 lat byłby to bogatszy kraj od Polski...
sel
Oczywiste że odwrotnie, zobaczymy Dombas z takimi oligarchami jak wymieniłeś i to od najbiedniejszej strony, zaraz po wyrzuceniu Nas z UE. za łamanie podstawowych praw i obowiązków. .
gerth
Odłożył to ma. A mówią że górnictwo, metalurgia itp są be, kupujcie JSW, kupujcie Bogdankę, Tauron i PGE... ;-)
-_balu_-
Tak sie pieknie pierze pieniadze przed Pastwem i fiskusem. Uczcie sie jak robia to tluste rybki zabezpieczajac majatek poza krajem w nieruchomosciach.
znawca_inwestor
Nie ma Putina na niego

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki