REKLAMA

Najcenniejsi prezesi w Polsce – Adam Kiciński z CD Projektu bez konkurencji

2020-10-20 07:05
publikacja
2020-10-20 07:05
SII

Adam Kiciński z CD Projektu, a potem długo, długo nikt. Wartość menedżerów zarządzających spółkami Skarbu Państwa i bankami mocno stopniała - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" powołuje się na raport firmy Martis Consulting.

"Wycena Kicińskiego jest o ponad pół miliarda wyższa niż w zeszłym roku i sięga ponad miliard złotych. Kolejnych prezesów dzieli od Kicińskiego przepaść. Wiceliderem, z wartością 389 mln zł, jest Zbigniew Jagiełło, szef PKO BP. Wcześniej trzykrotnie zajmował miejsce pierwsze, teraz jego wartość spadła, co było skutkiem przeceny akcji PKO BP" - czytamy w dzienniku.

Dodano, że mocno stopniała też wartość rynkowa innych banków i spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. A to przełożyło się na spadek wyceny ich prezesów. Trzecią pozycję zajął Daniel Obajtek (254 mln zł) z PKN Orlen.

"Z kolei w rankingu najlepszych prezesów, bazującym na wynikach spółek, kursie akcji i kompetencjach menedżerów, drugi rok z rzędu wygrywa Krzysztof Kostowski z Play-Waya. W tym zestawieniu w pierwszej szóstce mamy aż trzech producentów gier" - zauważono.

autor: Marcin Musiał

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Obajtek to ma chyba minus 250 mln zł. Jak monopolu paliwowego zrobić bankruta? Zatrudnić kumpla wiejskiej gospodyni Szydło.
prs
Ok, juz wiemy - Artis robi lipe nie raporty.
Dzieki.
demeryt_69
Dlaczego na tej 'liście' brak Słowian?
pstrzezek
Porównanie prezesów firm prywatnych z tymi ze spółek SP pasuje jak bat do d.upy. Jedni biorą pieniądze za zarządzanie inni na wykonywanie poleceń. Tych drugich rynek właśnie wycenił, choć moim zdaniem i tak zbyt szczodrze
killgore
menedżerów zarządzających spółkami Skarbu Państwa... wy takie sformułowania na serio wypisujecie ??? Lol
specjalnie_zarejestrowany2
Gdzie prezes Kaczyński?
Nikt inny nie dostaje na gębę 2 miliardów kredytu od państwowego banku

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki