REKLAMA

Na wyjazdowym posiedzeniu obraduje klub PiS; tematem m.in. zmiany w rządzie

2016-09-23 17:45
publikacja
2016-09-23 17:45

W piątek po południu na dwudniowym, wyjazdowym posiedzeniu zebrał się klubu PiS. W obradach bierze udział premier Beata Szydło, która na przyszły tydzień zapowiedziała zmiany w rządzie.

/ fot. Adam Chlestowski / FORUM

W piątek rano na antenie Polskiego Radia szefowa rządu zapowiedziała zmiany personalne i systemowe w swoim gabinecie. Ma o nich poinformować w przyszłym tygodniu.

W ocenie premier posiedzenie klubu jest "bardzo potrzebne". Dopytywana, czy posiedzenie klubu może wpłynąć na jej decyzje dotyczące zmian w rządzie, Szydło odparła: "Rozmowa dziś na klubie parlamentarnym jest bardzo potrzebna i bardzo się cieszę, że ten klub będzie miał miejsce. Myślę, że to jest kwestia rozmowy nie tylko o rządzie, bo decyzje, które będą zapadały w rządzie, są moimi decyzjami. Oczywiście rząd jest tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość i kierownictwo partii pewne kierunki działań ze sobą ustala".

"Ze spokojem przyjmuję różnego rodzaju doniesienia medialne, spekulacje na temat tego kto, gdzie i kim miałby być. To jest rzeczą naturalną, że w polityce tak bywa. Moim zadaniem, moją ambicją jest, by rząd PiS oraz klub PiS tworzyły jedną biało-czerwoną drużynę - dodała premier.

W jej ocenie "ta machina nie do końca działa tak, jak powinna". "Dzisiaj trzeba wyciągać wnioski. To nie jest tak, że my nie popełniamy błędów. Tam gdzie te błędy są, trzeba wyciągać wnioski i po to m.in. spotkamy się dzisiaj na klubie wyjazdowym, żeby usprawnić funkcjonowanie tej biało-czerwonej drużyny" - mówiła premier.

Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek wyraziła nadzieję, że podczas posiedzenia posłowie dowiedzą się więcej o zapowiedziach premier. "Rozmowa przed nami" - mówiła. Podkreśliła, że informacja o zmianach w rządzie jest informacją "świeżą". "Mam nadzieję, że dzisiaj troszkę więcej się na ten temat dowiemy" - dodała.

Według informacji PAP od polityków z kierownictwa PiS, w najbliższym czasie, choć niekoniecznie na rozpoczętym w piątek posiedzeniu klubu, premier może ogłosić wzmocnienie pozycji wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Miałby on "nadzorować prace wszystkich gospodarczych resortów".

Rozmówcy PAP w kierownictwie PiS nie wykluczają też, że dojdzie do dymisji ministra finansów Pawła Szałamachy. Jego miejsce - wskazują - mógłby zająć szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, obecnie odpowiadający za likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa Henryk Kowalczyk. Obok minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, Kowalczyk został w piątek wymieniony przez premier Szydło jako jeden z najlepszych ministrów.

Podczas posiedzenia klubu PiS ma być też mowa o powołaniu 16 koordynatorów, po jednym w każdym województwie. Będą to przede wszystkim młode twarze PiS, które po raz pierwszy lub drugi zasiadają w parlamencie. Mają oni bezpośrednio podlegać prezesowi PiS oraz szefowi komitetu wykonawczego Joachimowi Brudzińskiemu. Koordynatorzy mają m.in. przedstawiać potencjalnych kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów, wójtów w wyborach samorządowych w 2018 r.

Na posiedzeniu Rady Politycznej PiS - 11 września - prezes PiS mówił, że dostaje sygnały dotyczące tego, że w różnych sprawach politycy i działacze PiS wielokrotnie powołują się na niego. Prezes PiS ostrzegał też przed nieuczciwymi ludźmi, którzy mogą się kręcić przy politykach partii rządzącej. Przekonywał o konieczności "wypalania" ze spółek Skarbu Państwa, tych którzy myślą tylko o sobie.

Kaczyński: najwyższy czas kończyć "bankietowanie" i świętowanie po zwycięstwie

"Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie. Aby marzyć o kolejnych zwycięstwach, musimy ciężko pracować" - mówił prezes PiS, według wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego (PiS), który zamieścił jego wypowiedź na Twitterze.

Również rzeczniczka klubu PiS Beta Mazurek relacjonowała wystąpienie Kaczyńskiego na Twitterze. Prezes PiS mówił m.in., że partia jest pod szczególnym nadzorem. "Musimy być jak żona Cezara" - przekonywał. Przestrzegał też: "Możemy się potknąć o własne nogi".

Według Kaczyńskiego musi być odczuwalna poprawa dla ludzi w gospodarce, służbie zdrowia, oświacie, wymiarze sprawiedliwości i bezpieczeństwie.

(PAP)

tgo/ mce/ mrr/ par/ gma/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Tasak
Czytam te teksty i zastanawiam się, jak można być takim cynikiem , mieć tak prymitywne myślenie , bełkot ... Obecna władza w sposób zasadniczy i patriotyczny zmienia nasz kraj , porządkuje , dla nich najważniejsi są Polacy , kraj , a nie prywata , kasa , donosicielstwo , leśnictwo i jątrzenie . A może ci co takie brednie Czytam te teksty i zastanawiam się, jak można być takim cynikiem , mieć tak prymitywne myślenie , bełkot ... Obecna władza w sposób zasadniczy i patriotyczny zmienia nasz kraj , porządkuje , dla nich najważniejsi są Polacy , kraj , a nie prywata , kasa , donosicielstwo , leśnictwo i jątrzenie . A może ci co takie brednie piszą maja płacone z kasy PO , KODu czyli od Sorosa żydowskiego biznesmena
~zaba
Po wyborach byl ogrom troli pislamu, dzis ow trole siedza cicho po stoleczki obkeli inne misie.
Tchorzewski do odstzralu za gadanie w sejmie i okradanie drobnych , zalewska od reformy tez do odstrzalu, Waszczykowski dyplomatolek, Mateusz z Mazin, Maciara ,minister zdrowia, blaszczak. Jedynie premier z tabletu i ekspert od jajnikow,
Po wyborach byl ogrom troli pislamu, dzis ow trole siedza cicho po stoleczki obkeli inne misie.
Tchorzewski do odstzralu za gadanie w sejmie i okradanie drobnych , zalewska od reformy tez do odstrzalu, Waszczykowski dyplomatolek, Mateusz z Mazin, Maciara ,minister zdrowia, blaszczak. Jedynie premier z tabletu i ekspert od jajnikow, sprawiedliwosci gamon siedza cicho i nic nie mowia i nic nie robia. MInister 0 cos tam pod pulkike recznie steruje
~rozsądek
Przede wszystkim powinien wylecieć Morawiecki. Tyle czasu rządzi, a nie zrobił jeszcze kompletnie nic! Zajmuje się tylko prezentacjami w powerpoincie i opowiadaniem głupot o widzialnej ręce rynku i rzekomych wyższościach socjalizmu. To może kupuje przeciętny wyborca, ale nikt kto się zna na gospodarce (inwestorzy czy przedsiębiorcy).Przede wszystkim powinien wylecieć Morawiecki. Tyle czasu rządzi, a nie zrobił jeszcze kompletnie nic! Zajmuje się tylko prezentacjami w powerpoincie i opowiadaniem głupot o widzialnej ręce rynku i rzekomych wyższościach socjalizmu. To może kupuje przeciętny wyborca, ale nikt kto się zna na gospodarce (inwestorzy czy przedsiębiorcy). Wzrost gospodarczy wyhamował, inwestycje prywatne spadły. Polska jest odbierana jako kraj nieprzewidywalny, ryzykowny, w dodatku o zapędach socjalistycznych. M.in. Minister Rafalska bardzo źle wypowiadała się o przedsiębiorcach. Za komuny gnębili kułaków, spekulantów i badylarzy. Teraz dalej zwalcza się przedsiębiorców. A to oni tworzą miejsca pracy i dobrobyt tego kraju swoją pracą, ryzykując swoim majątkiem. Niestety Morawiecki okazał się sprytny i przerobił prezesa na szaro. Ten już naopowiadał wszędzie o rzekomym pożal się Boże Planie Morawieckiego i teraz mimo klapy boi się go zwolnić, bo wtedy nawet ci przeciętni wyborcy mogliby zauważyć że plan to bełkot. Jest teraz jego zakładnikiem - Morawiecki może robić dowolny kibel, a i tak jest nie do ruszenia. Do Wyrzucenia też Waszczykowski, ale ten dla odmuany za to co zrobił(zaprosił komisję wenecką, wygaduje głupoty o rzezi ukraińskiej, spotyka się z jakimiś kółkami żydowskimi i wyjaśnia im priorytety polskiej polityki zagranicznej - to zadanie dla ministra??). Trzeci Macierewicz - za te apele smoleńskie, Misiewiczów i innych chłopaczków, wygadywanie głupot o ruskich i kolejnych rzekomych absolutnie pewnych dowodach o zamachu smoleńskim. Reszta aż tak negatywnie nie bije po oczach. Można ich zostawić, bo nie mają tal negatywnego wpływu na odbiór społeczny i spadek sondaży. To wina tej trójki. Za to Szałamacha nie do końca słusznie piętnowany, bo niewiele może zrobić. Oczekuje się od niego żeby jeszcze więcej pieniędzy wycisnął z kieszeni Polaków. Ale tego się nie da zrobić zgodnie z krzywą Laffera. Polacy już są zbyt biedni. Bogatemu Niemcowi czy Duńczykowi można zabrać połowę wypłaty, on i tak przeżyje na dobrym poziomie z tego co mu zostanie. Polakowi chcecie zabrać więcej, to nie starczy mu do pierwszego. Posłuchajcie Friedmana: "Polska nie powinna naśladować bogatych państw zachodnik, bo nim nie jest. Polska powinna zrobić to, co bogate kraje robiły, gdy były tak biedne jak Polska." Zyta Gilowska to rozumiała, gospodarka wtedy rozwijała się fantastycznie. Problem jest w zbyt wielkich wydatkach budżetowych. Zrobił rząd jakiekolwiek cięcia? Od cięć trzeba zacząć, tam się znajdą natychmiast pieniądze na inne projekty i na zmniejszenie deficytu.
~Kanadyjczyk
Polska jabłkiem, zdrowym bez GMO stoi hahahahahahahahaha nie za długo
~katotalibanzCETA
jak sobie polacy pojedzą chlorowanej wołowiny usmażonej na genetyczniezmodyfikowanym oleju rzepakowym następnie na deser pojedzą równie genetyczniezmodyfikowanych jabłek to będą wielbić Pisułar nawet pośmierci… na tamtym drugim, wyłącznie katolickim świecie
~embrion
myśle, że te dzieci z gwałtów, upośledzone oraz ich okaleczone matki będą głosowały wyłącznie na Pizdułary po wieczność
~krasnoludki
.......marzyć o kolejnych zwycięstwach.......
to istota i kwintesencja bytu paranoika(ów) z wiadomych kręgów (władzy?)
~rodak
Czy Pan Brudziński to ten co biegał po ulicach i krzyczał-"komuniści i złodzieje"? Oj nieładnie tak obrażać kolegów. Pani Mazurek- jak tak prymitywnie wypowiadająca się osoba może być rzecznikiem partii? Więzienie dla Tuska i Sikorskiego- taka prymitywna wypowiedz "karmiła" słuchaczy telewizji.Czy Pan Brudziński to ten co biegał po ulicach i krzyczał-"komuniści i złodzieje"? Oj nieładnie tak obrażać kolegów. Pani Mazurek- jak tak prymitywnie wypowiadająca się osoba może być rzecznikiem partii? Więzienie dla Tuska i Sikorskiego- taka prymitywna wypowiedz "karmiła" słuchaczy telewizji. Szanowna Pani - to nie Tusk( Prezydent UE) i Sikorski- lecieli samolotem, To nie Oni wydawali rozkazy do ladowania, albo nie oni nie nakazali odlecieć na inne lotnisko. Tylko przygłupy zgodzili sie lądować przy zerowej widoczności w mgle. teraz kogoś zżera sumienie i nie może z tego sie wyzwolić. Szuka się winnych nie tam gdzie są, czy byli!!!!!!!!!

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki