Na pokładach LOT oranżada Hellena, wafelki Grześki

Oranżada Hellena, wafelki Grześki czy czekoladki Lily O’Brien’s - to niektóre z nowych produktów, jakie LOT wprowadza dla pasażerów na pokładach swoich samolotów w związku z rozszerzeniem współpracy z firmą Colian. To kolejne przekąski, obok Śliwki Nałęczowskiej i Krówek Mlecznych Solidarności.

(Colian)

LOT w środowym komunikacie przekazał, że od kilku miesięcy prowadził proces wyboru dostawcy słodkich przekąsek. "Zwycięska firma Colian zaproponowała bogaty wachlarz produktów, które LOT teraz oferuje swoim pasażerom" - czytamy w komunikacie.

Oznacza to, że pasażerowie będą mogli w trakcie rejsów skosztować - oprócz Śliwki Nałęczowskiej oraz Krówki Mlecznej Solidarność - także czekoladki Lily O’Brien’s, Mint Elizabeth Shaw, oraz Oranżadę Hellena.

Od 1 maja br. pasażerom LOT-u podróżujący w klasie ekonomicznej na rejsach zagranicznych oraz na rejsach krajowych częstowani są wafelkami Grześki, które stopniowo zastępują na pokładach dotychczas oferowane wafelki.

"LOT z firmą Colian współpracuje od 2015 roku, kiedy to na pokłady naszych nowoczesnych Boeingów 787 Dreamliner, w ramach specjalnego poczęstunku w klasie biznes w rejsach długodystansowych wprowadziliśmy m.in. Śliwkę Nałęczowską i Krówki Mleczne Solidarności, które przypadły pasażerom do gustu" - powiedział, cytowany w komunikacie, Michał Fijoł z zarządu ds. handlowych w PLL LOT.

Prezes Colian Jan Kolański wskazał, że współpraca z LOT-em ma dla firmy znaczenie biznesowe oraz wizerunkowe.

LOT w tym roku świętuje 90-lecie powstania. Przewoźnik tłumaczy, że od początku istnienia jest ambasadorem Polski na całym świecie. "W misję przewoźnika wpisana jest promocja Polski jako gościnnego, nowoczesnego i atrakcyjnego kraju. Na pokładach LOT-u pasażerom serwowane są popularne polskie przekąski i woda mineralna polskiej marki, a dodatkowo pasażerowie LOT Business Class w rejsach długodystansowych mogą skosztować wina pochodzącego z polskiej winnicy" - czytamy.

LOT w 2018 roku przewiózł prawie 9 mln pasażerów, o dwa miliony więcej niż rok wcześniej. Przewoźnik oferuje 111 połączeń, w tym bezpośrednie rejsy m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady, China, Japonii, Korei Południowej, Singapuru. Połączenia dalekiego zasięgu obsługiwane są Boeingami 787 Dreamliner.

Colian, to polska grupa kapitałowa. W skład grupy kapitałowej Colian Holding SA (wcześniej Colian SA) wchodzą m.in. spółki: Colian sp. z o.o. (wcześniej Jutrzenka Colian) i Colian Logistic sp. z o.o. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ je/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.