Na komunię rower lub dron

Co dziesiąty Polak uważa, że prezent z okazji komunii kosztować powinien od 1 do 2 tysięcy złotych. W tym roku poza rowerami, biżuterią czy elektroniką świetnie sprzedają się także dron.

Na komunię rower lub dron
Na komunię rower lub dron (fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Kwiecień i maj w wielu sektorach branży handlowej to okres zwiększonego ruchu i wydatków związanych z zakupami prezentów komunijnych. Z roku na rok budżety na tę okazję rosną - z badania przeprowadzonego przez serwis Ceneo wynika, że choć 38 proc. ankietowanych uważa kwotę do 500 zł za odpowiednią na tego typu okazje, to już 35 proc. szacuje budżet na kwotę dwukrotnie większą - donosi "Rzeczpospolita".

"Na prezenty przeznaczamy coraz więcej. O jedną szóstą - do 35 proc. - wzrosła grupa ankietowanych, która uznała, że koszt prezentu pierwszokomunijnego od rodziców chrzestnych i bliskiej rodziny powinien mieścić się w przedziale 500 zł - 1 tys. zł. Co dziesiąty uważa, że bliscy powinni wydać nawet 2 tys. zł - mówi Marta Pacuła, rzecznik Ceneo.

Zwiększone wydatki w maju czekają także rodziców, którzy chcą zdążyć z prezentem na Dzień Dziecka. Polacy deklarują, że średnio wydadzą na prezent lub organizację tego dnia 160 zł. To o ok. 10 zł więcej niż przed rokiem. Największe wydatki deklarują dziadkowie, którzy chcą sprawić niespodziankę swoim wnukom. Nagromadzenie wielu świąt i okazji powoduje, że maj może być obciążeniem dla domowych budżetów rzędu 2,5 tys. zł.

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji podatkowej za 2015 rok? Nie czekaj do ostatniej chwili - pobierz darmowy program, sprawdź dostępne ulgi i rozlicz się - szybko i bezproblemowo - z Bankier.pl. Z nami zrobisz to bez wychodzenia z domu - Twój PIT trafi do wskazanego urzędu skarbowego.

(PAP)

ale/ jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~parafianin

Jasna sprawa, dla dzieciaków drony, lapki, ajfony i konkretna kaska.
Ale moi drodzy, co dla księdza?????? Jak im to wynagrodzić????? Jakieś propozycje?
Ja proponowałem się zrzucić z parafianami na wyjazd na Dominikanę do spa, ale pozostali stwierdzili, że to mało.
Podpowiedzcie coś, proszę.

! Odpowiedz
0 0 ~Dziecko

Nie judź.

! Odpowiedz
2 1 ~Mark_Twain

Religia powstała gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.

! Odpowiedz
0 2 ~Ola

"Co dziesiąty Polak uważa...." Dziewięciu pozostałych na szczęście ma więcej rozsądku. :)

! Odpowiedz
3 4 ~zahler

ja dałem chrzesniakowi talon do agencji towarzyskiej o wartości 1000 zł był zszokowany ale zadowolony. Cieszył sie jak dziecko.

! Odpowiedz
2 1 ~Ola

A za leczenie chorób stamtąd przyniesionych też zapłacisz? A gdyby to było twoje dziecko?

! Odpowiedz
0 3 ~ajwaj

Odnaleźć rozsądek - Komunia święta to nie wesele. Należy się skupić na jego aspekcie duchowym - od lat apelują księża. - Wiele przeżyć religijnych dokonuje się w ciszy i skupieniu - podkreśla ks prof. Krzysztof Góźdź. - Należy do nich także Pierwsza Komunia Święta. Istotą tego sakramentu dla dziecka jest to, że Pan Jezus przychodzi do niego w sposób prawdziwy, ale duchowy. Przychodzi z miłością, z prośbą o dobre życie. Dlatego należy dbać, aby przeżycie małego dziecka nie skupiało się na często przesadnych prezentach materialnych. Jezus jest tutaj największym prezentem - przypomina duchowny. PIERWSZA KOMUNIA. Najważniejsze wydatki (CENY) Ubranie dla dziewczynki: Stroje liturgiczne, alby - od 100 złotych, w zależności od parafii Sukienka komunijna, tradycyjna, bez halki - od 150 zł Sukienka ozdobna - od 230 zł Bolerko, peleryna - od 80 zł Buty ze skóry ekologicznej - od 80 zł, ze skóry naturalnej - od 120 zł Wianek - od 45 zł Rękawiczki - od 15 zł Ubranie dla chłopca Alba - od 100 zł Garnitur - od 300 zł Buty ze skóry ekologicznej - od 80 zł, ze skóry naturalnej - od 120 zł Muszka, krawat - od 15 zł Prezenty Rower - ok. 600 zł Łańcuszek złoty - ok. 300 zł Rolki - od 120 zł Biblia - od 50 zł Aparat fotograficzny - od 500 zł Skuter - od 2700 zł Konsola do gier - od 1000 zł Inne wydatki Obiad w restauracji na 10 osób - od 600 zł Zrzutka na fotografa i kamerzystę - ok. 300 zł Wizyta mamy i córki u fryzjera - ok. 200 zł

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~his

312 r. - Bitwa pod mostem mulwijskim, w której Konstantyn zwyciężył i zabił Maksencjusza. Z powodu wizji sennej, którą ujrzał przed bitwą Konstanty (miał wygrać dzięki symbolowi krzyża), rok później wydał edykt zrówujący religię chrześcijańską z religiami pogańskimi. Odtąd, z roku na rok, dzięki prochrześcijańskim nastawieniom Konstantyna, pozycja chrześcijaństwa będzie się umacniać, a inne religie będą wypierane. Polityka ta w ostateczności doprowadziła do prześladowania i mordowania niechrześcijan przez fanatyków religijnych. Prześladowani stali się prześladowcami.

314 r. - Uchwalono ekskomunikę dla dezerterów. Dotąd Kościół zabraniał zabijania w obronie koniecznej.

321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje oficjalnie święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. Dekret Konstantyna brzmi następująco: "Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i od wszelkich zajęć ludności miejskiej; natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę" (Codex Justinianus, III, 12).

325 r. - Sobór nicejski. W wyniku głosowania 250 biskupów sprowokowanego naukami Arrio, księdza heretyka z Aleksandrii, który głosił że Jezus nie jest Bogiem, tylko bóstwem niższej klasy, 248 biskupów głosowało za uznaniem, że "Syn Boga został zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu czyli, że Bóg Syn jest tak samo Bogiem, jak Bóg Ojciec i że Bóg jest jeden, ale w różnych Osobach".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~endi odpowiada ~his

a któremu papieżowi sprawdzali czy ma aja ?

! Odpowiedz
1 4 ~misio

Po powrocie z kościoła dorośli piją a dzieci w pokoju obok przeliczają zawartość kopert. Takie czasy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne