Na Słowacji najwięcej nowych przypadków zakażeń Sars-CoV-2 od kwietnia

2020-08-06 15:12
publikacja
2020-08-06 15:12
fot. kcube / Shutterstock

Słowackie ministerstwo zdrowia podało w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano kolejne 63 przypadki zakażenia koronawirusem. To największy dzienny wzrost od 22 kwietnia. Od początku pandemii na Słowacji odnotowano 2480 przypadków.

W czwartek zmarła jedna osoba, u której zdiagnozowano Covid-19. Tym samym w kraju jest w sumie 30 ofiar śmiertelnych tej choroby.

Zmarły to 71-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w Trenczynie w zachodniej Słowacji. "Autopsja wykazała, że przyczyną śmierci była rozwinięta płucna postać Covid-19 i następująca po niej niewydolność oddechowa" - powiedziała rzeczniczka ministerstwa zdrowia Zuzana Eliaszova.

Liczba zakażeń na Słowacji rośnie od czerwca w związku z odejściem od restrykcyjnych przepisów związanych z koronawirusem. Ministerstwo zdrowia oświadczyło w czwartek, że kontroluje sytuację. Rzeczniczka resortu zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zbierze się komisja rządu, która zajmuje się problemami sanitarno-epidemiologicznymi. Niewykluczone, że następnie zostanie zwołana narada epidemiologów, którzy mogą rekomendować rządowi i władzom lokalnym przyjęcie ewentualnych ograniczeń, związanych z pandemią.

Piotr Górecki (PAP)

ptg/ zm/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki